LSMU pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Pietų Korėjos „Asan“ medicinos centru

2023-10-26
< Grįžti

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Pietų Korėjos Seulo „Asan“ medicinos centru. Pasirašytas memorandumas suteiks galimybę keistis klinikine patirtimi, ateityje planuojama vykdyti bendrus mokslinius tyrimus.

Sėmėsi ekspertinio lygio žinių

Pietų Korėjos „Asan“ kepenų transplantacijos centras – tai vienas daugiausiai kepenų transplantacijų atliekantis centras pasaulyje. Kasmet šioje klinikoje kepenų persodinimo operacijos atliekamos virš 400 pacientų. Nuo 1993 m. centro chirurgai persodino kepenis daugiau kaip 8000 žmonių.

Ryšį su šioje medicinos srityje pirmaujančia Pietų Korėjos organizacija 2022 metais užmezgė LSMU Gastroenterologijos klinikos docentė Irena Valantienė. 2023 metais ji kartu su Medicinos fakulteto Gastroenterologijos klinikos gydytoju M. Urba bei Chirurgijos klinikos atstovais prof. Ž. Dambrausku bei prof. A. Daukša „Asan“ medicinos centre stažavosi kelias savaites.

Stažuotės metu jie stebėjo, kaip gyvo organo transplantacijai parenkami donorai, kaip jie paruošiami šioms operacijoms, kaip atliekamos procedūros, kaip pacientai gydomi po transplantacijos, kaip sprendžiamos galimos komplikacijos po šios sudėtingos operacijos.

LSMU atstovai įvertino centro apsirūpinimą medicinine įranga bei taikomas operacines metodikas, jie taip pat turėjo galimybę palyginti Pietų Korėjos ir Lietuvos įstaigose naudojamus transplantacijų protokolus ir priemones.

„Pietų Korėjos „Asan“ kepenų transplantacijos centras – aukšto lygio institucija, iš kurios ateinančios žinios yra ekspertinio lygio. Iš šio bendradarbiavimo tikimės edukacijos ir tobulėjimo kepenų persodinimo srityje“, – sakė LSMU Medicinos fakulteto Chirurgijos klinikos docentas, abdominalinės chirurgijos gydytojas Tomas Vanagas.

Bendradarbiavimą numatoma plėsti ir į kitas sritis

Tęsiant bendradarbiavimą, praėjusią savaitę LSMU apsilankė „Asan“ atstovas prof. Kim Ki-Hun su komanda. Šis patyręs chirurgas ne tik operuoja, bet ir aktyviai dalyvauja tarptautinių kepenų transplantacijos programų bei rekomendacinių gairių rengime. Gydytojo atstovaujama organizacija skiria didelį dėmesį kitų šalių klinikų specialistų tobulinimui.

Vizito LSMU metu prof. Kim Ki-Hun skaitė pranešimą Gastroenterologijos, Chirurgijos, Anesteziologijos, Reanimatologijos klinikų gydytojams ir gydytojams-rezidentams, su jais pasidalijo gerąja kepenų persodinimo operacijų patirtimi.

Profesorius taip pat susitiko su Universiteto rektoriumi prof. dr. R. Benečiu, su kuriuo aptarė tolesnes partnerystės kryptis bei pasirašė bendradarbiavimo memorandumą. Abi šalys sutarė toliau keistis specialistais, vykdyti bendras mokslines veiklas, plėsti bendradarbiavimo kryptis už gastroenterologijos ribų.

Pietų Korėjos centro atstovai susitiko ir su Kauno klinikų generaliniu direktoriumi prof. habil. dr. R. Jurkevičiumi – su juo aptarė abiejų centrų bendradarbiavimo perspektyvas.

„Pietų Korėja – itin pažangi šalis, kurioje mokslinė veikla ir medicina yra aukšto lygio. Džiaugiamės ją įtraukę šalia kitų struktūrinių Azijos partnerių – Japonijos ir Taivano. Visos šios šalys garsėja inovacijomis, tad vykdydami bendrus mokslinius projektus galime pasiekti teigiamų žmonių sveikatos gerinimo rezultatų“, – sakė LSMU Gastroenterologijos klinikos vadovas, Podiplominių studijų centro dekanas prof. dr. Juozas Kupčinskas.