Bendroji priėmimo informacija

< Grįžti

Studijų programos

Vientisosios studijos

Vientisosios studijos apima dvi pirmąsias (pirmąją ir antrąją) studijų pakopas. Vientisųjų studijų apimtis yra ne mažesnė kaip 300 kreditų ir ne didesnė kaip 360 kreditų. Nuolatinės formos studijų trukmė siekia 5–6 metus. Baigus studijas, suteikiamas magistro kvalifikacinis laipsnis. Kartu su kvalifikaciniu laipsniu gali būti suteikiama kvalifikacija. Universitete vykdomos Farmacijos, Medicinos, Odontologijos ir Veterinarinės medicinos vientisosios studijos.

Skaityti daugiau

Bakalauro studijos

Pirmosios pakopos universitetinės studijos suteikia atitinkamos studijų krypties bakalauro laipsnį arba bakalauro laipsnį ir profesinę kvalifikaciją.

Platus studijų programų pasirinkimas, unikalūs mokymo metodai, stiprus praktinis parengimas.

Skaityti daugiau

Magistrantūros studijos

Antrosios pakopos (magistrantūros) studijų programos skiriamos pasirengti savarankiškam mokslo (meno) darbui arba kitam darbui, kurį atlikti reikia mokslo žinių ir analitinių gebėjimų. Baigus magistrantūros studijų programas, įgyjamas atitinkamos studijų krypties magistro laipsnis arba magistro laipsnis ir kvalifikacija.

Magistro studijas LSMU galima rinktis iš plataus spektro studijų programų, tarp jų – jungtinės su kitais universitetais. Kai kurias studijų programas galima derinti su darbu, taip pat dalis studijų vyksta nuotoline forma.

Skaityti daugiau

Doktorantūros studijos

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto doktorantūros tikslas – rengti gamtos, medicinos ir sveikatos bei žemės ūkio mokslų sričių aukščiausiosios kompetencijos mokslininkus, vykdyti mokslinius tyrimus, skirtus žmonių ir gyvūnų sveikatinimui, patologinių procesų patogenezei analizuoti, ligų priežastims, jų profilaktikai, gydymo ir reabilitacijos mokslu pagrįstiems metodams kurti ir taikyti siekiant išsaugoti bei stiprinti žmonių ir gyvūnų sveikatą bei gerovę.

Skaityti daugiau

Rezidentūra

Į rezidentūros studijas asmenys priimami konkurso būdu. Priėmimo į studijas tvarką, konkursinio balo sudarymo principus bei kitus kriterijus universitetas skelbia priėmimo taisyklėse, kiekvienų metų pavasarį tvirtinamose Lietuvos sveikatos mokslų universiteto senate. Konkursas yra viešas ir vyksta atskirai į kiekvieną rezidentūros studijų programą dviem etapais (pagrindinis ir papildomas). Papildomas etapas yra organizuojamas tik likus laisvų vietų po pagrindinio priėmimo.

Skaityti daugiau

Studijos anglų kalba

Universitetas vykdo 19 studijų programų, kurios dėstomos anglų kalba.

Skaityti daugiau

Papildomos studijos

Papildomosios studijos – studijos, kurių metu studijuojami pirmosios pakopos (bakalauro) studijų dalykai, kurie yra būtini tam, kad asmuo turėtų pakankamai žinių ir gebėjimų,
reikalingų atitinkamos krypties antrosios pakopos (magistrantūros) studijoms.

Baigus papildomąsias studijas yra išduodamas studijų pažymėjimas apie išklausytus dalykus ir surinktus kreditus.

Skaityti daugiau

Gretutinės studijos

Visuomenės sveikatos fakulteto studentams atsivėrė nauja karjeros galimybė – papildomos, kvalifikaciją praplečiančios gretutinės Informatikos sistemų studijos.

Pirmosios pakopos Visuomenės sveikatos ir Sveikatos psichologijos studijų programų studentai gali rinktis Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyksiančias laipsnio nesuteikiančias studijas, kurių metu mokysis programavimo, įgis duomenų stebėsenos ir analitikos įgūdžių.

Skaityti daugiau

IŠSAMIAU APIE PRIĖMIMĄ

Priėmimo etapai ir datos

2025 m. priėmimo informacija ruošiama.

Bendrosios priėmimo taisyklės

2024 m. priėmimo taisyklės.

2025 m. priėmimo taisyklės rengiamos.

Registracijos studijoms įmoka

Registracijos studijoms įmoka – 50,00 EUR.
Įmoka mokama pasirašant studijų sutartį.

Sąskaitos rekvizitai:
Gavėjas – Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, įmonės kodas 302536989;
Gavėjo bankas – AB SEB bankas, sąskaitos Nr. LT097044060002905377, kodas 70440;
Mokėjime nurodyti įmokos kodą P6171 ir stojančiojo vardą, pavardę.

Nuo registracijos mokesčio atleidžiami:

  1. Asmenys, ne vyresni kaip 25 metų, kurių tėvai (įtėviai) yra mirę arba turėtas vienintelis iš tėvų (įtėvių) yra miręs bei asmenys, kuriems iki pilnametystės įstatymų nustatyta tvarka buvo nustatyta globa (rūpyba); 
  2. Asmenys turintys negalią ir 45 proc. ar mažesnį dalyvumo (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – darbingumo) lygį. 

Šie asmenys vietoje sumokėto registracijos studijoms mokesčio kvito turi pateikti dokumentus, įrodančius teisę į lengvatą.

Pastabos:

  • Stojamąją studijų įmoką už stojantįjį gali sumokėti pats stojantysis arba kitas fizinis ar juridinis asmuo, tačiau būtina teisingai nurodyti mokėjimo duomenis. Neteisingai nurodžius mokėtoją, įmokos paskirtį ar įmokos kodą, lėšos nebus įskaitomos.
  • Nusprendus nebedalyvauti priėmime ar nutraukus studijų sutartį, sumokėtos įmokos negrąžinamos.
Sutarčių pasirašymas

Sutarčių pasirašymas internetu: https://priemimas.lsmuni.lt/.

SKATINIMAS IR PARAMA
LSMU STUDENTAMS

Stipendijos
Skatinamoji stipendija

Skatinamoji stipendija skiriama geriausiems valstybės finansuojamose vietose ir valstybės nefinansuojamose vietose studijuojantiems studentams už:

  • geriausius stojimo rezultatus;
  • geriausius studijų rezultatus.

Pačiam studentui niekur kreiptis nereikia, stipendijas pagal vidurkį arba stojimo balą (pirmųjų studijų metų pirmąjį semestrą) teikia fakulteto dekanatas. Semestro studijų vidurkis, pagal kurį konkurso tvarka skiriamos stipendijos, skaičiuojamas iš visų laikytų disciplinų egzaminų įvertinimų.

Stipendijos skiriamas vadovaujantis Lietuvos sveikatos mokslų universiteto vardinių stipendijų ir pirmosios, antrosios pakopų ir vientisųjų studijų studentų skatinamųjų stipendijų skyrimo nuostatais.

Skatinamosios stipendijos skiriamos du kartus per metus ir mokamos vieną kartą per mėnesį:

  • rudens semestre – nuo rugsėjo 1 d. iki sausio 31 d.
  • pavasario semestre – nuo vasario 1 d. iki birželio 30 d.

Stipendija yra 1,5 bazinės socialinės išmokos (BSI) dydžio (1 BS = 55 Eur).

Vienkartinė skatinamoji stipendija

Vienkartinės skatinamosios stipendijos skiriamos už:

  • aktyvią visuomeninę veiklą;
  • aktyvią organizacinę veiklą;
  • aktyvią mokslinę veiklą;
  • aktyvią sportinę veiklą;
  • pasiektus aukštus rezultatus atstovaujant Universitetui.

Stipendija yra iki 2 BSI (1 BSI = 49 Eur) ir gali būti skiriama ne daugiau kaip 2 kartus per semestrą.

Prašymas teikiamas LSMU SA iki einamojo mėnesio 10 dienos, siunčiant el. paštais info@lsmusa.lt ir socialinis.komitetas@lsmusa.lt arba paliekant SA pašto dėžutėje Centriniuose rūmuose (A. Mickevičiaus g. 9).

Vienkartinė socialinė stipendija

Vienkartinė socialinė stipendija skiriama:

  • gimus vaikui;
  • mirus šeimos nariui;
  • stichinės nelaimės atveju.

Stipendija yra 2 BSI ir skiriama vieną kartą per semestrą.

Prašymas teikiamas LSMU SA iki einamojo mėnesio 10 dienos.

Dokumentai siunčiami el. paštaisinfo@lsmusa.lt ir socialinis.komitetas@lsmusa.lt arba paliekami  SA pašto dėžutėje Centriniuose rūmuose (A. Mickevičiaus g. 9).

Vardinė stipendija

Vardinė stipendija – vienkartinė arba daugkartinė išmoka, įsteigta Lietuvos ar užsienio valstybių fizinių ar juridinių asmenų, skiriama Universiteto studentams už aktyvią studentišką veiklą ar kitus akademinius pasiekimus, jos skiriamos pradedant trečiuoju studijų semestru du kartus per mokslo metus. Prašymus pateikusių studentų dalyvavimas vardinių stipendijų komisijos posėdyje yra būtinas. Apie paskirtą pokalbio datą ir laiką prašymus dalyvauti vardinių stipendijų konkurse pateikę studentai informuojami el. paštu.

Reikalavimai stipendijai gauti:

  • studijų vidurkis turi būti ne mažesnis kaip 8 balai;
  • stipendija neskiriama studentams, kuriems tais pačiais mokslo metais jau buvo paskirta stipendija iš kitų rėmimo fondų;
  • pateikiami dokumentai turi būti sudėti į vieną dokumentą, išsaugotą PDF formatu, kurio pavadinime nurodytas Vardas, Pavardė, Fakultetas (trumpiniu) ir kursas (skaičiumi).

Būtini dokumentai:

  • prašymas rektoriaus vardu vardinei stipendijai gauti (prašymas adresuojamas Rektoriui);
  • pažyma apie studijų vidurkį;
  • trumpa autobiografija;
  • aktyvų dalyvavimą studentiškoje veikloje ar remtinumą (studentai, kurie yra netekę tėvų ar globėjų, turintys neįgalius tėvus arba yra iš daugiavaikių šeimų) įrodančius dokumentus;
  • kitus pasiekimus įrodančius dokumentus (kopijas).

Pažymos apie bendrą studijų vidurkį prašymus dalyvauti vardinių stipendijų konkurse pateikusiems studentams bus užsakomos centralizuotai (patiems studentams kreiptis į dekanatus dėl šių pažymų išdavimo nereikia).

Vardinės stipendijos skiriamas vadovaujantis Lietuvos sveikatos mokslų universiteto vardinių stipendijų ir pirmosios, antrosios pakopų ir vientisųjų studijų studentų skatinamųjų stipendijų skyrimo nuostatais.

Dokumentai siunčiami el. paštais info@lsmusa.lt ir socialinis.komitetas@lsmusa.lt

Socialinė stipendija

Socialinę stipendiją gali gauti visi Lietuvos ir Lietuvoje veikiančių užsienio aukštųjų mokyklų pirmosios, antrosios, trečiosios pakopų, vientisųjų studijų studentai, prašymų skirti socialinę stipendiją priėmimo metu atitinkantys bent vieną iš šių kriterijų:

  • yra vieni iš bendrai gyvenančių asmenų arba vieni gyvenantys asmenys, turintys teisę gauti arba gaunantys socialinę pašalpą pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą;
  • turi teisės aktų nustatyta tvarka nustatytą 45 procentų ar mažesnį darbingumo lygį arba sunkų ar vidutinį neįgalumo lygį;
  • yra ne vyresni kaip 25 metų ir jiems iki pilnametystės įstatymų nustatyta tvarka buvo nustatyta globa (rūpyba) arba jų tėvai (turėtas vienintelis iš tėvų) yra mirę.

Paraiškų priėmimai vyksta du kartus per metus:

  • pavasario semestrą – nuo sausio 20 d. iki vasario 20 d.;
  • rudens semestrą – nuo rugsėjo 15 d. iki spalio 15 d.

Prašymai teikiami internetu, prisijungus prie fondo informacinės sistemos „Parama” ir užpildžius naują prašymą „Socialinė stipendija“.

Socialinė stipendija studentams yra skiriama vienam studijų semestrui ir mokama kiekvieną mėnesį iki to semestro pabaigos, įskaitant to semestro sesiją ir atostogų laikotarpį, bet ne ilgiau kaip iki studijų pabaigos. Studentas, kuris užpildo paraišką papildomo priėmimo metu, socialinė stipendija skiriama tik likusiam semestro laikotarpiui.

Jeigu pildant paraišką iškiltų problemų, prašome kreiptis telefonu +370 658 30968 arba el. paštu jurgita.medaisiene@vsf.lt

Kyla klausimų dėl stipendijų?
Vitalija Skipskienė
Socialinės gerovės koordinatorė
Parama negalią turintiems studentams
Tikslinė išmoka

Tikslines išmokas turi teisę gauti Lietuvoje veikiančių aukštųjų mokyklų ir užsienio aukštųjų mokyklų studentai, turintys negalią, atitinkantys šiuos reikalavimus:

  • Lietuvos Respublikos piliečiai arba kitų valstybių piliečiai ir asmenys be pilietybės, kurie yra deklaravę nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje;
  • turi teisės aktų nustatyta tvarka nustatytą 45 procentų ar mažesnis dalyvumo (iki 2023 m. gruodžio 31 d. darbingumo) arba sunkų ar vidutinį neįgalumo lygį (DĖMESIO: studentai, turintys negalią, turintys teisę gauti tikslines išmokas, gali pretenduoti ir į socialinę stipendiją);
  • aukštojoje mokykloje pirmą kartą studijuoja (pagal pirmosios pakopos (bakalauro) studijų programą arba pagal vientisųjų studijų programą; antrosios pakopos (magistrantūros) studijų programą; laipsnio nesuteikiančią studijų programą; trečiosios pakopos (doktorantūros) studijų programą);
  • neturi akademinių skolų pagal studijuojamą studijų programą ir (arba) aukštosios mokyklos nustatyta tvarka skirtų nuobaudų.

Prašymų teikimo datos:

  • rudens semestras – rugsėjo 1–spalio 16 d.;
  • pavasario semestras – vasario 1–kovo 16 d.;
  • papildomas teikimas – kiekvieną einamąjį mėnesį 1–16 dienomis.

Studentai, siekiantys gauti tikslinę išmoką, prašymus teikia elektroniniu būdu Valstybinio studijų fondo Stipendijų ir finansinės paramos informacinėje sistemoje (IS „Parama“). Prie jos studentas jungiasi banko, kurio elektroninėmis paslaugomis naudojasi, prisijungimo duomenimis, pildydamas formą „Tikslinė išmoka, 2024 m. Rudens semestras (kaip pildo rudenį), arba Pavasario semestras (kai pildo pavasarį)“.

Daugiau apie tikslines išmokas galima sužinoti čia

Finansinė parama

Finansinė pagalba teikiama studentams su negalia, kuriems nustatytas 45 procentų ar mažesnis dalyvumo (iki 2023 m. gruodžio 31 d. darbingumo) lygis arba sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis, jų specialiesiems poreikiams, susijusiems su studijomis, tenkinti ir (ar) studijų išlaidoms iš dalies kompensuoti, po negalios nustatymo aukštojoje mokykloje studijuojantiems pirmą kartą (pagal pirmosios pakopos (bakalauro) studijų programą arba pagal vientisųjų studijų programą; antrosios pakopos (magistrantūros) studijų programą; laipsnio nesuteikiančią studijų programą; trečiosios pakopos (doktorantūros) studijų programą).

Skiriamos šios finansinės pagalbos priemonės:

  • išmoka specialiesiems poreikiams tenkinti (50 proc. bazinės socialinio draudimo pensijos dydžio) kas mėnesį;
  • studijų išlaidoms iš dalies kompensuoti (3,2 BSI dydžio) per semestrą.

Studentai, norintys gauti šias išmokas, nuo einamųjų metų rugsėjo 1 d. iki rugsėjo 10 d. arba nuo paramos gavimo sąlygų atsiradimo dienos LSMU Studijų informacinėje sistemoje LSMU SIS pateikia prašymą ir kitus būtinus dokumentus. 

Daugiau apie išmoką galima sužinoti čia.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto atsakingas asmuo už paramą studentams su negalia administravimą
Vitalija Skipskienė
Socialinės gerovės koordinatorė
Parama užsienio lietuviams 

Valstybinis studijų fondas informuoja, kad 2024 m. sausio 23  d.  pradedamas valstybės paramos skyrimo užsienio lietuvių studijoms Lietuvos aukštosiose mokyklose  konkursas.

Užsienio lietuviams gali būti skiriama dviejų rūšių parama: 

  • Stipendija – 3,25 BSI.
  • Socialinė išmoka – tai vienkartinė išmoka, skiriama atsižvelgus į pretenduojančio gauti paramą asmens socialinę padėtį.

Studentai, pretenduojantys gauti paramą, turi būti:

  • priimti į pirmosios pakopos, vientisąsias, antrosios arba trečiosios pakopos studijas Lietuvos aukštojoje mokykloje;
  • paskutinę sesiją išlaikę be akademinių skolų (išskyrus studentus, pretenduojančius gauti tik socialinę išmoką).
  • parama neskiriama studentams, studijuojantiems tų šalių, iš kurių jie yra atvykę, kalbas.

Paraiškų priėmimai vyksta du kartus per metus:

  • Pavasario semestrą – nuo sausio 15 d. iki vasario 20 d.
  • Rudens semestrą –nuo rugpjūčio 15 d. iki rugsėjo 30 d.

Studentai, norintys gauti paramą užsienio lietuvių studijoms Lietuvos aukštosiose mokyklose pavasario ir rudens semestruose:

  • nustatytais terminais privalo užpildyti elektroninę paraišką paramai gauti ir, jei reikalinga, pristatyti į fondą dokumentus adresu A. Goštauto g. 12-407, 01108 Vilnius.
  • užsienio lietuviai, kurie kreipiasi dėl paramos pirmą kartą, iki paraiškų teikimo termino pabaigos Fondui pateikia krašto lietuvių bendruomenės arba kitos institucijos išduotą lietuvių kilmę patvirtinantį dokumentą arba jo kopiją, arba dokumentus, patvirtinančius, kad jie ne mažiau kaip 3 metus yra gyvenę užsienyje, o atvykę į Lietuvos Respubliką pradėjo mokytis 8-12 klasėje (gimnazijos I-IV klasėje), arba jų kopijas.
  • Užsienio lietuviai, norintys gauti socialinę išmoką, iki paraiškų teikimo termino pabaigos Fondui pateikia dokumentus, patvirtinančius socialinę užsienio lietuvių padėtį (šeimos narių skaičių patvirtinančius dokumentus, mirties liudijimus ir pan.) arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintas jų kopijas, išskyrus atvejus, kai Fondas nurodo, kad dokumentų pateikti nereikia.

Daugiau informacijos apie paramos dydį ir mokėjimo tvarką rasite čia.

Jeigu pildant paraišką iškiltų problemų prašome kreiptis elektroniniu paštu aldona.valatkeviciute@vsf.lt.

Kyla klausimų?
Vitalija Skipskienė
Socialinės gerovės koordinatorė

kainos

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) 2024 metų priėmimo metinės studijų kainos.

APGYVENDINIMAS

Bendrabučiai įsikūrę strategiškai patogiose vietose, netoli nuo universiteto padalinių, šalia yra autobusų ir troleibusų stotelės, parduotuvės bei įvairios pramogų vietos. Plačiau..

LSMU bendrabutis
Studentų
bendrabučiai
9

studijos LSMU: kodėl verta?

Išskirtinės studijų galimybės

  • Tik LSMU 8 studijų programos dėstomos unikaliu integruoto probleminio mokymo metodu, o studijos vyksta ciklais (moduliais).
  • Medicinos studijų programa garsėja pažangiais mokymo metodais, o Studijų kokybės vertinimo centras Medicinos krypties studijas LSMU akreditavo maksimaliam laikotarpiui
  • Žiniomis ir praktine patirtimi dalijasi įvairių sričių autoritetai, pacientus gydantys praktikai bei mokslininkai.
  • Ugdomi stiprūs komandinio darbo įgūdžiai.
  • Veikia hibridinio mokymo auditorijos, medicininės ir veterinarinės medicinos simuliacijos centrai.
  • LSMU biblioteka – itin draugiška studentams ir dirba 24 val. per parą.

Puikus praktinis parengimas – vienas didžiausių studijų LSMU privalumų

  • Daugybė praktikos valandų – Kauno klinikose, LSMU vaistinėje, Universiteto smulkiųjų ir stambiųjų gyvūnų klinikose, veterinarijos klinikose, mokomosiose laboratorijose, pažangiose įmonėse.
  • Jau nuo 1 kurso galima rinktis papildomas praktikas.

Daugiakultūrė aplinka

  • LSMU – vienas tarptautiškiausių universitetų Lietuvoje, mokomasi daugiakultūrėje aplinkoje, o stažuotėms ir praktikai galima rinktis geriausius Europos universitetus.
  • Itin geros įsidarbinimo galimybės – LSMU absolventai itin paklausūs darbo rinkoje: per pirmuosius metus baigus įsidarbina apie 80 proc. bakalaurų, beveik 90 proc. magistrų.

Platus profesinės veiklos laukas

  • Profesinę karjerą galima plėtoti norima kryptimi – mokslo, praktikos, verslo.
  • Baigus medicinos studijas galima rinktis apie 70 subspecializacijų; farmacijos absolventai – ne tik vaistininkai, bet ir mokslininkai, dirba ir vaistų gamybos įmonėse.

Aktyvus laisvalaikis

  • Veikia stipri studentų atstovybė, aktyviai ginami studentų interesai.
  • Itin plačios visuomeninės, meno, sporto, laisvalaikio veiklos.

Kontaktai

Reikia daugiau informacijos?
Susisiekite su mumis. Papasakosime apie studijų programas, jų skirtumus, supažindinsime detaliau su galimybėmis.