8-oji tarptautinė gyvensenos medicinos konferencija Lietuvoje

< Grįžti
08:30-17:00
LSMU Visuomenės sveikatos fakultetas, Tilžės g. 18, Kaunas

Lietuva – viena pirmųjų gyvensenos medicinos kompetencijų pradininkė Europoje ir pirmoji, integravusi gyvensenos medicinos specialistus į pirminį asmens sveikatos priežiūros sektorių formuojant šeimos gydytojų komandas. Su gyvensena susijusių rizikos veiksnių korekcija gali gerokai sumažinti lėtinių ligų keliamą naštą sveikatos sistemai, pagerinti asmens gyvenimo kokybę ir pailginti žmogaus gyvenimo trukmę, todėl gyvensenos medicinos integravimas Lietuvos sveikatos priežiūros sistemoje gali reikšmingai prisidėti prie efektyvesnės lėtinių ligų prevencijos bei valdymo ir bendros visuomenės sveikatos stiprinimo.

Siekiant vystyti gyvensenos mediciną Lietuvoje, ugdyti specialistų ir visuomenės žinias bei palankų požiūrį į gyvensenos medicinos reikšmę ir indėlį Lietuvos sveikatos priežiūros sistemoje, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas kartu su Gyvensenos medicinos asociacija bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija organizuoja kasmetę, jau 8-ąją tarptautinę gyvensenos medicinos konferenciją. Tai išskirtinis, inovatyvus, plataus gyvensenos medicinos temų spektro, į praktinę veiklą orientuotas renginys, skirtas įkvėpti, šviesti, diskutuoti bei patirti gyvensenos mediciną.  

Konferencijoje pranešimus skaitys pasaulyje žinomi sveikatos mokslų srities profesionalai, vyks praktinės dirbtuvės gyvensenos medicinos srityse, aktyviosios ir įdomios pertraukos bei įvairi interaktyvi veikla.

„Kas daro mano gyvenimą prasmingu? Kokios yra mano stiprybės? Kodėl svarbu būti bendruomenės dalimi?“ Tai klausimai, apie kuriuos veikiau galvojate psichoterapijos kontekste, tačiau pagal pozityviosios psichologijos (positive psychology) principus laimės jausmas, gerovės ir pasitenkinimo siekimas yra svarbūs lėtinių ligų gydymo procese. Konferencijos metu dalyviai sužinos, kaip pozityvioji psichologija gali padėti pacientams stiprinti atsparumą gyvenimo iššūkiams, didinti optimizmą ir bendrą pasitenkinimą gyvenimu ir tokiu būdu paspartinti sveikimo procesus. Paskaitą apie pozityviąją psichologiją ir gyvensenos mediciną skaitys Liana Lianov, pripažinta gydytoja, visuomenės sveikatos magistrė, American College of Lifestyle Medicine ir Global Positive Health Institute įkūrėja.

Daugelis medicinos specialistų pritars, kad vienas sunkiausių dalykų pacientams kelyje į sveikimą yra nusistovėjusių įpročių keitimas – jie puikiai žino, ką reikia daryti, tačiau susiduria su iššūkiais praktiškai įgyvendinti pokyčius kasdienybėje. Robert Kelly pristatys pranešimą apie gyvensenos įpročių keitimą siekiant geresnės širdies sveikatos. Prof. Robert Kelly – kardiologas, turintis daugiau nei 20 metų klinikinės patirties, garsėjantis savo holistiniu požiūriu į širdies sveikatą ir lėtinių ligų prevenciją kardiologijos ir gyvensenos intervencijų pagrindu. Dr. R. Kelly yra vienas žinomiausių įrodymais grįstos medicinos atstovų, parašęs daugiau nei 50 mokslinių straipsnių prestižiškiausiuose mokslo žurnaluose bei skaitęs daugybę pranešimų tarptautinėse konferencijose.

Sara Gamboa Madeira savo pranešime dalysis įžvalgomis, kaip valdyti rūkymo ir veipinimo epidemiją pirminėje sveikatos priežiūros grandyje. Dr. Sara Gamboa Madeira yra praktikuojanti šeimos gydytoja, Portuguese Society of Lifestyle Medicine viceprezidentė ir Portugalijos nacionalinės rūkymo prevencijos ir kontrolės programos regioninė koordinatorė Lisabonos regionui ir International Board of Lifestyle Medicine (JAV) sertifikuota gydytoja.

Konferencijoje taip pat bus pristatomas pranešimas apie gyvensenos medicinos intervencijų galimybes esant lėtinio nuovargio sindromui, kurį skaitys Serbijos Novi Sad universiteto profesorė Jelena Helene Cvejic.

I dalies pranešimų sesiją užbaigs Nyderlandų dHealthIQ BV kompanijos vadovas Mindaugas Leonavičius, pristatantis pranešimą apie išmaniąsias sveikatos priežiūros technologijas ir jų taikymo galimybes gyvensenos medicinos praktikoje.

Tarptautinė gyvensenos medicinos konferencija skirta gyvensenos medicinos specialistams, visuomenės sveikatos specialistams, visų specialybių gydytojams, slaugytojams, kineziterapeutams, psichologams, socialiniams darbuotojams,  dietistams ir visiems besidomintiems gyvensenos medicina.

Konferencija vyks 2024 m. birželio 13 d. (ketvirtadienį) Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Visuomenės sveikatos fakultete, Tilžės g. 18, Kaunas.

Visiems konferencijos dalyviams bus išduodami 6 val. LSMU kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai.

I dalies pranešimai vyks anglų kalba (be vertimo), II dalies dirbtuvės vyks lietuvių ir anglų kalba (pasirinktinai).

Programa

Registracija