LSMU pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Rygos Stradino universitetu

2024-04-11
< Grįžti

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Rygos Stradino universitetu (RSU). Pasirašytas memorandumas suteiks galimybę keistis gerąja patirtimi ir bendradarbiauti diegiant inovacijas mokslo bei studijų srityse.

„Jei mūsų profesionalios komandos dirbs išvien, neliksime nepastebėti Europoje. Turime stiprų bendradarbiavimo pagrindą – mūsų draugystė su RSU tęsiasi ilgai ir pasireiškia daugeliu lygių. Ji prasidėjo dar sovietmečiu. Aš pats gerai pažįstu šį universitetą, tad labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad susitikome Kaune, kur apsikeisime gerąja patirtimi“, – sakė LSMU rektorius prof. Rimantas Benetis.

„Dirbdami kartu su LSMU mes matome bendradarbiavimo galią. Kartu mes ieškosime naujų būdų inovacijoms moksliniuose tyrimuose ir švietime, skatinsime atradimus bei plėtosime konkurencingas studijų programas pasauliniu mastu. Šios partnerystės dėka dar kartą patvirtiname savo nepaliaujamą įsipareigojimą siekti meistriškumo ir tobulinti visuomenę“, – pasirašydamas bendradarbiavimo sutartį LSMU Emanuelio Levino centre sakė RSU rektorius prof. Aigars Petersons.

Sieja ilgamečiai partnerystės ryšiai

LSMU ir RSU ryšius palaiko ne vienerius metus. Kasmet Universitetai apsikeičia 20-čia studentų, mokymams vieni pas kitus vyksta dėstytojai bei kiti administracijos darbuotojai. 

Ryšius sustiprino ir tai, kad LSMU rektorius kartu su kolegomis iš RSU universitetinės ligoninės yra surengę ne vieną gyvą kardiochirurgijos seansą.

Tuo tarpu LSMU prorektorius klinikinei medicinai prof. Renaldas Jurkevičius priklauso RSU tarybai, kur konsultuoja Latvijos kolegas administracinio valdymo klausimais. Susitikimo metu jis pasidalijo gerąja patirtimi ir pristatė Kauno klinikų ryšį su Universitetu.

„Kitaip nei RSU universitetinės ligoninės, Kauno klinikų veikla yra integruota į Universiteto veiklą. Ši integracija padeda mums ne tik švietimo ir mokslo srityse. Turėti bendrą universiteto ir ligoninės struktūrą naudinga ir klinikoms, nes čia įdarbinama daug jaunų, žinių siekiančių gydytojų ir rezidentų. Toks bendradarbiavimas taip pat padeda vystyti mažas, specifines medicinos sritis“, – kalbėjo prof. R. Jurkevičius.

Aptarė galimas bendradarbiavimo sritis

Susitikimo metu LSMU ir RSU delegacijos ne tik pasidalijo gerąja patirtimi, bet ir aptarė galimą bendradarbiavimą mokslo bei inovacijų srityse. Buvo diskutuojama apie galimybę vystyti bendrus „Europos horizonto“ ir „ES – sveikatos labui“ projektus, susijusius su tiksliąja medicina, molekuline biologija, lėtiniu nuovargiu, darbo sauga, aplinkos sveikata, visuomenės sveikata, sporto mokslu bei reabilitacija.

„RSU prorektorė mokslui Agrita Kiopa yra „Europos horizonto“ vertinimo ekspertė ir turi didelę patirtį dirbant prie tokio masto projektų. Be to, daugiau kaip 50 proc. RSU rengiamų mokslinių straipsnių sudaro pirmojo ir antrojo kvartilio publikacijos. Taigi, jų mokslinė veikla plėtojama tikrai gerai, tad galėtumėme rasti bendrų sąlyčio taškų ir vystyti mokslines sritis, kurios abiem pusėms būtų naudingos ir įdomios“, – sakė LSMU Tarptautinių ryšių ir studijų centro dekanė prof. Ingrida Janulevičienė.

Svečiai iš Latvijos apsilankė LSMU Mokomajame laboratoriniame korpuse bei Santakos slėnio Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centre, kur susipažino su Universiteto mokslininkais, apžiūrėjo mokslinių tyrimų infrastruktūrą, stebėjo, kaip veikia įvairūs procesai. 

„Nacionalinė lyderystė ir augantis tarptautinių mokslo projektų skaičius yra vienas mūsų tikslų. Siekiame glaudinti bendradarbiavimą su verslu, plėsti eksperimentinę bazę, gerinti mokymosi sąlygas. Tikimės su RSU bendradarbiauti šiose srityse, siekiant geriausių rezultatų“, – sakė LSMU prorektorė studijoms prof. Vaiva Lesauskaitė. 

Kita aptarta galimo bendradarbiavimo sritis – studijų kokybės gerinimas. Diskutuota apie studijų organizavimo procesus, akademinio darbo kokybės priemones, požiūrį į dirbtinį intelektą, OSKE egzaminavimą, taip pat galimybę turėti jungtinę skaitmeninės medicinos studijų programą. Pasak LSMU prorektoriaus studijoms prof. Kęstučio Petrikonio, simuliacijos ir hibridinės klasės yra LSMU stipriosios vietos, kuriose taip pat būtų galima bendradarbiauti ir dalytis idėjomis.

Galerija