Tautinių šokių ansamblis „Ave Vita“

< Grįžti

LSMU tautinių šokių ansamblis Ave Vita

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto tautinių šokių ansamblis „Ave Vita“ – tai kupinas jaunatviškos energijos ir studentiško kūrybiškumo kolektyvas, kuris nuolat dalyvauja Kauno miesto, Lietuvos respublikos dainų ir šokių šventėse, taip pat kasmet stengiasi surengti bent vieną kelionę į užsienį. Ansamblis koncertavo įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose ir dainų šventėse Lenkijoje, Vokietijoje, Danijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Portugalijoje, Olandijoje, Belgijoje, Turkijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Kroatijoje, JAV, Ispanijoje, Juodkalnijoje.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto tautinių šokių ansamblis „Ave Vita“ savo kūrybinę veiklą pradėjo 1946 metais. Prasidėjęs kaip mažas, glaudus studentų būrelis, per daugiau nei 75 metus, kolektyvas išaugo į didelį  ansamblį, savyje talpinantį ir šokio, ir vokalo, ir liaudies instrumentų grupes. Pirmoji ansamblio vadovė buvo Valė Krisiukėnaitė-Glinskienė. Vėliau ansamblį puoselėjo ir ugdė meno vadovai – Algis Bukauskas, Jonas Danys, Algis Jurgelevičius, Anatolijus Gražulis. Nuo 1987 m. ansambliui daugiau nei 30 metų vadovavo choreografas Kazimieras Kondratavičius. Šiuo metu studentus šokdina choreografė, ansamblio meno vadovė Goda Puleikytė, kuriai akompanuoja maestro Ričardas Monkevičius. Vokalinės grupės vadovė Rasa Kazakevičienė atskleidžia balsinius ansambliečių talentus, o liaudies instrumentų orkestro vadovas Gintaras Vilčiauskas muzikos skambesiais suvienija visus žanrus į harmoningą ansamblį. 

„Ave vita” – nuolatinė Kauno ir Lietuvos dainų švenčių dalyvė, per savo veiklos metus nepraleidusi nė vieno Baltijos šalių studentų dainų ir šokių festivalio „Gaudeamus“. Vienas iš ansamblio nuopelnų – jau kone 30 metų gyvuojantis tradicinis, lietuvių liaudies meną puoselėjantis Kauno aukštųjų mokyklų liaudiškų ansamblių festivalis „Ei, studente, sukis vėju!“, inicijuotas ilgamečio ansamblio meno vadovo Kazimiero Kondratavičiaus. Kolektyvas aktyviai dalyvauja ir kitų miestų šventėse, šalies studentų liaudiškos muzikos festivalyje „Linksminkimos“ Vilniuje, o 2019 m. respublikiniame liaudiškų šokių ansamblių konkurse „Kadagys“ kolektyvas tapo akademinių jaunimo šokių ansamblių grupės laureatu. Už aktyvią meninę veiklą, naujas programas, liaudiškų vakaronių, mokymų bei festivalių rengimą ir kitas tautinį meną puoselėjančias veiklas, 2020 metais, LSMU tautinių šokių ansamblis „Ave Vita“, buvo pripažintas nominacijoje „Geriausias liaudiškų šokių ansamblis ir vadovas“ bei apdovanotas aukščiausiu mėgėjų meno apdovanojimu Lietuvoje „Aukso paukšte“. Tai jau antrasis „Aukso paukštės“ apdovanojimas ansambliui – pirmasis buvo įteiktas 2006 – aisiais.

Ansamblyje šoka, groja ir dainuoja apie 100 talentingų asmenybių. Ansamblis „Ave Vita“ – tai didelė, graži šeima, kuri kartu leidžia laisvalaikį, pluša repeticijose. Čia gimsta draugystė visam gyvenimui, o per ilgą kolektyvo gyvavimo laiką sukurta ir ne viena šeima. Kiekvienas ansamblio narys jaučiasi atsakingas, prisidėdamas prie lietuvių tautinio šokio, dainos ir muzikos meno išsaugojimo.

„Ave Vita“ niekada nepamiršta, kokiam universitetui atstovauja, todėl ansambliečių pasirodymai dažnai džiugina Lietuvos medikų konferencijų, įvairių LSMU fakultetų pirmakursių stovyklų dalyvius. Neretai ansamblis lietuviškų šokių pamoko ir universitete studijuojančius užsienio studentus.

Kolektyvas puoselėja ne tik lietuviškas tradicijas, bet ir paties ansamblio: kiekvieno naujo nario laukia įsimintinos krikštynos, sezonas kasmet pradedamas ant saulėtų Preilos krantų, o vasaros neapsieina be plaukimo baidarėmis ir „Kalnų aviečių“ žygeivių klubo kelionių į aukščiausias Europos viršūnes. Ansambliečiai „Ave Vitos” vardą garsina ne tik koncertų ir festivalių metu – kolektyvas filmavosi teminiame „Gero vakaro šou“ anonse, taip pat 2016 metais dalyvavo TV3 projekte „Kadagys“. Unikali ansamblio ir dainininko, visuomenininko Jurgio Didžiulio draugystė, kurios dėka gimė daina „Supakuoti instrumentai“. Kviečiame pasiklausyti ir pasižiūrėti.

Kiekvieną naują sezoną, rugsėjo mėnesį, ansamblis pradeda naujų narių atrankomis. Nori šokti, groti ar dainuoti? Čiupk draugą už parankės ir prisijunk prie mūsų! Nemoki – išmokysim, pamiršai – priminsim! Sek naujienas mūsų Facebook ir Instagram paskyrose ir pirmas sužinok apie atrankų pradžią. Laukiame tavęs!

Tautinių šokių ansamblis „Ave Vita“
Goda Puleikytė
Renginių ir kultūros skyriaus meno vadovė
Visi kontaktai