Keturioliktą kartą išrinkti „Geriausi magistro darbai“

2022-11-28
< Grįžti

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga (LJMS) skelbia, kad išrinkti jau 14-us metus iš eilės organizuojamo konkurso „Geriausi magistro darbai“ laureatai.  Tarp laureatų – ir LSMU bei KTU jungtinės studijų programos magistro darbo autorius.

Šiemet konkursui buvo pateikti 53 magistro studijų absolventų iš įvairių šalies mokslo institucijų darbai. Magistro darbus vertino daugiau nei 80 ekspertų iš skirtingų mokslo sričių. Iš viso išrinkti 7 geriausi magistro darbai, po vieną iš technologijos, gamtos, medicinos ir sveikatos, žemės ūkio, socialinių, humanitarinių mokslų ir menų sričių. Priešingai nei praėjusiais metais, nugalėtojais tapo ne tik Vilniaus, bet ir Kauno aukštųjų mokyklų absolventai.

Laureatu Medicinos ir sveikatos mokslų srityje tapo Kauno technologijos universiteto (KTU) Cheminės technologijos fakulteto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Farmacijos fakulteto jungtinės studijų programos magistras Linas Kapočius, parašęs darbą “Palyginamasis naujai susintetinto sfingozino-1-fosfato receptoriaus 1 antagonisto ir temozolomido farmakologinio veiksmingumo žmogaus glioblastomos navikui in silico bei in vitro ir in vivo tyrimas”. Darbo vadovė – prof. dr. Ingrida Balnytė.

Konkursu siekiama paskatinti antrosios pakopos studentus rengti aukšto lygio, visuomenei ir pramonei aktualius magistro darbus, kurie pelnytų pripažinimą Lietuvoje, o apdovanojimas paragintų tęsti mokslinę veiklą studijuojant doktorantūroje. Kaip rodo praktika, ne vienas konkurso nugalėtojas sėkmingai tęsia studijas doktorantūroje ir siekia daktaro laipsnio, yra pripažįstami ne tiek Lietuvoje, bet ir užsienyje, laimi pripažinimą tarptautiniuse mokslininkų konkursuose. Šių metų geriausio magistro darbo konkurso laureatai ne išimtis, didžioji dalis jų, jau tęsia savo studijas doktorantūroje bei sieja savo ateitį su moksline veikla.

Konkursui teikiami tik geriausiais balais įvertinti, aukštųjų mokyklų fakultetų ar institutų atrinkti baigiamieji darbai. Magistro darbai vertinami atsižvelgiant į darbo naujumą, originalumą, tyrimų metodiką ir rezultatų kokybę bei išvadų pagrįstumą, svarbą ir (arba) pritaikomumą, darbo apipavidalinimą, teksto nuoseklumą, kalbos taisyklingumą, atitiktį mokslinių tyrimų etikai.

„Geriausių magistro darbų konkursas – puiki proga įvertinti jaunuosius tyrėjus ir įkvėpti juos toliau žengti mokslo keliu. Džiaugiamės, kad šiemet vykstantis konkursas sulaukė daugiau nei 50 itin aukštos kokybės mokslinių darbų, kurių analizuojamos temos svarbios ir atliepia šių dienų įvykiams“,– teigė LJMS pirmininkė Jovita Žėkaitė-Maconko.

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos informacija