Patiri sunkumų, nori su kuo nors pasikalbėti? Ateik, kartu mes galime rasti sprendimą lengviau! Individualios psichologinės konsultacijos LSMU bendruomenei (studentams, pedagogams, kitiems darbuotojams).

Psichologines konsultacijas lietuvių kalba nuotoliniu ir kontaktiniu būdu teikia:

Siekiant išvengti interesų konflikto, studentams rekomenduojama registruotis pas psichologes, kurios nedėsto ir nevertina jų pasiekimų. Informacija apie psichologių turimą kontaktą ir studentų vertinimus dalykuose: Laura Digrytė-Šertvytienė – Medicinos 4 k., Gyvensenos medicinos 1 k., Slaugos 3k., Akušerijos 3 k.

 • Vienam asmeniui numatoma iki 6 konsultacijų per kalendorinius metus, esant tam tikrais atvejais sudaromos galimybės turėti daugiau konsultacijų.
 • Konsultacijos trukmė – 45 min.
 • Į konsultacijas registruojamasi virtualioje registracijos formoje, pasirenkant tinkamą laiką.
 • Pirminės konsultacijos metu aptariami lūkesčiai, konsultavimo tikslai ir sąlygos.
 • Į konsultaciją užsiregistravęs asmuo įsipareigoja pranešti apie vėlavimą arba neatvykimą į konsultaciją nurodytu psichologės el.paštu: ruta.lingyte@lsmuni.ltjelena.lukoseviciene@lsmu.lt, ausra.pauliukiene@lsmu.lt arba laura.digryte@lsmu.lt.
 • Pavėlavus konsultacijai skirtas laikas nėra pratęsiamas.
 • Neatvykus į konsultaciją galima užsiregistruoti kitam kartui.
 • Esant poreikiui, suteikiama galimybė pakeisti psichologą.
 • Asmuo nėra konsultuojamas, jei yra apsvaigęs nuo psichoaktyvių medžiagų.
 • Psichologo konsultacijos yra konfidencialios.
 • Psichologo paslaugų teikimo ataskaitai renkama tik apibendrinta statistinė informacija apie konsultuotų asmenų skaičių ir jų turėtų konsultacijų skaičių.
Nuotolinės konsultacijos (konsultacija vyks naudojant MS Teams programą garsui ir vaizdui palaikyti)
Kontaktinės konsultacijos

PSICHOLOGINIO ATSPARUMO GRUPĖS

Kviečiame LSMU studentus ir darbuotojus registruotis ir dalyvauti psichologinio atsparumo grupėje! Tai teorinėmis žiniomis ir praktiniais įgūdžiais paremti susitikimai, kurių tikslas – stiprinti psichologinę sveikatą. Susitikimų metu turėsite galimybę labiau pažinti save ir atrasti būdų, padėsiančių tvarkytis su stresu bei pasirūpinti savimi. Įgytus įgūdžius galėsite taikyti asmeninėse veiklose ir grupei pasibaigus.

Užsiėmimų temos:

 • Emocijos ir jų pažinimas
 • Stresas
 • Streso įveikimo ir atsipalaidavimo technikos
 • Psichologinės sveikatos gerinimo planas
 • Savivertės stiprinimas ir asmeninis augimas

Kiekvienas užsiėmimas trunka 1,5 -2 val.  Rekomenduojame dalyvauti visame užsiėmimų cikle ir patirti maksimalią grupės naudą.

įsisąmoninumu (mindfulness) grįsta kognityvinės elgesio terapijos Įgūdžių grupė 

Įsisąmoninimu (angl. mindfulness) grįsta kognityvinės terapijos programa (mindfulness-based cognitive therapy, MBCT). Tai šiuolaikinės psichologijos moksliniais tyrimais pagrįsta, visame pasaulyje populiari ir efektyvi mindfulness ir kognityvinės psichoterapijos programa, skirta patyrusiems nerimą ar depresiją bei kitus psichologinius  sutrikimus.

Ši programa – tai dviejų esminių mokymų integracija. Tai amerikiečių medicinos prof. Jon Kabat-Zinn streso valdymo programa, į kurią profesoriai Z.Segal, M.Williams ir J.Teasdale įvedė esminius kognityvinės psichoterapijos elementus, taip sukurdami specifiškesnę programą, skirtą psichologinių ir psichiatrinių sutrikimų (ypač depresijos) gydymui ir prevencijai.

Šių praktinių – patyriminių mokymų ciklas skirtas, norintiems atrasti naujų būdų gyventi su patiriamu stresu, skausmu ir nemaloniais pojūčiais bei išmokti naujų mąstymo bei elgesio modelių, kurie padėtų sveikti bei užkirstų kelią galimiems problemos pasikartojimams ateityje (prevencija). Šioje programoje įgyti įgūdžiai gali padėti nusiraminti, atgauti vidinę ramybę, labiau gebėti reflektuoti savo mintis ir įgyti psichologinio lankstumo bei atsparumo.

Šiuo metu „Dėmesingo įsisąmoninimo (angl. Mindfulness) grįstas streso valdymas” (lietuvių kalba) grupė nevyksta. Grupė planuojama rudenį. 

1 savaitė – Sąmoningumas  ir automatinis pilotas

2 savaitė – Tvarkymasis su trikdžiais ir barjerais

3 savaitė – Kūno (judesio) ir kvėpavimo įsisąmoninimas

4 savaitė – Buvimas dabartyje, neigimo atpažinimas

5 savaitė – Priėmimas arba leidimas būti

6 savaitė – Mintys nėra faktai (ankstyvieji depresijos ir nerimo pranašai)

7 savaitė – Kaip geriausiai pasirūpinti savimi

8 savaitė – Įsisavintų žinių ir įgūdžių naudojimas ateityje susiduriant su iššūkiais ir problemomis

Užsiėmimai organizuojami nedidelėmis uždaromis grupėmis iki 20 dalyvių. Programą sudaro 8 kas savaitiniai 1,5 valandos trukmės  susitikimai nuotoliniu būdu. Ne mažiau svarbi programos dalis yra namų darbai, nes dalyviai kas savaitinių susitikimų metu gauna ne tik koncentruotą teoriją, bet ir aiškius, struktūruotus namų darbus, kurie padeda suprasti praktikų naudą ir gauti asmeniškai svarbius atsakymus.

Šią programą veda Jelena, psichologė- kognityvinės elgesio terapijos psichoterapeutė ir  būsima  sertifikuota dėmesingo įsisąmoninimo (mindfulness) mokytoja.

 


Turite klausimų?
 Kreipkitės rašydami el. paštu: psichologine.pagalba@lsmu.lt, jeigu turite klausimų dėl psichologinės pagalbos universitete.Artimasis ar pats esate savižudybės krizėje ir ieškote pagalbos?
 Visoje Lietuvoje prieinamos pagalbos galimybės: tuesi.lt