„Kaunas Echo“ tradicijai – daugiau nei dešimtmetis

2023-05-23
< Grįžti

Dešimtieji metai, kai Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Anesteziologijos klinikos dėstytojų iniciatyva pradėtos rengti kasmetės „Kaunas ECHO‘ konferencijos. Dalis šių konferencijų kas treji metai tampa tarptautinėmis. Ne išimtis ir šie metai. Gegužės 17–19 dienomis Raseinių rajone vyko jungtinė 8-oji tarptautinė BSRA (Baltic Society of Regional Anaesthesia) ir „Kaunas ECHO“ konferencija, kurios pagrindiniai organizatoriai – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Anesteziologijos klinikos dėstytojai – profesorius Arūnas Gelmanas, dr. Asta Mačiulienė, dokt. Greta Kasputytė. Renginį organizavo Lietuvos anesteziologų ir reanimatologų draugija ir jos instruktoriai, BSRA bei Estijos ir Latvijos anesteziologų reanimatologų draugijų vadovai – profesoriai Aleksejus Miščiukas, Jurijus Karjaginas, Iveta Golubovska, Eva Strike.

Kaip jau minėta, šio kasmečio renginio idėjai jau yra kiek daugiau nei 10 metų. Jis skirtas tiek ultragarso naudojimui intensyviojoje terapijoje, kuomet kritinių būklių metu reikalingas skubus, tikslus ir aiškios apimties paciento ištyrimas, tiek anesteziologijoje, kai atliekant regioninę anesteziją gebame vizualizuoti adatą ir įvairias anatomines struktūras ultragarso kontrolėje. Įvaldę šiuos įgūdžius gydytojai anesteziologai labai pagerina atliekamos regioninės anestezijos kokybę, sumažina sisteminių medikamentų poreikį anestezijos metu ir maksimaliai užtikrina pacientų saugumą.

Kaip teigia Anesteziologijos klinikos vadovas prof. Andrius Macas: „Iki platesnio ultragarso naudojimo klinikinėje praktikoje gydytojai anesteziologai buvo kaip mažos aklos pelytės – lyg ir jaučiame, lyg nutuokiame, tačiau daug ko nematome. Šios konferencijos metu mokomasi matyti daugiau.“

Taigi išmokti daugiau matyti pirmąją konferencijos dieną, kuri buvo skirta būtent gydytojų rezidentų ultragarso teorinėms ir praktinėms žinioms gilinti, dalyvavo kiek daugiau nei 40 rezidentų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos universitetų. Antrąją ir trečiąją dienomis konferencijoje žinias atnaujino daugiau nei 150 gydytojų ne tik iš Baltijos šalių, bet ir iš Norvegijos bei Suomijos. Renginys virto Baltijos šalių anesteziologų reanimatologų draugijų pavasarinėmis suklegomis.

Galime tik pasidžiaugti ir didžiuotis Universiteto dėstytojų komanda, gebančia organizuoti, dalytis savo žiniomis ir gerąja praktika bei aukštai iškelta galva atstovauti savo Alma Mater tokio aukšto lygio tarptautiniuose renginiuose.

Renginio galerija