Beveik šimtui LSMU gimnazijos Virtualios mokyklos dalyvių įteikti programos baigimo pažymėjimai
Birželio 22 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) surengta iškilminga LSMU gimnazijos Virtualios mokyklos mokslo metų baigimo šventė. Jos metu pasveikinti programą baigę dalyviai ir įteiktos programos baigimo pažymos.
Šventė vyko istorinėje LSMU prof. Vlado Lašo auditorijoje, kur dalyvius sveikino jų artimieji, mokytojai ir bendruomenės nariai. Renginio metu prisiminti svarbiausi mokslo metų momentai ir aptarti pasiekti rezultatai.

Baigdamas renginio oficialią dalį LSMU gimnazijos direktorius Arūnas Bučnys linkėjo sėkmės.
„Mielas jaunime, džiaugiamės, kad pasirinkote mūsų Virtualiąją mokyklą. Sveikiname ją sėkmingai baigus. Linkime sėkmės tolimesnėse Jūsų studijose. Ši programa yra skirta ambicingiems žmonėms, o turint ambicingų tikslų ir jų siekiant, visi tikslai yra pasiekiami. Tik pirmyn!“, – pažymėjo LSMU gimnazijos direktorius.
LSMU prorektorė studijoms prof. dr. Indrė Čeponienė akcentavo, jog Virtuali mokykla yra investicija į motyvuotą ateities studentų kartą.
„LSMU gimnazijos Virtuali mokykla yra svarbi iniciatyva, suteikianti galimybę mokiniams iš visos Lietuvos gerinti pasirengimą valstybiniams brandos egzaminams ir didinanti galimybes sėkmingai įstoti į sveikatos mokslų studijas, kartu stiprinanti Universiteto ryšį su regionais, būsimaisiais studentais, mokytojais ir regionų bendruomenėmis. Virtuali mokykla – tai mūsų investicija į motyvuotą, žingeidžią ateities studentų kartą ir į stipresnę, sveikesnę Lietuvos visuomenę“, – sakė LSMU prorektorė studijoms.
Šiemet Virtualios mokyklos programą baigė 93 mokiniai. Iš jų visus tris siūlomus dalykus pasirinko mokytis 25 mokiniai, du dalykus studijavo 34, o likusieji gilino žinias viename pasirinktame dalyke.
Virtualioje mokykloje šiais metais mokėsi atstovai iš 28 Lietuvos savivaldybių – Akmenės, Kelmės, Pakruojo, Šakių, Tauragės ir kitų rajonų, dar kartą patvirtindami, kad kokybiškas ugdymas gali būti prieinamas nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos.
Renginio metu buvo pakviesti apsilankyti LSMU Anatomijos muziejuje bei paklausyti akad. prof. habil dr. D. H. Paužos paskaitos „Medicinos ir biologijos geografija“.

Virtualios mokyklos dalyviams, nusprendusiems tęsti studijas Universitete ir stojantiems į valstybės nefinansuojamas studijų vietas, suteikiama papildoma nauda – Universitetas prie jų konkursinio balo prideda papildomų balų.
Virtuali mokykla suteikia galimybę III–IV gimnazijos klasių mokiniams bei jau mokyklą baigusiems asmenims kryptingai ruoštis valstybiniams brandos egzaminams ir gilinti žinias pasirinktuose dalykuose.
Mokymasis vyksta nuotoliniu būdu „Moodle“ platformoje. Kiekvieną savaitę organizuojamos interaktyvios pamokos, kurių metu mokiniai ne tik klausosi dėstomos medžiagos, bet ir gali užduoti klausimus, diskutuoti su mokytojais bei peržiūrėti pamokų įrašus jiems patogiu metu.
Svarbi programos dalis – praktiniai užsiėmimai, vykstantys LSMU gimnazijoje ir Universiteto laboratorijose. Kiekvienam mokomajam dalykui numatyti trys praktiniai susitikimai šeštadieniais, kurių metu mokiniai atlieka laboratorinius darbus, dalyvauja tarpinio vertinimo testuose ir susipažįsta su studijų bei mokslinės veiklos aplinka.
Programos kokybę užtikrina patyrę LSMU gimnazijos mokytojai ir Universiteto dėstytojai. Žurnalo „Reitingai“ vertinimu, LSMU gimnazija yra viena iš penkių geriausių gimnazijų Lietuvoje.
Virtuali mokykla veiklą pradėjo 2024 m. spalio 1 d. Jau pirmaisiais veiklos metais programa sulaukė didelio susidomėjimo – baigė 72 mokiniai iš 28 Lietuvos savivaldybių.
Išankstinis priėmimas į LSMU gimnazijos virtualią mokyklą jau prasidėjo ir tęsis iki 2026 m. liepos 1 dienos. Daugiau informacijos ČIA
Nuotraukos: Jolita Grabliauskaitė
































