Ortodontija

Tikslas – parengti kūrybingą, dorą, iniciatyvų, savarankišką gydytoją odontologą  specialistą, turintį gydytojo odontologo ortodonto profesinę kvalifikaciją, besidomintį mokslo ir praktikos naujovėmis ir siekiantį aukštesnės mokslinės kvalifikacijos doktorantūroje. 

 

Programos valstybinis kodas
73308B1
Studijų rūšis
Universitetinės 
Studijų pakopa
Rezidentūros studijos
Studijų sritis
Biomedicinos mokslai
Studijų kryptis
Odontologija
Studijų trukmė
3 metai
Programos vykdymo kalba
Lietuvių
Suteikiama profesinė kvalifikacija
Gydytojas ortodontas

Ortodontijos rezidentūros studijų programa yra taikomojo pobūdžio programa, orientuota į praktinę veiklą bei tobulinanti mokslinio-tiriamojo darbo gebėjimus ir suteikianti gydytojo odontologo ortodonto profesinę kvalifikaciją. 

Programą sudaro privalomieji ir pasirenkamieji ciklai, apimantys teoriją, praktinį darbą ir savarankišką darbą. Privalomieji ciklai orientuoti į gydytojo ortodonto žinių ir gebėjimų gilinimą veido ir žandikaulių srities augimo ir formavimosi srityje, įgimtų ir įgytų ortodontinių anomalijų klinikinės diagnostikos, ortodontino gydymo biomechanikos supratimo, ortodontinio ir kombinuoti ortodontinio-chirurginio gydymo, dantų lankų ir sąkandžio formavimosi sutrikimų profilaktikos žinių, gebėjimų ir įgūdžių įsisavinimą. Diagnostiniams metodams – radiologijai, ortodontiniams laboratoriniams tyrimams, cephalometrijai skirti atskiri privalomieji ciklai. Pasirenkamieji ciklai skirti gilintis į vieną kurią nors siaurą ortodontijos sritį.  

Gydytojas specialistas, baigęs studijas pagal ortodontijos specialybės rezidentūros studijų programą, gali teikti sveikatos priežiūros paslaugas gydytojo odontologo ortodonto medicinos normoje nurodytose ribose. 

Programos apimtis 

Apimtis kreditais 198
Darbo krūvis valandomis  5280
Kontaktinio darbo valandos 4380
Savarankiško darbo valandos 900 

kontaktai konsultacijai

Nesate tikri, kokia specialybė jums geriausiai tiktų?
Susisiekite su mumis. Papasakosime apie studijų programas, jų skirtumus, supažindinsime detaliau su galimybėmis studijuoti.
prof. Dalia Smailienė
Ortodontijos rezidentūros programos koordinatorė