LSMU TRSC Akademinio judumo skyrius pasitinka pavasario semestro mainų studentus

2023-03-17
< Grįžti

2022/2023 akademinių metų pavasario semestro studijoms ir praktikai į LSMU buvo priimta virš 50  mainų studentų iš 20 skirtingų šalių. Dar apie 20 studentų planuoja atvykti vasaros praktikai. Didžioji dalis studentų atvyko pagal Erasmus+ mainų programą, 5 studentai pagal dalinių studijų projektą, remiamą Švietimo Mainų Paramos Fondo, 5 pagal kitus trumpalaikių studijų mainų projektus.   Kaip visada sulaukta studentų iš Ispanijos, Italijos, Turkijos, Portugalijos. Iš tolimesnių šalių galima paminėti studentus iš Azerbaidžano, Tadžikistano, Tailando, Japonijos. Didžioji dalis studentų atvyko į Slaugos (23) ir į Medicinos (19) studijas bei praktiką.

Kultūrinis – edukacinis renginys „Cepelinai“

Naujai atvykusiems LSMU mainų studentams vasario 3 d. Tarptautinių ryšių skyriaus ir studijų centro Akademinio judumo skyrius (AJS) kartu su Erasmus studentų asociacijos (ESN) nariais suorganizavo kultūrinį-edukacinį renginį „Cepelinai“, kurio metu studentai mokėsi gaminti lietuviškus didžkukulius. Vieni skuto ir tarkavo žalias bulves, kiti lupo ir trynė virtas bulves, treti ruošė įdarą ir braukė ašaras, pjaustydami svogūnus. Po valandėlės cepelinai jau buvo paruošti! O kol didžkukuliai virė, visus linksmino LSMU lietuvių liaudies šokių kolektyvas Ave Vita, kurio vadovės Goda Puleikytė ir Rasa Kazakevičienė pamokino  studentus lietuviškų sutartinių ir šokių. Orkestro vadovas Gintaras Vilčiauskas akomponavo akordeonu. Visi dainavo, šoko, trypė. Juoko ir geros nuotaikos tikrai nepritrūko. O atėjus vakarienės laikui, visi susėdo už stalų ir ragavo cepelinus, užgerdami spanguolių kisieliumi, kmynų kompotu ir gira.

Renginio metu naujai atvykę studentai taip pat turėjo progą susipažinti su kitais Erasmus studentais, savo mentoriais, ESN nariais bei galėjo užduoti klausimų tarptautinių programų koordinatorei Žydrei Vengalytei. Buvo malonu, kad renginyje apsilankė ir visos Lietuvos ESN asociacijos prezidentas Gvidas Norvilis, kuris pasidžiaugė gražiu ir produktyviu TRSC tarptautinių programų koordinatorių ir ESN narių bendradarbiavimu.

Užgavėnių šventė Rumšiškėse

Vasario 18 d.  Erasmus studentai buvo pakviesti į Užgavėnių šventę, kuri vyko Lietuvių liaudies buities ir etnografijos muziejuje Rumšiškėse. Išvykos organizatoriai, AJS ir ESN, džiaugėsi, kad studentų neatbaidė nei lietus, nei stiprus vėjas, nei negailestingai spaudžiantis šaltukas. Erasmus studentai visa širdimi pasinėrė į žiemos išvarymo apeigas: šoko, dainavo, gamino kaukes, ragavo blynus, varžėsi su Lašininiu, užrištomis akimis daužė puodynes. Du drąsiausi studentai net sutiko persirengti Nuotaka ir Jaunikiu ir pasigrąžinti skruostus skaistalais iš virtų burokėlių. Truputį sušalę, truputį suliję, bet kupini daug naujų įspūdžių ir įsigiję lietuviškų skanėstų, po linksmybių studentai grįžo atgal į Kauną.

Kelionė į Vilnių

Nepailstantys ESN nariai vasario paskutinį savaitgalį Erasmus studentus nudžiugino dar ir pažintine kelione į Vilnių.  Šeštadienį, kovo 24 d., studentai traukiniu nuvyko į sostinę, kur, gido vedami, aplankė Vilniaus senamiestį, Gedimino pilį, Katedrą, Iliuzijų muziejų ir kitas žymias vietas. Erasmus studentas Said Vahidi (Azerbaidžano medicinos universitetas) mielai sutiko pasidalinti savo įspūdžiais apie šią išvyką:

Praėjusią savaitę kartu su kitais Erasmus studentais prisijungiau prie gražios kelionės į Lietuvos sostinę Vilnių. Pasivaikščiojome po senamiestį, aplankėme Gedimino pilį, pasigrožėjome Vilniaus panorama. Buvo tikrai gražu! Negaliu nepaminėti ir jaukių pietų, kuriuos valgėmė visi kartu miesto centre! Ši kelionė buvo ypatinga visų dalyvių dėka. Studentai, atvykę iš skirtingų pasaulio šalių, puikiai leido laiką kartu. Po dviejų renginių mes jau buvome susidraugavę, bet ši kelionė mus dar labiau suartino. Kuo toliau bendravome, tuo šiltesnė darėsi atmosfera ir tai mums leido pamiršti šaltą vasario orą. Man labai pasisekė, kad susipažinau su visais tais nuostabiais žmonėmis ir tapau Erasmus šeimos dalimi.

Neapsakomai džiaugiuosiu. Su meile, Said.

Kiti renginiai

Be aprašytų renginių vasarį ESN nariai mainų studentams suorganizavo dar 7 renginius: Valentino dienos šventę, pramogas Pabėgimo kambaryje, Pažintinį Kauno miesto turą ir kt. Tuo tarpu AJS dar ir sulaukė svečių iš Turkijos. Ankaros Universiteto Farmacijos fakulteto toksikologijos departamento profesorė bei Erasmus+ institucinė koordinatorė Ozge Cemiloglu Ulker, vasario 20 d. atvyko dėstymo vizitui į LSMU farmacijos fakultetą. Profesorė taip pat susitiko su Erasmus studentais bei AJS tarptautinių programų koordinatorėmis ir aptarė bendras Erasmus veiklas ir tolimesnio bendradarbiavimo planus.

Pažiūrėjus atgal kyla klausimas, ar vasaris šiais metais tikrai turėjo tik 28 dienas?…

Teksto autorė: Žydrė Vengalytė TRSC tarptautinių programų koordinatorė