„Aukštųjų mokyklų mugėje 2024“ – nauja LSMU priėmimo kampanija su tikrų studentų veidais

2024-01-18
< Grįžti

Sausio 18 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) fakultetų atstovai kartu su įvairių studijų programų studentais dalyvavo Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusioje studijų parodoje „Aukštųjų mokyklų mugė 2024“. 35 Lietuvoje veikiančias mokslo įstaigas vienijančiame renginyje pristatytas Universiteto išskirtinumas, studijų programos, karjeros galimybės, priėmimo taisyklės ir kita aktuali informacija.

Šiemet mugę atidarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos organizuojamas forumas „Ką svarbu žinoti esamiems ir būsimiems abiturientams?“. Atidarymo kalbą sakęs LSMU rektorius prof. dr. Rimantas Benetis Lietuvos universitetų rektorių konferencijos (LURK) vardu pasveikino būsimus studentus, padrąsino juos svajoti bei rinktis išsvajotas studijas: „Šioms svajonėms įgyvendinti reikės vertingų žinių“, – priminė jis. 

Nauja kampanija

Parodoje startavo nauja LSMU priėmimo kampanija, kurios veidais tapo tikri Universiteto studentai. Kampanijoje ryškias septyniems fakultetams atstovaujančių jaunuolių nuotraukas lydi ir naujas šūkis „Galia keisti“, kuris atspindi sveikatos mokslų specialistų galimybes keisti pasaulį fiziškai ir psichologiškai gydant, diegiant medicinos naujoves, vykdant mokslinius tyrimus, kuriant vaistus ar rekomendacijas bei vykdant kitas su žmonių ir gyvūnų sveikatos gerinimu susijusias veiklas.

Karolis Povilaitis

„Manome, kad studijos LSMU suteikia galios tikriems pokyčiams. Vizualuose – mūsų šaunūs studentai, kurie fotosesijoje įgijo neįprastus įvaizdžius ir pristato fakultetus kiek kitaip. Ieškojome neįprastos simbolikos ir asociacijų, kurie kalbėtų apie LSMU studijų kokybę, studentų drąsą, draugiškumą įvairovei“, – kūrybinius užkulisius atskleidė LSMU Komunikacijos tarnybos vadovė Laima Zakaraitė.

Medicinos fakulteto veidu tapęs Gyvensenos medicinos magistro studijų programos studentas Karolis Povilaitis pasakojo, kad per mokymosi metus Universitetas tapo jo antraisiais namais, tad džiaugiasi turėdamas galimybę jam atstovauti.

„Galimybė atstovauti Universitetui man daug reiškia – jame praleidau didelę dalį savo gyvenimo, susipažinau su daug žmonių, daug dėstytojų, daug ko išmokau. Universitetas išugdė mane kaip naują asmenybę ir paruošė profesiniam gyvenimui, ateities karjerai. Smagu, kad galiu atstovauti LSMU šioje reklamoje“.

Jis pasakojo, kad šūkis „Galia keisti“ jam asocijuojasi su teigiamais pokyčiais ir nauda visuomenei.

„Kol mokomės, Universitetas keičia mus pačius, o tuo pačiu keičia ir aplinką – su išsilavinusiais žmonėmis, atnešamomis naujovėmis bei inciatyvomis tiek iš užsienio, tiek pačių sugalvotomis. Tokia ir yra universitetų pareiga – atnešti pokyčius Lietuvai ir visuomenei, kad nestovėti vietoje, o judėti į priekį ir keistis į gerą“, – sakė K. Povilaitis.

Motiejus Pauliukevičius

Tuo tarpu kampanijos Visuomenės sveikatos fakulteto reklamoje įsiamžinęs Medicininės ir veterinarinės genetikos programos studentas Motiejus Pauliukevičius pasakyme „Galia keisti“ įžvelgė labai konkrečią medicininę prasmę.

„Genetikoje šis šūkis yra labai aktualus. Šioje srityje galia keisti DNR fragmentus atveria kelią gydyti paveldimas ligas“, – sakė pirmakursis, taip pat atstovavęs LSMU aukštųjų mokyklų mugėje.

„Smagu būti prestižinio Lietuvos universiteto veidu ir matyti savo nuotrauką šiame renginyje. Džiaugiuosi galėdamas jame dalyvauti bei pasidalinti savo mintimis ir patirtimi genetikos studijose“, – parodoje sakė M. Povilaitis.  

Suteikia galimybę karjerą nukreipti keliomis kryptimis

Universitetą parodoje pristačiusi Odontologijos fakulteto Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinikos dėstytoja Ieva Kudirkaitė-Šadė pasidalijo savo patirtimi, kaip LSMU baigtos sveikatos mokslų studijos jai atvėrė galimybę ne tik dirbti praktinį darbą, bet ir dėstyti.

Ieva Kudirkaitė-Šadė

„Burnos higienos studijas LSMU baigiau 2015 metais. Po to metus dirbau Londone – būdama ten įtvirtinau savo praktinius įgūdžius, pasisėmiau tarptautinės patirties. Grįžusi norėjau turėti platesnes karjeros galimybes, tad nusprendžiau tęsti studijas LSMU Visuomenės sveikatos vadybos magistro studijų programoje. Visą šį laiką dirbau praktinį burnos higienistės darbą, o šiemet gavau pasiūlymą dėstyti. Ši nauja patirtis ir veiklų įvairovė man labai patinka. Dirbdama su studentais ir pati turiu daug ko išmokti“, – pasakojo Universiteto alumnė I. Kudirkaitė-Šadė.

„Panašių pavyzdžių, kai karjera pakrypsta nestandartine linkme, pastebiu ir savo grupės draugių tarpe. Tarp jų yra dirbančių Visuomenės sveikatos biure, odontologinių priemonių pardavimuose, tarptautiniuose projektuose. O ir tos, kas pasiliko prie klinikinio darbo, neapsiriboja vien burnos higienų atlikimu – veda mokymus, asistuoja odontologams, deda dantų papuošalus, teikia burnos SPA paslaugas. Džiugu, kad Universitetas suteikia tiek daug karjeros galimybių“, – savo asmenine patirtimi pasidalijo jaunoji dėstytoja.

Renginio akimirkos