LSMU rezidentūros dienoje – bendrųjų kompetencijų mokymai rezidentams ir pažintis su potencialiais darbdaviais

2024-04-12
< Grįžti

Penktadienį Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) vyko Rezidentūros diena, skirta suteikti galimybę studentams susipažinti su priėmimo į rezidentūros studijas taisyklėmis, sužinoti, kaip pasiruošti motyvaciniam pokalbiu, bei pabendrauti su potencialiais darbdaviais.

LSMU Rezidentūros dienos metu taip pat pirmą kartą vyko gydytojų rezidentų bendrųjų kompetencijų mokymai, skirti I-ųjų metų gydytojams rezidentams. Šį renginį organizavo LSMU Podiplominių studijų centras (PSC).  

Nauda ne tik rezidentams, bet ir darbdaviams

Renginys sutraukė kelis šimtus esamų ir būsimų rezidentų. Tam, kad jie galėtų išsirinkti geriausią darbovietę ateities karjerai, daugiau kaip 40 šalies gydymo įstaigų pristatė savo siūlomas darbo sąlygas bei pateikė pasiūlymus dėl valstybės nefinansuojamų rezidentūros studijų vietų apmokėjimo.

„Lietuvoje sveikatos priežiūros specialistų trūksta visur – ne tik mažesniuose miestuose, bet ir didmiesčiuose. Tad šis renginys yra unikali galimybė studentams pabendrauti su rezidentūros bazėmis ir pasiderėti dėl ateities kontraktų. Gyvename laikais, kai ligoninės yra pasiruošusios padaryti viską, kad prisitrauktų jaunus sveikatos priežiūros specialistus, tad jie turi galimybę išsireikalauti pačias geriausias sąlygas savo ateičiai“, – sakė LSMU rezidentūros dienos sumanytojas, Universiteto Podiplominių studijų centro dekanas prof. dr. Juozas Kupčinskas.

„Noriu padėkoti Podiplominių studijų centro prodekanei E. Pajėdienei ir mūsų centro darbuotojai E. Čiupkevičienei bei visam PSC kolektyvui už nuostabų šio renginio organizavimą“, – pridūrė profesorius.

Pasak renginyje dalyvavusios Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Sveikatos sistemos žmogiškųjų išteklių politikos skyriaus vedėjos Dianos Smaliukaitės, jis naudingas tiek būsimiems rezidentams, tiek darbdaviams. 

„Tokie renginiai yra išties labai reikalingi. Labai svarbu padėti vientisųjų studijų studentams ir gydytojams rezidentams pasirinkti savo karjeros kelią bei suteikti kuo daugiau informacijos apie galimybes dirbti Lietuvos gydymo įstaigose. Lygiai taip pat svarbu juos supažindinti su svarbiausiais stojimo ir studijų proceso niuansais.

Džiaugiamės tokiomis iniciatyvomis, jas palaikom ir dalyvaujam, nes čia galime išgirsti rezidentų problematiką ir pabendrauti su jais tiesiogiai“, – kalbėjo SAM atstovė.

Tuo tarpu LSMU Kauno ligoninės direktorė medicinai prof. dr. Diana Žaliaduonytė įžvelgė antrinę dalyvavimo renginyje naudą.

„Čia vyksta bendravimas tarp gydymo įstaigų: susitinkame su seniai matytais kolegomis, pasidalijame, kuo gyvena kitos ligoninės. Tai mus skatina augti ir konkuruoti, o per tą konkurenciją ateina teigiami dalykai“, – sakė profesorė.

Mokėsi bendrųjų kompetencijų

Greta darbdavių mugės ir priėmimo taisyklių pristatymo, LSMU rezidentūros dienoje vyko Bendrųjų kompetencijų mokymai, skirti I-ųjų metų gydytojams rezidentams.

„Studijuodami mediciną Universitete išmokstame daug, bet ne viską. Gydytojo darbe mes kasdien mokomės vis naujų specialybinių ir nespecialybinių dalykų. Turime supratimą, kad geras gydytojas yra tas, kuris pačiu geriausiu būdu nustato ligas ir išgydo pacientą. Tačiau ne vien tai apibūdina gerą gydytojo darbą.

Jūs esate pirmoji laida, kuri pradeda studijuoti pakopinių kompetencijų modeliu. Džiaugiamės, kad šie pokyčiai vyksta ir žinome, kad laukia ilgas kelias, kol rezidentūros studijų kokybė virs dar geresne. Mūsų pacientų lūkesčiai auga, tad turime stengtis juos atliepti“, – sveikindamas rezidentus sakė LSMU prorektorius klinikinei medicinai prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius ir pridūrė, kad I-ųjų metų rezidentai jau yra pakankamai brandūs, kad suprastų bendrųjų kompetencijų naudą.

„Suprantame, kad profilinės klinikos, kurių atstovai esate, ne visada turi galimybes supažindinti jus su bendrosiomis kompetencijomis. Matome, kaip tai svarbu, ir žinome, kad toks šiuolaikiškas dirbtuvių ir gyvo bendravimo formatas duoda tikrai gerą rezultatą. Tai yra brandžių, suaugusių žmonių mokymasis, kuris skiriasi iš esmės“.

Rezidentūros dieną organizavusi Podiplominių studijų centro prodekanė E. Pajėdienė tikisi, kad šis LSMU renginys taps tradiciniu.

„Po renginio sulaukėme daugybės teigiamų studentų, gydytojų rezidentų bei gydymo įstaigų atstovų atsiliepimų, tad tikrai ketiname jį rengti ir ateinančiais metais. Ypač noriu pasidžiaugti bendrųjų kompetencijų mokymais, kuriuose dalyvavo daugiau kaip 200 jaunųjų gydytojų“, – pasibaigus renginiui kalbėjo prodekanė dr. E. Pajėdienė. 

Mokymuose rezidentai sužinojo, kaip Lietuvoje finansuojamos sveikatos priežiūros paslaugos, susipažino su integruota sveikatos priežiūros sistema ir jos teisiniu reguliavimu, išmoko, kaip atpažinti mobingą ir išvengti perdegimo, kaip kovoti su konfliktais bei pasirūpinti savo mentaline sveikata.

Galerija