LSMU Laukinių gyvūnų globos centro statyboms – LR aplinkos ministro dėmesys

2022-09-06
< Grįžti

2022 m. rugpjūčio 31 d. Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) lankėsi LR aplinkos ministras Simonas Gentvilas su patarėju Mariumi Čepuliu.

Susitikimo metu LSMU rektorius prof. Rimantas Benetis bei Veterinarijos akademijos kancleris prof. Mindaugas Malakauskas pristatė šiuo metu vykdomus ir planuojamus mokslinius tyrimus bei eksperimentinės plėtros darbus, aktualius Aplinkos ministerijos veiklos sritims, taip pat aptartos bendradarbiavimo galimybės.

Vizito metu taip pat buvo aplankytas Kauno rajone, Naujųjų Muniškių kaime statomas Laukinių gyvūnų globos centras, kurio veikla užtikrins visą parą prieinamą pagalbą sužeistiems, esantiems netinkamoje aplinkoje ir/ar konfiskuotiems laukiniams gyvūnams. Ministro S. Gentvilo teigimu, tai vienas svarbiausių Aplinkos ministerijos kuruojamų projektų, tad jo įgyvendinimas labai svarbus abiems institucijoms išpildant visuomenės lūkesčius gyvūnų gerovės srityje. 

LSMU administracijos ir finansų direktorė Laima Matusevičienė pabrėžė, kad Laukinių gyvūnų globos centro sukūrimo projektas yra vienas iš LSMU strateginės plėtros gairėse 2022-2026 m. ir jų įgyvendinimo plane numatytų svarbių Universitetui projektų, tad jo sėkmingam įgyvendinimui telkiamos įvairių padalinių pajėgos. Artimiausiu metu LSMU Veterinarijos akademijos kanclerio prof. Mindaugo Malakausko iniciatyva bus pradėti telkti žmogiškieji ištekliai ir užtikrintos teisinės ir finansinės prielaidos efektyviai veiklai, sukūrus reikiamą infrastruktūrą.

Susitikimo akimirkos