Konferencija „Vaikų emocinė gerovė ligoninėse: realybė ir siekiamybė?“

< Grįžti
09:00-17:00

Kaip šiandien yra užtikrinama vaikų emocinė gerovė ligoninėse ir ką būtų galima padaryti, kad esama situacija pagerėtų? Šie ir kiti klausimai jau lapkričio 9 d. bus keliami konferencijoje „Vaikų emocinė gerovė ligoninėse: realybė ir siekiamybė“, kurią globoja LR Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Pasaulio sveikatos organizacija sako, kad pastarųjų metų realijos – nuo pandemijos iki karo – ne tik paveikė žmonių psichinę sveikatą, tačiau sudavė nemažą smūgį emocinei gerovei, ypač vaikų. Tai rimta problema, kurios jau negalima atidėlioti. Ir būtent dabar pats tinkamiausias metas ją spręsti. Suprantama, vienas renginys to nepadarys, tačiau tikiu, kad ši konferencija duos stimulą realiems pokyčiams“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

„Jau daugiau nei ketverius metus vykdome iniciatyvą „Niekieno vaikai“ ir rūpinamės, kad nė vienas vaikas ligoninėje neliktų vienišas. Per šį laikotarpį pastebėjome, kokią galią turi individualus dėmesys ir rūpestis, kuriuo savanoriai dalijasi su sergančiais vaikais, ir kaip svarbu jiems užtikrinti emocinę paramą, užimtumą, atliepti svarbiausius poreikius.

Organizuojama konferencija norime dar labiau atkreipti dėmesį į vaikų emocinės gerovės ligoninėse stiprinimą ir ieškoti būdų, kurie leistų pokyčius įgyvendinti platesniu mastu“, – dalijasi vienos iš konferenciją rengiančios organizacijos „Savanoriai vaikams“ vadovė Ieva Šuipė.

Konferencijoje pranešimus apie vaikų emocinę savijautą ligoninėse skaitys savo sričių specialistai – LSMU Vaikų ligų klinikos vadovas prof. R. Kėvalas, psichologė psichoterapeutė, „Paramos vaikams centro“ vadovė A. Kurienė, Jaunųjų medikų asociacijos prezidentė K. Norvainytė ir kiti. Taip pat šia tema organizuojama ir diskusija, kurioje dalyvaus atstovai iš Socialinės apsaugos ir darbo bei Sveikatos apsaugos ministerijų.

Į konferenciją, kuri vyks Seimo III rūmų konferencijos salėje, kviečiami registruotis vaikų ligų gydytojai, slaugos specialistai, gydymo įstaigų psichologai, socialiniai darbuotojai. Jiems, išklausius visą konferencijos programą, bus įteikti 6 val. profesinio tobulinimo pažymėjimai. Galimybė nuotoliu išgirsti pranešimus bus sudaryta ir visiems kitiems, kuriems rūpi vaikų emocinė gerovė ligoninėse.

Šia konferencija siekiama atkreipti dėmesį ne tik į vaikų emocinę gerovę gydymo įstaigose, bet ir padėti pamatus realiems pokyčiams. Kiekvienas yra kviečiamas susipažinti su pagrindiniais vaiko teisių ligoninėse chartijos principais čia ir išreikšti jiems palaikymą savo parašu.

Konferenciją organizuoja iniciatyvą „Niekieno vaikai“ įgyvendinanti organizacija „Savanoriai vaikams“ ir LSMU Vaikų ligų klinikos. Dalyvavimas konferecijoje – nemokamas, tačiau vietų skaičius ribotas. Užsiregistruoti ir sužinoti detalią programą bei kitą svarbią informaciją galima čia.