

Studentai gali pateikti skundą komisijai kai nesutariama su administracija dėl studentų teisių ir teisėtų interesų, susijusių su mokslo ir studijų veikla, pažeidimo su administracija ir kitais darbuotojais išsprendimo. Šios teisės galioja tiek studentams, tiek „klausyotojo” statusą turintiems asmenims. Studentas, manantis, kad jo teisės ar teisėti interesai yra pažeisti turi teisę pasirinktinai kreiptis į:
Studentas į Ginčų nagrinėjimo komisiją turi teisę kreiptis ir šiais atvejais:
Studentai turi laikytis skundų pateikimo 10 d. d. termino, o komisija gautą skundą turi išnagrinėti ir sprendimą priimti per 15 darbo dienų. Prireikus motyvuotu komisijos sprendimu bendras skundo nagrinėjimo terminas gali būti pratęstas dar 10 darbo dienų.
Detalią ginčų nagrinėjimo tvarką, komisijos sudėtį ir patį etikos kodeksą rasite „svarbiausi dokumentai” skiltyje.
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas siekia ir skatina įtraukią kultūrą, kuri vertina lygybę, įvairovę ir palaiko darbo, mokymosi ir socialinę aplinką, kurioje gerbiamos visų studentų teisės ir orumas.
Bet kokios formos priekabiavimas ar neetiškas elgesys universitete laikomas nepriimtinu elgesiu ir nėra toleruojamas. Prevencijos tikslais, universitetas parengė priekabiavimo, seksualinio priekabiavimo, persekiojimo ir smurto Lietuvos sveikatos mokslų universitete prevencijos taisykles.
Visada raginame netylėti, mes Jums galime padėti!
Priekabiavimas – nepageidaujamas elgesys, kai lyties, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, etninės priklausomybės, religijos pagrindu siekiama įžeisti arba įžeidžiamas asmens orumas ir siekiama sukurti arba sukuriama bauginanti, priešiška, žeminanti ar įžeidžianti aplinka.
Seksualinis priekabiavimas – asmeniui, prie kurio priekabiaujama, nepriimtinas ar nepageidaujamas, užgaulus, žodžiu, raštu ar fiziniu veiksmu išreikštas seksualinio pobūdžio elgesys, kuriuo siekiama sukurti, arba kuriama asmenį, su kuriuo taip elgiamasi, bauginanti, priešiška, jam nemaloni, žeminanti ar žeidžianti aplinka.
Smurtas – veikimu ar neveikimu asmeniui daromas tyčinis fizinis, psichinis, seksualinis, ekonominis ar kitas poveikis, dėl kurio asmuo patiria neturtinę, fizinę ar materialinę žalą.
Priekabiavimas, seksualinis priekabiavimas, smurtas ar persekiojimas gali pasireikšti šiomis formomis:
● nepageidaujamas fizinis kontaktas (pvz., plekštelėjimas, glostymas, glamonėjimas, grybštelėjimas, siekimas pabučiuoti, bučiavimas ir k t.) ar tokio kontakto reikalavimas;
● žodinis ar rašytinis žeminimas (įžeidžiantys juokai ir pokštai, nuolatinės pastabos, neapykantos kalba, apkalbos, gandų skleidimas, šmeižtas ir pan.);
● įžeidžiančių paveikslėlių, užrašų ar kitos medžiagos demonstravimas, įžeidūs gestai;
● sąmoningas izoliavimas ar nebendravimas universitetinėje veikloje, atskyrimas nuo socialinių veiklų.
Universitetas sudaro ir užtikrina galimybes saugiai pranešti apie patirtą smurtą, ar priekabiavimą. Užfiksavus pranešimą bus imamasi efektyvių ir tinkamų priemonių pranešimo ištirti, užtikrinant pranešėjo saugumą ir pagalbą jam.
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“.
Daugiau informacijos apie slapukus