LSMU atstovai dalyvavo 26-ame Europos aukštųjų ergoterapijos mokyklų tinklo (ENOTHE) metiniame susitikime Sakartvele

2022-10-27
< Grįžti

Šių metų spalio 14–16 dienomis Tbilisyje, Ivane Javakhishvili valstybiniame universitete,  vyko 26-asis ENOTHE – ergoterapijos aukštąsias mokyklas vienijančio tinklo metinis susitikimas.  Šis, jau nuo 1996 m. organizuojamas renginys skirtas aptarti profesinio ergoterapeutų parengimo problemas bei gerinti šios srities studijų standartus Europoje. Susitikime dalyvavo ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Ergoterapijos studijų programos atstovai.

Šio susitikimo pagrindinė tema – „Designing transitions: are we ready for the unexpected?“. Renginys skirtas aptarti laukiančius iššūkius pereinamuoju laikotarpiu.

Susitikime diskutuota apie mokymo programų kūrimą ir įvairovę, jų atitikimą šiuolaikiniams socialiniams pokyčiams, praktikos organizavimą, mokslinių tyrimų kultūra ir skaitmeninį prieinamumas bei aplinkos tvarumą.  Daug dėmesio skirta ergoterapijos raidai ir galimybėms Sakartvele, kur ergoterapijos profesija dar žengia tik pirmuosius žingsnius ir yra jaučiamas didelis šios srities specialistų poreikis.

Dėl pandemijos ir sudėtingos geopolitinės padėties konferencija organizuota hibridiniu būdu – dalis dalyvių pranešimus pristatė virtualiai, taip pat buvo organizuojami seminarai, meistriškumo pamokos, diskusijos.

Prieš konferenciją vyko TUNING diena, kurioje buvo aptariama ergoterapeuto kompetencijų peržiūra pagal Europos kvalifikacijų sandaros lygmenis, profesinio identiteto ir autonomijos klausimai.

Susitikime pranešimą tema „Aukštojo mokslo kaita pasauliniame kontekste: pasekmės ergoterapijos studijų programų rengimui ir vykdymui“ skaitė ir Tarptautinės TUNING akademijos prie Groningeno universiteto direktorius prof. Robert Wagenaar. ENOTHE iniciatyva TUNING kompetencijų peržiūrai buvo sudaryta darbo grupė. LSMU aktyviai dalyvauja ENOTHE tinklo, vienijančio virš 100 aukštųjų mokyklų, rengiančių ergoterapijos specialistus, veikloje. LSMU docentas dr. Sigitas Mingaila yra ENOTHE valdybos narys.

Reabilitacijos klinikos dėstytoja Erika Endzelytė, atstovaujanti LSMU ergoterapeutams, šių metų konferencijoje pristatė pranešimą apie Covid-19 pandemijos poveikį užsienio studentų veiklų atlikimui, sveikatai ir gyvenimo kokybei. Generalinėje asamblėjoje dalyviams pristatyta metinė veiklos ataskaita, išrinkti nauji valdybos nariai.

„Džiaugiamės, kad po ilgos pertraukos mūsų kolegos ir daugiau kaip 150 kitų dalyvių galėjo susitikti pabendrauti ir pasidalinti profesine patirtimi gyvai! Taip pat sveikiname visus ergoterapeutus su Tarptautine ergoterapijos diena, kurią minime spalio 27 dieną. Šių metų šventės šūkis „Opportunity+Choice=Justice“. Europos Ergoterapeutų organizacija (OT-Europe) šią dieną  organizuoja webinarą ir kviečia visus švęsti kartu!“, – Universiteto ergoterapeutus sveikino doc. Sigitas Mingaila.

Renginio akimirkos