Naujausias universitetų reitingas: LSMU – tarp lyderių sveikatos ir gerovės bei lyčių lygybės srityse

2023-06-01
< Grįžti

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas – vienas iš 201–300 geriausių pasaulio universitetų sveikatos ir gerovės bei 401–600 geriausiųjų universitetų lyčių lygybės srityse, rodo naujausias „Times Higher Education“ „Impact Rankings 2023“ pasaulio universitetų reitingas.

Pasak reitingo sudarytojų, Universiteto patekimas į šį reitingą rodo institucijos svarų indėlį ir pripažinimą siekiant Jungtinių Tautų tvaraus vystymosi tikslų (angl. The Sustainable Development Goals).

Šiemet LSMU vertintas 5 iš 17 kategorijų, kurios sudarytos pagal darnaus vystymosi tikslus: sveikata ir gerovė, kokybiškas išsilavinimas, lyčių lygybė, deramas darbas ir ekonomikos augimas ir partnerystė siekiant tikslų.

Kategorijoje sveikata ir gerovė šiemet vertinti 1218 universitetų. Šioje srityje LSMU įvertinimas aukščiausias –  72,3 balo. Tai lėmė Universiteto stiprūs mokslinių tyrimų rezultatai, gausus sveikatos mokslų absolventų parengimas, taip pat bendradarbiavimas ir reikšmingas poveikis žmonių sveikatai ir gerovei nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu.

Kategorijoje lyčių lygybė, kur LSMU taip pat sulaukė aukšto įvertinimo, šiemet vertintas 1081 pasaulio universitetas.

LSMU jau ne vienerius metus sulaukia aukščiausių įvertinimų nacionaliniuose ir tarptautiniuose universitetų reitinguose. Šių metų gegužę žurnalo „Reitingai“ sudarytame naujausiame Lietuvos švietimo įstaigų reitinge LSMU pirmą kartą įvertintas vienu iš dviejų geriausių universitetų Lietuvoje.

Aukštų įvertinimų LSMU pasiekė pagal Alumnų kuriamos pridėtinės vertės ir darbdavių vertinimų (21,4 iš galimų 25 taškų), Studentų ir studijų (20,7 iš galimų 25 t.), Esamo ir ateities akademinio personalo kriterijus (7,2 iš galimų 10 t.). Beje, pastaruosiuose dvejuose kriterijuose taškais LSMU lenkė netgi sąrašo lyderį Vilniaus universitetą.  Pagal Mokslo, meno ir/ar sporto veiklos bei aukščiausių akademinių pasiekimų kriterijų LSMU – trečias valstybinių universitetų dešimtuke.

Ypač gerai apie Universitetą kasmet atsiliepia ir prestižinis reitingas „QS World University Rankings by Subject 2023“. Jame LSMU vertinamas kaip vienas iš 401–450 geriausių pasaulio universitetų medicinos srityje.