Lietuvos medikų pasirodymas teniso aikštėje atėmė žada jų kolegoms iš viso pasaulio

2022-11-03
< Grįžti

Orlande (Florida, JAV) vykusiame 51-ajame Pasaulio gydytojų teniso asociacijos turnyre itin sėkmingai pasirodė Lietuvos atstovai, kurie susižėrė gausybę apdovanojimų.

„Fantastiškas pasirodymas, kurį pakartoti bus labai sunku“, – kalbėjo Lietuvos gydytojų teniso sąjungos prezidentas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų Kardiologijos klinikos vadovas prof. Remigijus Žaliūnas.

Varžybose dalyvavo apie 200 teniso mėgėjų iš 19 pasaulio šalių. Lietuvos komandoje buvo 12 aktyviai sportuojančių medikų.

Didžiausią staigmeną pateikė moterys, kurios jau trečią kartą iškovojo patį garbingiausią apdovanojimą – Tautų taurę.

Lietuvos garbę gynė gydytojos Birutė Adomavičienė, Olivija Dobilienė ir Aušra Anužytė Kepenė.

Nors Lietuvos atstovės į JAV išvyko ne pajėgiausios sudėties, pusfinalyje jos įveikė itin galingą JAV, o finale – taip pat pajėgią Latvijos komandą.

Moterų vienetų 60+ amžiaus grupėje aukso medalį iškovojo daugkartinė Lietuvos čempionė B.Adomavičienė, vyrų vienetų 60+ amžiaus grupėje niekas neprilygo Tadeušui Tarasevičiui.

Mišrių dvejetų 60+ amžiaus grupėje pasaulio čempionais tapo R.Žaliūnas ir B.Adomavičienė.

„Pirmą kartą gyvenime pavyko pasiekti tokių aukštumų“, – džiaugėsi R.Žaliūnas, kuris nuo 2024 metų taps Pasaulio gydytojų teniso asociacijos prezidentu. Šiuo metu garsus kardiologas eina viceprezidento pareigas.

R.Žaliūnas su T.Tarasevičiumi vyrų dvejetų 60+ amžiaus grupėje užėmėme trečią vietą, bronzos apdovanojimai mišrių dvejetų 50+ amžiaus grupėje atiteko Renatui ir Alinai Tikuišiams.

Pagal bendrą apdovanojimų skaičių Lietuva aplenkę net kai kurias gerokai didesnes šalis, turinčias gilesnes teniso tradicijas.

Kitais metais geriausi pasaulio teniso žaidėjai gydytojai rinksis Jūrmaloje (Latvija).