Lietuvos medicinos studentų asociacija (LiMSA)

Lietuvos medicinos studentų asociacija (LiMSA)

LiMSA – jau daugiau nei 30 metų gyvuojanti nevyriausybinė, ne pelno siekianti organizacija, vienijanti Vilniaus ir Kauno biomedicinos studentus. 

Asociacija siekia atstovauti būsimų sveikatos priežiūros profesionalų nuomonei ir užtikrinti įvairiapusį jų išsilavinimą. 

LiMSA – unikali tarptautinių galimybių platforma. Nuo 1991 m. LiMSA priklauso International Federation of Medical Students’ Associations (IFMSA), jungiančiai daugiau nei 1.3 milijono biomedicinos studentų iš 130 šalių. Tai nariams suteikia išskirtines mainų, atstovavimo ir tarptautinio bendradarbiavimo galimybes.

Misija: prisidėti ugdant sveikatos sistemos lyderiams reikiamas žinias, įgūdžius, elgesį ir požiūrį. 

LiMSA nariai – medicinos, kineziterapijos, odontologijos, visuomenės sveikatos, slaugos, farmacijos bei ergoterapijos studentai, siekiantys gerinti savo ir visuomenės žinias bei diegti naujoves visuomenės sveikatos, medicinos edukacijos, seksualinės ir reprodukcinės sveikatos ir teisių bei žmogaus teisių srityse. Neatsiejama LiMSA dalis yra ir tarptautinių mainų programa.

Ką LiMSA veikia? 

  • Medicinos edukacija – Mediko darbas neatsiejamas nuo nuolatinio tobulėjimo, todėl mes suteikiame galimybę praturtinti studijas papildomomis žiniomis ir įgūdžiais.
  • Visuomenės sveikata – siekiame kiekvieno individo sveikatos ir gerovės, todėl jau studijų metais rūpinamės visuomenės švietimu, ligų prevencija, fizine ir psichikos sveikata. 
  • Reprodukcinė sveikata – seksualinė ir reprodukcinė sveikatos bei teisių užtikrinimas – būtina sąlyga individo gerovei. Mokomės ir mokome mokslu pagrįstos informacijos, reikiamos šios srities sveikatos priežiūrai. 
  • Žmogaus teisės – sveikata – ne vienintelė mums rūpinti žmogaus teisė. Asociacijos veikla grįsta tarptautiniu ir tarpkultūriniu bendradarbiavimu bei lygybe, todėl siekiame žmogaus gerovės per jo teisių ir taikos užtikrinimą. 
  • Profesiniai ir moksliniai mainai – daugiau nei 120 šalių veikianti IFMSA mainų programa leidžia mėnesiui iškeliauti į norimą šalį, pagerinti profesinius ar mokslinius įgūdžius bei parsivežti nepamirštamus įspūdžius.

Kur mus rasti?

KAUNE – kiekvieną trečiadienį, 19:00 val., M.Jankaus 2, LSMU kalbų katedra, 3 aukšte, 50 kamb. 

VILNIUJE – kiekvieną ketvirtadienį, 18:00 val., M.K.Čiurlionio g. 25-11, VU MF 2-ajame bendrabutyje, I aukšte, 8 kambaryje.