Puikiai įvertintos Visuomenės sveikatos krypties studijos LSMU akredituojamos maksimaliam laikotarpiui

2024-01-08
< Grįžti

Puikiai įrengtos mokymo vietos, tarptautinis bendradarbiavimas plėtojant Gyvensenos medicinos studijas, mokslo publikacijų kokybė ir gausa – tokius išskirtinės studijų kokybės pavyzdžius pažymėjo tarptautinė ekspertų grupė, vertinusi Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) vykdomas Visuomenės sveikatos krypties studijas.

Ekspertinį išorinį vertinimą atliko Studijų kokybės vertinimo centras (SKVC).

Teigiamai įvertintos LSMU visuomenės sveikatos krypties tiek pirmosios („Visuomenės sveikata“, „Maisto sauga“), tiek antrosios pakopos ( „Visuomenės sveikatos vadyba“, „Maisto sauga“, „Gyvensenos medicina“, „Taikomoji visuomenės sveikata“)studijos. Abi pakopos visose vertinimo srityse surinko po 30 taškų ir buvo akredituotos septynerių metų laikotarpiui.

Vertindama abiejų pakopų visuomenės sveikatos krypties studijas, aukštais balais (5) įvertino dėstytojų pasirengimą ir studijų materialiuosius išteklius. Pažymėtas aukštas dėstytojų mokslinis lygis, tęstinis mokymasis ir tobulinimasis aukštojo mokslo pedagogikos srityje.

Tarp šios krypties studijų LSMU privalumų – ir aukšta mokslo tyrimų kokybė aktualiomis gyvensenos ir sveikatos raštingumo temomis, studentų įtraukimas į mokslinius tyrimus, ir modernūs, gerai įrengti Universiteto pastatai, galimybės naudotis priemonėmis, skirtomis fizinę negalią turintiems asmenims.

„Akivaizdu, kad LSMU turi išskirtinį tarptautinį ir mokslinį profilį, kadangi bendradarbiauja su keliais žinomais universitetais, tarptautinėmis institucijomis, tokiomis kaip PSO ir ASPHER, ir nacionalinėmis institucijomis, kurios yra tiesiogiai svarbios politikos formavimui ir priežiūrai studijų srityje“, – konstatuojama vertinimo išvadose.