Naujo Veterinarijos fakulteto dekano prof. R. Stankevičiaus planuose – ambicingas naujos smulkiųjų gyvūnų ligoninės statybos projektas

2024-01-10
< Grįžti

Gruodžio pradžioje ne vienerius metus Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Gyvūnų mokslų fakultetui vadovavęs prof. dr. Rolandas Stankevičius buvo išrinktas Veterinarijos fakulteto dekanu. Šiandien profesorius pasakoja, kaip susiklostė, kad tapo kito gyvūnų mylėtojus ruošiančio LSMU fakulteto vadovu, kokius darbus planuoja atlikti savo kadencijoje bei ko palinkėtų jo pareigas perėmusiai naujajai Gyvūnų mokslų fakulteto dekanei prof. Elenai Bartkienei.

Jau turite vadovavimo fakultetui patirties – iki šiol ėjote Gyvūnų mokslų fakulteto dekano pareigas. Kaip susiklostė, kad tapote Veterinarijos fakulteto vadovu?

Pirmą kartą prie fakulteto vairo stojau prieš 7 mėnesius – tuomet laikinai pakeičiau kadenciją baigusią buvusią ilgametę fakulteto dekanę. Mintis, kad galėčiau tapti ne laikinu, o nuolatiniu fakulteto vadovu, gimė ne iškart. Pats esu įgijęs veterinarijos gydytojo specialybę, tad sugrįžimas prie savo ištakų ir įsigilinimas į fakulteto problematiką pakurstė tą norą. Vėliau sekęs padalinių vadovų, studentų ir bendruomenės narių palaikymas padėjo galutinai apsispręsti. Kai pamačiau, kaip džiaugsmingai jie priėmė šią idėją, pasiryžau.

Kokią savo patirtį tikitės geriausiai atskleisti ir panaudoti šiose pareigose? 

Veterinarija ir gyvūnų mokslai yra glaudžiai tarpusavyje susijusios sritys. Jos yra giminingos ir viena kitai netrukdo, nes abi skirtos padėti gyvūnams, tik viena – auginti, kita – gydyti. Manau, kad vadovavimo Gyvūnų mokslų fakultetui patirtis bei mano užmegzti ryšiai ir kontaktai padės vadovaujant ir Veterinarijos fakultetui.

Dažniausiai naujos reikšmingos pareigos pradedamos su tam tikru siekiu, idėja. Su kokia vizija ateinate į šias pareigas? 

Dirbant šiose pareigose prioritetas visų pirma skiriamas studentams ir studijų kokybės gerinimui. Taip pat svarbu didinti fakultete besimokančių jaunuolių skaičių. Veterinarinės medicinos studijų programa yra populiari, tačiau reikia nepamiršti, kad fakultete yra ir dvi mažosios studijų programos, kurioms reikia padėti pritraukti daugiau studijuojančių.

Viena iš vizijų yra sukurti naują studijų programą, kuri pritrauktų atskirą, dar nepaliestą jaunuolių kategoriją. O pagrindinis ir ambicingiausias mano 5 metų kadencijos siekis – erdvesnės ir modernesnės smulkiųjų gyvūnų ligoninės statyba ir įveiklinimas. Šis statinys leis užtikrinti geresnį studentų parengimą.

Turbūt nieks nepaneigs, kad esate šiltas žmogus. O koks esate vadovas?

Nerėkiu, nešaukiu, kojom netrypiu. Visada stengiuosi būti diplomatišku, įsigilinti į kolektyvo problemas, bandau suprasti kiekvieno darbuotojo situaciją. Bet tuo pačiu esu reiklus ir tikiuosi, kad mano pavestos užduotys bus atliktos laiku ir tinkamai.

Kokia mėgstamiausia Jūsų laisvalaikio veikla? Kaip atsipalaiduojate po įtemptos darbo dienos?

Pripažinsiu, kad laisvalaikio turiu nedaug. Bet atostogų metu visuomet vykstu į keliones. Labiausiai man patinka keliauti automobiliu. Tokiu būdu pamatai tikrus žmones, kaip jie gyvena. Be to, tai puikus būdas atsijungti nuo interneto. Vairuodamas juk negaliu patikrinti darbinio pašto.

Ką palinkėtumėte naujajai Gyvūnų mokslų fakulteto dekanei? Gal turite jai kokių patarimų?

Patarimų, kaip startuoti, naujajai dekanei nereikia. Ji jau ne vienerius metus yra Gyvūnų auginimo technologijų instituto vadovė, tad turi vadovavimo patirties ir puikiai išmano fakulteto specifiką. Jos laukia daugybė pradėtų darbų ir projektų, kuriuos reikia tęsti bei pradėti naujus. Linkiu kantrybės, tvirtybės ir didžiausios sėkmės darbuose. O jeigu kažkada prireiktų pagalbos, mano durys visuomet atviros.