LSMU Veterinarijos fakulteto dėstytojui – prestižinis įvertinimas Švedijoje

2023-02-01
< Grįžti

LSMU Veterinarijos akademijos (VA) Veterinarijos fakultetą pasiekė džiugios žinios iš Stokholmo (Švedija).  Š.m. sausio 28 d. Stokholmo miesto rotušėje LSMU Veterinarijos fakulteto dr. L. Kriaučeliūno smulkiųjų gyvūnų klinikos doc. dr. Marius Masiulis tapo Švedijos Karališkos žemės ūkio ir miškų akademijos (KSLA) tarptautiniu nariu. Iškilmingoje ceremonijoje, pavadintoje „500 gyvavimo metų“, doc. dr. M. Masiuliui įteiktas pažymėjimas ir atminimo ženklas.

Doc. dr. M. Masiulis – ne tik LSMU VF dėstytojas,  bet ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Skubios veiklos skyriaus vedėjas.

Jis tapo šeštuoju lietuviu KSLA istorijoje bei vienu iš 7 asmenų iš viso pasaulio, kuriems šiais metais suteiktas Tarptautinio nario vardas.

Karališkoji Švedijos žemės ūkio ir miškų akademija – prestižinė nepriklausoma organizacija, besirūpinanti klausimais, susijusiais su žemės ūkiu, sodininkyste, maistu, mišku ir miško produktais, žvejyba ir akvakultūra, aplinka bei gamtiniais ištekliais.

Akademija – tyrėjų ir gamintojų, praktikų ir vartotojų, politikų ir plačiosios visuomenės susitikimo vieta. Organizacija siekia išmintingų sprendimų tausiai naudojant biologinius gamtos išteklius.

Akademijos nariais gali būti renkami Švedijos ar užsienio piliečiai, pasižymėję puikia įžvalga ir patirtimi. Kandidatus narystei gali siūlyti tik Švedijos kolegos. Kaip kandidatą doc. dr. Marių Masiulį lapkričio 22 d. nominavo buvusi Europos Komisijos Maisto ir Veterinarijos audito inspektorė Lena Englund. Tarptautine naryste įvertinta doc. dr. M. Masiulio mokslinė bei švietėjiška veikla gyvūnų užkrečiamųjų ligų valdymo srityje.

Karališkąją Švedijos žemės ūkio ir miškų akademiją sudaro trys skyriai – Bendrasis, Žemės ūkio ir Miškininkystės, – ir Bibliotekų, archyvų ir istorinių projektų skyrius. Kiekviename šių skyrių yra 70 vietų Švedijos nariams ir 25 vietos tarptautiniams nariams. Doc. dr. doc. M. Masiulis Akademijoje įtrauktas į Žemės ūkio skyriaus, Gyvūnų užkrečiamųjų ligų poskyrio veiklą.

Garbinga privilegija suteikia galimybių aktyviai įsilieti ir dalyvauti KSLA veikloje tiek Švedijoje, tiek ir tarptautiniu mastu.

Nuotraukos: Erik Cronberg, ©The Royal Swedish Academy of Agriculture and Forestry.

VMVT ir LSMU VF informacija