LSMU kultūros savaitė 2024 „Menas gyventi“

< Grįžti
10:00-18:00

Gegužės 13-17 dienomis Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) tradiciškai vyks kultūros savaitė, skirta sutelkti Universiteto bendruomenę, pakviesti ją išeiti iš rutinos bei įsitraukti į kultūrinės edukacijos veiklas.

Šių metų kultūros savaitės tema „Menas gyventi“ kvies iš naujo pamilti gyvenimą ir prisiminti, kaip svarbu vertinti kiekvieną akimirką. Renginio metu mokysimės geriau pažinti save, atrasti balansą tarp darbo ir poilsio, išlikti ramiais dinamiškose šiuolaikinėse situacijose, pasirūpinti psichine ir fizine savo gerove.

LSMU kultūros savaitė atvers galimybę stabtelėti ir pasimėgauti žemiškais malonumais: tikra, itališka pica, bendravimu su gyvūnais, azartu, apimančiu varžantis konkurse, protmūšyje ar orientacinėse varžybose, naujais potyriais, lankantis lig šiol nepažintuose Universiteto objektuose.

Šių metų renginys išskirtinis tuo, kad LSMU alumnų bendruomenė dovanoja net dvi dienas truksiantį interaktyvių dirbtuvių ciklą „Menas gyventi dinamiškose šiuolaikinėse gyvenimo sąlygose”. Jame apžvelgiame aštuonias skirtingas meno gyventi sferas ir nagrinėsime jų efektyvų pritaikymą įvairiose nenuspėjamose šiuolaikinėse dinamiškose gyvenimo situacijose. 

Dalyvaukite konkurse „Aš ir augintinis Universitete“ ir laimėkite naudingus prizus savo augintiniams

 

Įsiamžinkite su augintiniu Universitete ir siųskite nuotraukas el. paštu kultura@lsmu.lt iki gegužės 10 dienos. Nugalėtojai burtų keliu paaiškės LSMU kultūros savaitės „Menas gyventi“ metu.

 

Jūsų augintinio lauks ne tik vertingi, bet ir naudingi prizai: nemokama apžiūra LSMU Smulkiųjų gyvūnų klinikoje, į kurią įeina bendroji apžiūra, akių apžiūra, morfologinis kraujo tyrimas ir pilvo organų ultragarso tyrimas, bei „Pet 24“ kuponai, už kuriuos bus galima įsigyti žaislų, maisto, higienos ir kitų prekių įvairiems augintiniams.

 

Gyvūnų atsivedimo į Universitetą taisykles galite peržiūrėti čia.

Kviečiame susipažinti su išsamia programa ir registruotis į Jums patinkančias veiklas.

1 diena (gegužės 13 d.)

10.00–12.00 val.  Jurginų g. 6, Naujieji Muniškiai, Kauno raj. arba paskaitos stebėjimas per MS TEAMS  

Kultūros savaitės atidarymas. Laukinių gyvūnų globos centro vadovė Justina Morkūnaitė.  

Paskaita ir ekskursija Laukinių gyvūnų globos centre (LGGC). Didžiausi iššūkiai gelbėjant laukinius ir egzotinius gyvūnus, jų globos ir gydymo ypatumai. Sužinosite, kaip padėti į bėdą patekusiam laukiniui gyvūnui ir ko geriau nedaryti, kad gyvūnams nepakenktumėme. LSMU LGGC specialistai pasidalys įsimintiniausiomis gyvūnų gelbėjimo istorijomis.   
  
LGGC paskaitų ir ekskursijų dalyvių skaičius ribotas.  Nespėjus užsiregistruoti, paskaitą bus galima stebėti ir per MS TEAMS. Paskaitą veda LGGC vadovė Justina Morkūnaitė ir veterinarijos gyd. Rokas Matevičius. 
13.00–14.30 val.   212 aud. Visuomenės sveikatos fakultetas, 12 pastatas, Tilžės g. 18  

Šunims skirtų uostymo kilimėlių gamyba iš namuose turimų priemonių. Į edukaciją reikėtų atsinešti augintinio mėgstamo maisto, žirkles, senų, nebereikalingų natūralaus audinio ar fliso drabužių (marškinėliai, džinsai, džemperiai) arba pledų, rankšluosčių, įvairių dydžių kartoninių dėžių, popierinių rankšluosčių, virvelių. Užsiėmimą veda asist. Ugnė Nedzinskaitė. Dalyvių skaičius ribotas.  
16.00–18.0 val.  Ekskursijos pradžia  Vilniaus g. 1, Kaunas

Pasivaikščiojimas stogais. (Registracija sustabdyta – grupė pilna.) Ekskursija su LSMU kapelionu Artūru Jagelavičiumi. Ekskursijos metu bus lankoma Kauno arkikatedros pastogė, Jėzuitų bažnyčios stogas ir Kauno kurijos stogelis. Išgirsite įdomių LSMU kapeliono pasakojimų apie Kauną ir aplankytų vietų sakralumą. Užsiregistravusių dalyvių bus laukiama šalia Kauno arkikatedros bazilikos šoninio įėjimo nuo Rotušės pusės. Dalyvių skaičius ribotas.  
2 diena (gegužės 14 d.)

11.00–12.00 val. nuotolinė paskaita per MS TEAMS  

Paskaita apie perdegimą ir kaip nepervargti darbo bei studijų metu. Paskaitą veda  lekt. Laura Digrytė-Šertvytienė.   
Registruotis galima visą dieną  Sporto centras, 11 pastatas, VA, Tilžės g. 18  

Fizinio pajėgumo vertinimo testai, kūno sudėties analizė, funkcinio pajėgimo vertinimas LSMU Sporto centre Sportinė apranga reikalinga. Daugiau informacijos apie testus pateikta registracijos formoje.  Būtina registracija čia.
13.00–14.00 val. 108 aud. Visuomenės sveikatos fakultetas, 12 pastatas, Tilžės g. 18 

Praktinis seminaras apie savęs pažinimą karjeros kelyje. Seminare studentai susipažins su karjeros krypties pasirinkimo, pasirengimo darbo pokalbiui esminiais principais, praktinio užsiėmimo metu įprasmins įgytas žinias. Užsiėmimą veda karjeros konsultantė Silvija Žukaitė. Dalyvių skaičius ribotas.
13.00–14.00 val.  VA Bibliotekos kiemelis, Tilžės g. 18  

Miško terapija. Susipažinsite su gamtos terapija ir jos savitumu.  Sportinė apranga nereikalinga. Užsiėmimą veda psichoterapeutė Giedrė Žalytė. Dalyvių skaičius ribotas.     
14.00–15.00 val.  VA CR fojė, Tilžės g. 18 

Ekskursija po Veterinarijos akademijos studentų miestelio paveldą. Išgirsite istorijų apie tarpukario modernizmo pastatų statybas, transformacijas, saugojimą.  Ekskursiją ves Veterinarijos akademijos muziejaus vedėja Lina Baršauskienė. Dalyvių skaičius ribotas.     
15.00–16.00 val.  110 aud., Visuomenės sveikatos fakultetas, 12 pastatas, Tilžės g. 18 

Praktinis seminaras apie produktų etikečių skaitymą. Seminaro metu dalyviai susipažins su svarbiausiais maisto produktų pakuočių skaitymo elementais, produktų ženklinimu, ieškos sveikatai palankiausių pasirinkimų parduotuvių lentynose.  Į seminarą kviečiame atsinešti įvairių maisto produktų pakuočių. Edukaciją veda sveikos gyvensenos ugdytoja Lina Paulauskienė. Dalyvių skaičius ribotas.  
18.00-20.00 val. Slaugos fakultetas, Eivenių g. 2 

Žaidimą vakaras ,,Aplink pasaulį per 120 minučių“. Interaktyvus protmūšis, kurio metu varžysitės 5 turuose. Užduotys bus įvairūs žaidimai įvairių šalių kultūrų, tradicijų, geografijos tematika. Žaidimų vakarą veda LSMU SA atstovai. Būtina registracija čia.
3 diena (gegužės 15 d.)

10.00–11.00 val.  114 a. Slaugos fakultetas Eivenių g. 2  

Alumnų organizuojamos praktinės dirbtuvės „Šiuolaikiškos gyvenimo pilys su cukrinio diabeto ūminių būklių atpažinimu ir valdymu“. Dirbtuves veda dr. Birutė Bartkevičiūtė.  
11.00–12.00 val.  202 a. Farmacijos fakultetas Sukilėlių pr.13  

Alumnų organizuojamos praktinės dirbtuvės „Menas pažinti save: kai stresas užvaldo kūną ir mintis: kaip su tuo tvarkytis?“   
Dirbtuves veda lekt. Laura Digrytė-Šertvytienė. Dalyvių skaičius  ribotas.     
13.00–14.30 val.  Dr. K. J. Aleksos auditorija, VA, 4 pastatas Tilžės g. 18 

Alumnų organizuojamos praktinės dirbtuvės „Neįprastų sąlygų spąstai: kaip gyvūnai elgiasi, prisitaiko ir kaip juos prižiūrėti?“ Dirbtuves veda asist. Ugnė Nedzinskaitė. Dalyvių skaičius ribotas.   
11.00–14.00 val.  Tilžės g. 18  

Bendruomenės pietūs Veterinarijos akademijoje šalia bibliotekos. Galėsite paskanauti neapolietiškų picų. Svarbu – užsisakant nemokamą* picą, studentams reikės pateikti studento pažymėjimą, o darbuotojams – darbuotojo pažymėjimą arba e-kuponą, kurį rasite intranete.    
*Nemokamų picų skaičius ribotas. Pirmosios 70 picų LSMU bendruomenei nemokamos, po to galėsite picų išsigyti už savo lėšas. 
15.00–16.30 val.  202 a., VA, 5 pastatas Tilžės g. 18  

Alumnų organizuojamos praktinės dirbtuvės „Maisto atsargos nenuspėjamomis gyvenimo situacijomis“ Dirbtuves veda doc. Gintarė Zakarienė. Dalyvių skaičius ribotas
4 diena (gegužės 16 d.)

10.00-11.00 val.  608 a., Farmacijos fakultetas, Sukilėlių pr. 13  

Alumnų organizuojamos praktinės dirbtuvės „Išmanioji kuprinė 72: ką ir kaip?“ Dirbtuves veda asist. Paulius Gradeckas,  Robertas Jakimonis. Dalyvių skaičius ribotas.     
11.00–12.00 val.  205 a. , Farmacijos fakultetas, Sukilėlių pr. 13  

Alumnų organizuojamos praktinės dirbtuvės „Bendradarbiavimo teatras: komandinis darbas ir tarpusavių santykiai“ Dirbtuves veda asist. Goda Martinkutė. Dalyvių skaičius ribotas.     
11.00–14.00 val.  Eivenių g. 4  

Bendruomenės pietūs šalia Mokomojo laboratorinio korpuso (MLK). Galėsite paskanauti neapolietiškų picų. Svarbu – užsisakant nemokamą* picą, studentams reikės pateikti studento pažymėjimą, o darbuotojams – darbuotojo pažymėjimą arba e-kuponą, kurį rasite intranete.    
*Nemokamų picų skaičius ribotas. Pirmosios 70 picų LSMU bendruomenei nemokamos, po to galėsite picų išsigyti už savo lėšas. 
13.00–14.00 val.  010 aud., Farmacijos fakultetas, Sukilėlių pr. 13   

Praktinis seminaras apie savęs pažinimą karjeros kelyje. Seminare studentai susipažins su karjeros krypties pasirinkimo, pasirengimo darbo pokalbiui esminiais principais, praktinio užsiėmimo metu įprasmins įgytas žinias. Užsiėmimą veda karjeros konsultantė Silvija Žukaitė. Dalyvių skaičius ribotas. Būtina registracija čia.
14.00–15.00 val. 5 aukštas, Farmacijos fakultetas, Sukilėlių pr. 13  

Alumnų organizuojamos praktinės dirbtuvės „Pasigaminkime dezinfektantą“   
Dirbtuves veda prof. Jurga Bernatonienė. Dalyvių skaičius ribotas.   Susitinkame 5 aukšte prie Vaistų technologijos ir socialinės farmacijos katedros
15.00–16.30 val.  505 kab. (5 aukštas), LSMU Medicininės simuliacijos centras , Eivenių g. 4. 

Alumnų organizuojamos praktinės dirbtuvės „Medicinos pagalbos teikimas nekasdienėmis sąlygomis“   
Dirbtuves veda gydytojai anesteziologai-reanimatologai dr. Tomas Bukauskas ir dr. Mantas Kazlauskas. Dalyvių skaičius ribotas.   
16.00–18.20 val.  Mickevičiaus g. 9 , Kaunas 

Komandinės orientacinės varžybos po Kauno centrą pėsčiomis Komandoje gali dalyvauti iki 5 Universiteto bendruomenės narių.  Po varžybų – nugalėtojų apdovanojimai.  Nugalėtojų lauks kuponai į pabėgimo kambarį ir ne tik!
Varžybos bus paremtos pasaulyje pripažinimo sulaukusiais „Fortnite“ bei „PUBG“ kompiuteriniais žaidimais.
Varžybų trukmė 2 val. Registracija iki gegužės 15 d. čia.
Varžybos vyks anglų kalba.
5 diena (gegužės 17 d.)

8.30–17.00 val.  Baisogala  

Kelionė užsakytu autobusu į LSMU Gyvulininkystės institutą, esantį Baisogalos dvare. Jūsų lauks susipažinimas su dvaru, jo istorija, sužinosite apie saugomų gyvūnų genofondą: aplankysite arklides, paukščių fermą, ganyklas.   
Kelionei rekomenduojame apsivilkti patogią laisvalaikio aprangą, įsidėti maisto, nes dvaro teritorijoje nebus kavinės. 15 val. planuojamas išvykimas atgal į Kauną. Dalyvių skaičius ribotas. Registracija iki gegužės 15 d.  
10.00–10.45 val. 119.2. Prof. V. Lašo aud., Mickevičiaus g. 9 , Kaunas 

Ekskursija po Medicinos akademijos Centrinių rūmų pastatą. Dažnas kaunietis,  praeidamas pro šiuos rūmus, nė nesusimąsto, kokias paslaptis slepia šis autentiškas tarpukario pastatas. Jame užkoduotos tarpukario medicinos ištakos bei neįtikėtinos žmonių istorijos – pradedant dramatišku šalies didvyrių S. Dariaus ir S. Girėno palaikų slėpimu, baigiant Anatomijos instituto muziejaus eksponatų gyvenimais. Kviečiame visuomenę pasinerti į istorinę kelionę po tarpukario medicinos ištakas ekskursijoje, kurią ves doc. Tauras Antanas Mekas. Dalyvių skaičius ribotas.  
11.00–14.00 val.  Mickevičiaus g. 9 , Kaunas

Bendruomenės pietūs Medicinos akademijos Centrinių rūmų kiemelyje. Galėsite paskanauti neapolietiškų picų. Svarbu – užsisakant nemokamą* picą, studentams reikės pateikti studento pažymėjimą, o darbuotojams – darbuotojo pažymėjimą arba e-kuponą, kurį rasite intranete.    
*Nemokamų picų skaičius ribotas. Pirmosios 70 picų LSMU bendruomenei nemokamos, po to galėsite picų išsigyti už savo lėšas. 
16.00–18.00 val.  Mickevičiaus g. 9 , Kaunas 

Dėl techninių kliūčių, orientacinės varžybos perkeliamos į Gegužės 16 d. 16.00–18.20 val.

Mielumo viršūnė: išrinkti LSMU kultūros savaitės konkurso „Aš ir augintinis Universitete“ nugalėtojai

Burtų keliu išrinkti konkurso nugalėtojai: K. Škėmienė, H. C. Nicol, B. Pipiraitė, C. Hansen, M. Kėdžiūtė, N. N. Badri, K.  Liubetskaya, D. Paškauskienė, G. Kvitko, D. Sidaraitė.  

Jie dovanų gavo nemokamą apžiūrą LSMU Smulkiųjų gyvūnų klinikoje, į kurią įeina bendroji apžiūra, akių apžiūra, morfologinis kraujo tyrimas ir pilvo organų ultragarso tyrimas, bei „Pet 24“ kuponus, už kuriuos bus galima įsigyti žaislų, maisto, higienos ir kitų prekių įvairiems augintiniams.

Sveikiname nugalėtojus!

Galerija