Rekordinėje studijų mugėje Kaune Universiteto atstovai kvietė dalyvius patirti studijas LSMU

2023-01-20
< Grįžti

Ketvirtadienį Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) fakultetų atstovai kartu su įvairių studijų programų studentais dalyvavo Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusioje studijų parodoje „Aukštųjų mokyklų mugė 2023“. Bene daugiausiai mokslo įstaigų vienijančiame renginyje pristatyti Universiteto privalumai, studijų  galimybės, priėmimo į LSMU taisyklės ir kita parodos dalyviams aktuali informacija.

Jubiliejinį, 20-tą kartą vykęs renginys dalyvius susitikti gyvai pakvietė po dviejų metų pertraukos. Būtent tiek laiko dėl pandemijos negalėję dalyvauti studijų mugėse, šiemet būsimi studentai ir vėl turėjo galimybę per keletą valandų vienoje vietoje pabendrauti su skirtingų aukštųjų mokyklų atstovais, palyginti jų siūlomas studijų programas ir kuriamą pridėtinę vertę.

Šįsyk renginys pritraukė rekordinį dalyvių skaičių. Organizatorių duomenimis, jame apsilankė beveik 14 tūkst. žmonių. Tarp jų – ne tik dvyliktokai, bet ir žemesnių klasių mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai.

Kvietė patirti studijas Universitete

Išsiilgę gyvo kontakto ir parodų šurmulio, LSMU bendruomenės atstovai į mugę grįžo su trenksmu. Renginyje jie dalyvavo su šūkiu „Patirk studijas LSMU“ ir lankytojams ne tik papasakojo apie tai, kaip mokomasi Universitete, bet ir leido savo rankomis išbandyti veiklas, kurias paskaitų metu atlieka mūsų studentai.

Didžiausio pasisekimo parodoje sulaukė gydymo simuliacijos. Kol vieni mokiniai bandė pajausti, ką reiškia operuoti atliekant laparoskopiją, kiti ant muliažų mokėsi leisti vaistus, kapsuliuoti piliules, atpažinti mikroorganizmus naudojantis mikroskopu.

Besidomintys veterinarija galėjo save išbandyti gydant netikrus gyvūnus, susipažinti su jų anatomija, treniravosi siūti žaizdas, leisti vaistus. Ne ką mažesnio lankytojų susidomėjimo sulaukė ir LSMU studijose naudojami išmanieji įrenginiai – žmogaus emocijas valgant nustatantis kompiuteris bei modernus, implantuojamus dantis gaminantis 3D spausdintuvas, parodoje atspausdinęs apatinę žmogaus žandikaulio dalį.

Besidomintys sveikos gyvensenos studijomis renginių zonoje galėjo geriau suprasti, ką veikia visuomenės sveikatos specialistai – čia Profilaktinės medicinos katedros lektorius dr. Tomas Vaičiūnas skaitė pranešimą tema „Mitybos nesusipratimai: Visuomenės sveikatos specialisto vertinimas“.

Matas Šikšnius, LSMU Kineziterapijos studijų programos 3 kursas

Pridėtinę vertę kuria glaudi bendruomenė ir užklasinė veikla

Pasak Universitetui parodoje atstovavusio 3 kurso kineziterapijos studento Mato Šikšniaus, LSMU siūlo ne tik aukštos kokybės sveikatos studijas, bet ir galimybę atrasti bendraminčių dalyvaujant užklasinėje veikloje – šokių, sporto, mokslo būreliuose, studijų programų draugijose, asociacijose ir komitetuose.

„Universitete esu įsitraukęs į daugybę skirtingų veiklų, tad džiaugiuosi galėdamas mokiniams papasakoti, kiek daug visko dar be studijų čia galima nuveikti. Visiems paminiu ir tai, kad čia įgyjame visapusišką išsilavinimą – bet kurią studijų programą pasirinkę studentai įgauna klinikinių ir anatomijos žinių, turime galimybę pasirinkti, ar norime praktiką atlikti privačiai, ar klinikose, taip pat kokiame mieste tai darysime. Universitetas nevaržo galimybės tobulėti“, – pasakojo LSMU trečiakursis. 

Aušra Baranauskaitė, VDU „Rasos“ gimnazija, 4 kl.

Apie sveikatos studijas svajojo nuo mažens

Farmacijos studijomis LSMU besidomėjusi VDU „Rasos“ gimnazijos 4 klasės mokinė Aušra Baranauskaitė pasakojo, kad apie sveikatos krypties studijas svajojo nuo mažens, o kai atėjo laikas rinktis universitetą, abejonių nekilo.

„Mane domina biologija, chemija, žmogaus anatomija, todėl noriu savo gyvenimą sieti su tuo. Žinau, kad LSMU – vienintelis sveikatos mokslų universitetas Lietuvoje, tad čia mano įvardintiems dalykams skiriamas didelis dėmesys. Universitetas siūlo įdomias studijas, be to, pati esu kaunietė, tad kitų variantų net nesvarsčiau, beliko išsirinkti programą“, – savo apsisprendimu studijuoti LSMU dalijosi gimnazijos ketvirtokė.

Tuo tarpu tie dvyliktokai, kurie dar nespėjo nuspręsti, kur studijuoti, turi laiko tą padaryti iki vasaros. Išbandyti studijas LSMU jie galės pavasarį vyksiančioje Atvirų durų dienoje, taip pat karjeros planavimo parodoje „Karjera & Studijos 2023“.

Renginio galerija