Finansavimas ir parama
Pirmosios pakopos, vientisųjų studijų, antrosios pakopos studentai, doktorantai, rezidentai, t. y. asmenys, turintys studento statusą turi teisę gali gauti šių tipų valstybės remiamas paskolas:
- paskolą studijų kainai sumokėti. Paskolos suma per vienerius studijų metus negali viršyti studento už einamuosius metus mokamos studijų kainos ar jos dalies. Paskola išmokama į aukštosios mokyklos sąskaitą;
- paskolą gyvenimo išlaidoms. Ši paskola išmokama lygiomis dalimis kiekvieną mėnesį iki liepos 1 dienos (paskutinio kurso studentams – iki studijų pabaigos) į paskolos gavėjo asmeninę sąskaitą;
- paskolą dalinėms studijoms pagal tarptautines (tarpžinybines) sutartis. Ši paskola išmokama į paskolos gavėjo asmeninę sąskaitą vienu kartu.
Visos paskolos teikiamos tik einamiesiems studijų metams. Pavasarį vyksta konkursas valstybės remiamoms paskoloms gauti tik pavasario semestrui.
Ne vėliau kaip einamųjų metų rugpjūčio 20 d. Valstybinis studijų fondas savo interneto svetainėje skelbia rudens semestro paskolų teikimo pradžią, prašymų teikimo termino pradžios ir pabaigos datas, numatomą pasiūlymo sudaryti paskolų sutartis datą ir standartines paskolos sutarties su studentu sąlygas. Einamųjų metų pavasario semestrą ši informacija paskelbiama ne vėliau kaip iki einamųjų metų vasario 1 d.
Studentas, norėdamas gauti valstybės remiamą paskolą, privalo Valstybinio studijų fondo tinklalapyje užpildyti ir pateikti nustatytos formos prašymą. Užpildyti paraišką galima prisijungus per Fondo informacinę sistemą IS PASKOLA.
Jeigu pretenduojant gauti paskolą iškiltų problemų dėl prisijungimo prie Fondo informacinės sistemos, prašome kreiptis telefonu +370 658 30974 arba elektroniniu paštu alina.adamoniene@vsf.lt.
Daugiau informacijos apie valstybės remiamas paskolas galima rasti čia.
Skatinamoji stipendija skiriama geriausiems valstybės finansuojamose vietose ir valstybės nefinansuojamose vietose studijuojantiems studentams už:
- geriausius stojimo rezultatus;
- geriausius studijų rezultatus.
Pačiam studentui niekur kreiptis nereikia, stipendijas pagal vidurkį arba stojimo balą (pirmųjų studijų metų pirmąjį semestrą) teikia fakulteto dekanatas. Semestro studijų vidurkis, pagal kurį konkurso tvarka skiriamos stipendijos, skaičiuojamas iš visų laikytų disciplinų egzaminų įvertinimų.
Stipendijos skiriamas vadovaujantis Lietuvos sveikatos mokslų universiteto vardinių stipendijų ir pirmosios, antrosios pakopų ir vientisųjų studijų studentų skatinamųjų stipendijų skyrimo nuostatais.
Skatinamosios stipendijos skiriamos du kartus per metus ir mokamos vieną kartą per mėnesį:
- rudens semestre – nuo rugsėjo 1 d. iki sausio 31 d.
- pavasario semestre – nuo vasario 1 d. iki birželio 30 d.
Stipendija yra 1,5 bazinės socialinės išmokos (BSI) dydžio (1 BS = 55 Eur).
Vienkartinės skatinamosios stipendijos skiriamos už:
- aktyvią visuomeninę veiklą;
- aktyvią organizacinę veiklą;
- aktyvią mokslinę veiklą;
- aktyvią sportinę veiklą;
- pasiektus aukštus rezultatus atstovaujant Universitetui.
Stipendija yra iki 2 BSI (1 BSI = 49 Eur) ir gali būti skiriama ne daugiau kaip 2 kartus per semestrą.
Prašymas teikiamas LSMU SA iki einamojo mėnesio 10 dienos, siunčiant el. paštais info@lsmusa.lt ir socialinis.komitetas@lsmusa.lt arba paliekant SA pašto dėžutėje Centriniuose rūmuose (A. Mickevičiaus g. 9).
Vienkartinė socialinė stipendija skiriama:
- gimus vaikui;
- mirus šeimos nariui;
- stichinės nelaimės atveju.
Stipendija yra 2 BSI ir skiriama vieną kartą per semestrą.
Prašymas teikiamas LSMU SA iki einamojo mėnesio 10 dienos.
Dokumentai siunčiami el. paštaisinfo@lsmusa.lt ir socialinis.komitetas@lsmusa.lt arba paliekami SA pašto dėžutėje Centriniuose rūmuose (A. Mickevičiaus g. 9).
Vardinė stipendija – vienkartinė arba daugkartinė išmoka, įsteigta Lietuvos ar užsienio valstybių fizinių ar juridinių asmenų, skiriama Universiteto studentams už aktyvią studentišką veiklą ar kitus akademinius pasiekimus, jos skiriamos pradedant trečiuoju studijų semestru du kartus per mokslo metus. Prašymus pateikusių studentų dalyvavimas vardinių stipendijų komisijos posėdyje yra būtinas. Apie paskirtą pokalbio datą ir laiką prašymus dalyvauti vardinių stipendijų konkurse pateikę studentai informuojami el. paštu.
Reikalavimai stipendijai gauti:
- studijų vidurkis turi būti ne mažesnis kaip 8 balai;
- stipendija neskiriama studentams, kuriems tais pačiais mokslo metais jau buvo paskirta stipendija iš kitų rėmimo fondų;
- pateikiami dokumentai turi būti sudėti į vieną dokumentą, išsaugotą PDF formatu, kurio pavadinime nurodytas Vardas, Pavardė, Fakultetas (trumpiniu) ir kursas (skaičiumi).
Būtini dokumentai:
- prašymas rektoriaus vardu vardinei stipendijai gauti (prašymas adresuojamas Rektoriui);
- pažyma apie studijų vidurkį;
- trumpa autobiografija;
- aktyvų dalyvavimą studentiškoje veikloje ar remtinumą (studentai, kurie yra netekę tėvų ar globėjų, turintys neįgalius tėvus arba yra iš daugiavaikių šeimų) įrodančius dokumentus;
- kitus pasiekimus įrodančius dokumentus (kopijas).
Pažymos apie bendrą studijų vidurkį prašymus dalyvauti vardinių stipendijų konkurse pateikusiems studentams bus užsakomos centralizuotai (patiems studentams kreiptis į dekanatus dėl šių pažymų išdavimo nereikia).
Vardinės stipendijos skiriamas vadovaujantis Lietuvos sveikatos mokslų universiteto vardinių stipendijų ir pirmosios, antrosios pakopų ir vientisųjų studijų studentų skatinamųjų stipendijų skyrimo nuostatais.
Dokumentai siunčiami el. paštais info@lsmusa.lt ir socialinis.komitetas@lsmusa.lt
Valstybinis studijų fondas informuoja, kad 2024 m. sausio 23 d. pradedamas valstybės paramos skyrimo užsienio lietuvių studijoms Lietuvos aukštosiose mokyklose konkursas.
Užsienio lietuviams gali būti skiriama dviejų rūšių parama:
- Stipendija – 3,25 BSI.
- Socialinė išmoka – tai vienkartinė išmoka, skiriama atsižvelgus į pretenduojančio gauti paramą asmens socialinę padėtį.
Studentai, pretenduojantys gauti paramą, turi būti:
- priimti į pirmosios pakopos, vientisąsias, antrosios arba trečiosios pakopos studijas Lietuvos aukštojoje mokykloje;
- paskutinę sesiją išlaikę be akademinių skolų (išskyrus studentus, pretenduojančius gauti tik socialinę išmoką).
- parama neskiriama studentams, studijuojantiems tų šalių, iš kurių jie yra atvykę, kalbas.
Paraiškų priėmimai vyksta du kartus per metus:
- Pavasario semestrą – nuo sausio 15 d. iki vasario 20 d.
- Rudens semestrą –nuo rugpjūčio 15 d. iki rugsėjo 30 d.
Studentai, norintys gauti paramą užsienio lietuvių studijoms Lietuvos aukštosiose mokyklose pavasario ir rudens semestruose:
- nustatytais terminais privalo užpildyti elektroninę paraišką paramai gauti ir, jei reikalinga, pristatyti į fondą dokumentus adresu A. Goštauto g. 12-407, 01108 Vilnius.
- užsienio lietuviai, kurie kreipiasi dėl paramos pirmą kartą, iki paraiškų teikimo termino pabaigos Fondui pateikia krašto lietuvių bendruomenės arba kitos institucijos išduotą lietuvių kilmę patvirtinantį dokumentą arba jo kopiją, arba dokumentus, patvirtinančius, kad jie ne mažiau kaip 3 metus yra gyvenę užsienyje, o atvykę į Lietuvos Respubliką pradėjo mokytis 8-12 klasėje (gimnazijos I-IV klasėje), arba jų kopijas.
- Užsienio lietuviai, norintys gauti socialinę išmoką, iki paraiškų teikimo termino pabaigos Fondui pateikia dokumentus, patvirtinančius socialinę užsienio lietuvių padėtį (šeimos narių skaičių patvirtinančius dokumentus, mirties liudijimus ir pan.) arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintas jų kopijas, išskyrus atvejus, kai Fondas nurodo, kad dokumentų pateikti nereikia.
Daugiau informacijos apie paramos dydį ir mokėjimo tvarką rasite čia.
Jeigu pildant paraišką iškiltų problemų prašome kreiptis elektroniniu paštu aldona.valatkeviciute@vsf.lt.
LSMU pirmosios, antrosios pakopų ir vientisųjų studijų valstybės nefinansuojamose vietose studijuojančių studentų rėmimas – dalies studijų kainos dengimas, siekiant prisidėti prie aukštojo mokslo prieinamumo didinimo socialinę atskirtį patiriantiems studentams ir skatinti geriausiai besimokančius studentus.
Finansinė parama gali būti skiriama tik valstybės nefinansuojamose vietose studijuojantiems Universiteto studentams, kurių paskutinio semestro vidurkis ne mažesnis už to paties kurso ir studijų programos Universiteto studentų bendrą paskutinio semestro vidurkį atėmus 10 proc., išskyrus, jei yra tik vieno atsiskaitymo įvertinimas semestre, paskutinio semestro įvertinimo balas yra ne mažesnis už to paties kurso ir studijų programos balą atėmus 10 proc. ir atitikus kitus Finansinės paramos skyrimo kriterijus.
Pirmojo kurso studentai gali pretenduoti į finansinę paramą tik nuo antrojo (pavasario) semestro.
Prašymas „Dėl finansinės paramos skyrimo” ir kiti būtini dokumentai pateikiami LSMU SIS.
- Rotacija vyksta tarp studijų krypčių, tame pačiame kurse ir pagal tokią pačią studijų formą studijuojančių studentų.
- Kursas – visi pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų kursai, išskyrus pirmąjį.
- Vertinamasis laikotarpis – vieneri studijų metai: rugsėjo 1 d. – rugpjūčio 31 d.
- Vykdoma kasmet, pasibaigus kiekvieniems studijų metams.
- Vertinamas vertinamojo laikotarpio studijų pasiekimų lygmuo.
Rotacijos schema:
Už studijas sumokėtos kainos kompensavimą administruoja Valstybinis studijų fondas, vadovaudamasis „Už studijas sumokėtos kainos kompensavimo tvarkos aprašu“.
Pretendentų į studijų kainos kompensavimą konkursinė eilė sudaroma vadovaujantis Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studijų reglamento IX skyriaus antrojo skirsnio nuostatomis.
Norint sumažinti mokesčius už studijas ar koreguoti mokėjimo terminus reikia užpildyti prašymą, jei atsirado priežastis dėl kurios:
- gali būti atleistas nuo mokesčio už studijas;
- mokestis už studijas gali būti sumažintas;
- mokestį už studijas nori mokėti dalimis;
- mokesčio už studijas terminas gali būti atidėtas;
- mokestis už studijas gali būti sumažintas dėl įskaitytų dalykų;
- gali būti grąžinta permokėta suma.
- Prisijunk
- Pasirink „Pateikti naują prašymą”;
- Pasirink studijų programą ir tinkamą prašymo formą
- Spausk „Formuoti prašymą”;
- Užpildyk prašymo formą, nurodyk mokslo metus, semestrą, mokėjimo terminus ir priežastis;
- Jei nurodytoms priežastims patvirtinti reikalingi dokumentai, pridėk jų kopijas (dalyko įskaitymo kortelė, sveikatos, šeimos sudėties, pajamų pažymos, gimimo, mirties liudijimai).
- „Ruošiamas” – prašymas nepateiktas, gali jį redaguoti. Redaguotą ir pataisytą prašymą būtina „Pateikti”;
- „Pateiktas prašymas” – prašymas pradėtas vykdyti;
- „Vizuotas…” – prašymas vykdomas atsakingo padalinio arba asmens;
- „Rengiamas įsakymas” – prašymui tenkinti rengiamas įsakymas;
- „Patenkintas” – įsakymas patvirtintas rektoriaus;
- „Atmestas” arba „Grąžintas taisymui” – paaiškinimo ieškok „Tarpininkavimo dalyje”.
Mokesčių už studijas mokėjimo būdai
Mokesčius už studijas galima sumokėti per banką. Visa mokėjimo pavedimui parengti reikalinga informacija yra pateikiama PVM sąskaitoje faktūroje, kurią studentas gali rasti prisijungęs prie LSMU studijų informacinės sistemos lsmusis.lsmuni.lt Mokėjimo pavedimo mokėjimo paskirtyje labai prašome nepamiršti nurodyti mokėtojo kodo ir PVM sąskaitos faktūros numerio, nurodytų studentui suformuotoje PVM sąskaitoje faktūroje.
Mokesčius už studijas taip pat galima sumokėti naudojantis elektroninės bankininkystės paslauga „Swedbank“, SEB bankuose pagal iš anksto suformuotas įmokų formas. Įmokos gavėjo pavadinimas – Lietuvos sveikatos mokslų universitetas; įmokos kodas – 101590 (už studijas) arba 101594 (už atskiras studijų programos dalis). Atitinkamuose laukeliuose nurodykite mokėtojo kodą ir PVM sąskaitos faktūros numerį, kurie pateikti studentui suformuotoje PVM sąskaitoje faktūroje.
Kilus neaiškumams, prašome kreiptis į Buhalterinės apskaitos ir atskaitomybės tarnybą tel. +370 37 395 800
Tikslines išmokas turi teisę gauti Lietuvoje veikiančių aukštųjų mokyklų ir užsienio aukštųjų mokyklų studentai, turintys negalią, atitinkantys šiuos reikalavimus:
- Lietuvos Respublikos piliečiai arba kitų valstybių piliečiai ir asmenys be pilietybės, kurie yra deklaravę nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje;
- turi teisės aktų nustatyta tvarka nustatytą 45 procentų ar mažesnis dalyvumo (iki 2023 m. gruodžio 31 d. darbingumo) arba sunkų ar vidutinį neįgalumo lygį (DĖMESIO: studentai, turintys negalią, turintys teisę gauti tikslines išmokas, gali pretenduoti ir į socialinę stipendiją);
- aukštojoje mokykloje pirmą kartą studijuoja (pagal pirmosios pakopos (bakalauro) studijų programą arba pagal vientisųjų studijų programą; antrosios pakopos (magistrantūros) studijų programą; laipsnio nesuteikiančią studijų programą; trečiosios pakopos (doktorantūros) studijų programą);
- neturi akademinių skolų pagal studijuojamą studijų programą ir (arba) aukštosios mokyklos nustatyta tvarka skirtų nuobaudų.
Prašymų teikimo datos:
- rudens semestras – rugsėjo 1–spalio 16 d.;
- pavasario semestras – vasario 1–kovo 16 d.;
- papildomas teikimas – kiekvieną einamąjį mėnesį 1–16 dienomis.
Studentai, siekiantys gauti tikslinę išmoką, prašymus teikia elektroniniu būdu Valstybinio studijų fondo Stipendijų ir finansinės paramos informacinėje sistemoje (IS „Parama“). Prie jos studentas jungiasi banko, kurio elektroninėmis paslaugomis naudojasi, prisijungimo duomenimis, pildydamas formą „Tikslinė išmoka, 2024 m. Rudens semestras (kaip pildo rudenį), arba Pavasario semestras (kai pildo pavasarį)“.
Daugiau apie tikslines išmokas galima sužinoti čia.
Finansinė pagalba teikiama studentams su negalia, kuriems nustatytas 45 procentų ar mažesnis dalyvumo (iki 2023 m. gruodžio 31 d. darbingumo) lygis arba sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis, jų specialiesiems poreikiams, susijusiems su studijomis, tenkinti ir (ar) studijų išlaidoms iš dalies kompensuoti, po negalios nustatymo aukštojoje mokykloje studijuojantiems pirmą kartą (pagal pirmosios pakopos (bakalauro) studijų programą arba pagal vientisųjų studijų programą; antrosios pakopos (magistrantūros) studijų programą; laipsnio nesuteikiančią studijų programą; trečiosios pakopos (doktorantūros) studijų programą).
Skiriamos šios finansinės pagalbos priemonės:
- išmoka specialiesiems poreikiams tenkinti (50 proc. bazinės socialinio draudimo pensijos dydžio) kas mėnesį;
- studijų išlaidoms iš dalies kompensuoti (3,2 BSI dydžio) per semestrą.
Studentai, norintys gauti šias išmokas, nuo einamųjų metų rugsėjo 1 d. iki rugsėjo 10 d. arba nuo paramos gavimo sąlygų atsiradimo dienos LSMU Studijų informacinėje sistemoje LSMU SIS pateikia prašymą ir kitus būtinus dokumentus.
Daugiau apie išmoką galima sužinoti čia.
Studentai su negalia turi galimybę gauti papildomą finansavimą mobilumo laikotarpiui, remiantis realiai patirtomis išlaidomis. Finansavimas pagal realias patiriamas išlaidas skiriamas tokiems poreikiams finansuoti, kurie atsiranda dėl studento turimos negalios, pavyzdžiui, studijų ar praktikos metu užsienyje būtini mokami apsilankymai pas gydytoją, speciali dieta, poreikis specialiai pritaikytai gyvenamajai vietai ir pan.
Erasmus+ judumui skirtos mėnesinės stipendijos:
- Ilgalaikiam (daugiau nei 2 mėn.) studijų ar praktikos mobilumui skiriama papildoma 250,00 Eur per mėn. stipendija.
- Trumpalaikiam (iki 30 dienų) studijų ar praktikos mobilumui suteikiama 70,00 Eur per dieną, jei mobilumas vyksta nuo 5 iki 14 dienų, ir 50,00 Eur per dieną, jei mobilumas trunka nuo 15 iki 30 dienų. Šiems studentams taip pat skiriama išmoka kelionei (priklausomai nuo šalies, į kurią vyksta), jei jie priklauso žemiau nurodytoms mažiau galimybių turinčių asmenų grupėms.
Studentai su negalia, vykstantys „Erasmus+“ studijoms ar praktikai, nepraranda galimybės gauti universiteto bei Valstybinio studijų fondo teikiamos finansinės paramos (išmoka specialiesiems poreikiams tenkinti, socialinė stipendija, tikslinė išmoka).
Daugiau informacijos rasite ČIA.
Nuo valstybės lėšomis suteiktos ar valstybės remiamos paskolos ar jos dalies grąžinimo Fondo direktoriaus sudarytos komisijos sprendimu gali būti atleidžiami paskolos gavėjai, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka nustatytas 45 procentų ar mažesnis dalyvumo lygis.
Prašymą ir atleidimo nuo paskolos grąžinimo faktinį pagrindą patvirtinančius dokumentus Fondui privalo pateikti paskolos gavėjas ar jo atstovas.
Daugiau informacijos rasite ČIA.
Valstybinis studijų fondas nuo studijų kainos grąžinimo atleidžia bet kokio lygio negalią turinčius ir valstybės finansuojamoje vietoje studijavusius ir studijas nutraukusius studentus (-ės).
Daugiau informacijos rasite ČIA.
Finansinė parama (iki 50 proc.) gali būti skiriama tik valstybės nefinansuojamose vietose studijuojantiems Universiteto studentams, turintiems teisės aktų tvarka nustatytą neįgalumą ir kurių paskutinio semestro vidurkis ne mažesnis už to paties kurso ir studijų programos Universiteto studentų bendrą paskutinio semestro vidurkį atėmus 10 proc., išskyrus, jei yra tik vieno atsiskaitymo įvertinimas semestre, paskutinio semestro įvertinimo balas yra ne mažesnis už to paties kurso ir studijų programos balą atėmus 10 proc.
Pirmojo kurso studentai gali pretenduoti į finansinę paramą tik nuo antrojo (pavasario) semestro.
Daugiau informacijos rasite ČIA.
Studentams, kuriems teisės aktuose numatyta tvarka nustatytas 45 procentų ar mažesnis dalyvumo lygis, bendrabučio nuomos mokestis mažinamas 40 proc. vieniems metams.
Pageidaujantieji gauti nuolaidą prašymą ir reikalingus dokumentus pateikia prisijungę prie LSMU Studijų informacinės sistemos.
Daugiau informacijos rasite ČIA.
Socialinę stipendiją gali gauti visi Lietuvos ir Lietuvoje veikiančių užsienio aukštųjų mokyklų pirmosios, antrosios, trečiosios pakopų, vientisųjų studijų studentai, prašymų skirti socialinę stipendiją priėmimo metu atitinkantys bent vieną iš šių kriterijų:
Paraiškų priėmimai vyksta du kartus per metus:
Prašymai teikiami internetu, prisijungus prie fondo informacinės sistemos „Parama” ir užpildžius naują prašymą „Socialinė stipendija“.
Socialinė stipendija studentams yra skiriama vienam studijų semestrui ir mokama kiekvieną mėnesį iki to semestro pabaigos, įskaitant to semestro sesiją ir atostogų laikotarpį, bet ne ilgiau kaip iki studijų pabaigos. Studentas, kuris užpildo paraišką papildomo priėmimo metu, socialinė stipendija skiriama tik likusiam semestro laikotarpiui.
Jeigu pildant paraišką iškiltų problemų, prašome kreiptis telefonu +370 658 30968 arba el. paštu jurgita.medaisiene@vsf.lt