„U-Multirank“ reitingas: LSMU – tarp 25 geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų

2022-03-21
< Grįžti

Pirmosios ir antrosios pozicijos didžiojoje dalyje studijų krypčių: tokie Lietuvos sveikatos mokslų universitetui (LSMU) yra aštuntojo lyginamojo žurnalo „Reitingai“ universitetų studijų krypčių vertinimo rezultatai.

Bakalauro studijose LSMU pirmauja šešiose, arba dešimtadalyje visų vertintų studijų krypčių grupių: Akušerijos ir Burnos priežiūros krypčių grupėse LSMU įvertintas 1-ąja vieta, Genetikos, Biochemijos, Visuomenės sveikatos, Reabilitacijos krypčių grupėse –  2 vieta.

Vientisosiose studijose LSMU pirmauja 4-iose studijų krypčių grupėse: Medicinos, Odontologijos, Farmacijos ir Veterinarinės medicinos kryptyse universitetas įvertintas pirmosiomis vietomis, ir šių pozicijų neužleidžia jau ne vienerius metus.

Magistrantūros studijose LSMU – lyderis Laboratorinės medicinos, Visuomenės sveikatos, Slaugos ir akušerijos, Reabilitacijos krypčių grupėse: įvertintas pirmosiomis vietomis.

Tai – nemažai, ypač turint omenyje, jog LSMU – specializuotas universitetas, kurio didžiąją dalį studijų programų sudaro sveikatos, gyvybės, veterinarijos ir žemės ūkio mokslų krypčių studijos. Didžiosios dalies kitų reitinge vertintų krypčių, pvz., teisės, inžinerijos, kt. studijos LSMU nevyksta.

„Aukštos universiteto pozicijos – visos LSMU bendruomenės pastangų ir pačių studentų atkaklaus, nuoseklaus darbo rezultatas“, – šiųmečiais lyginamojo vertinimo laimėjimais buvo patenkintas LSMU prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis.

Reitinguojant universitetus, buvo atsižvelgta į tokius kriterijus, kaip darbdavių nuomonė apie alumnus, kiek jų įsidarbino per pirmuosius 12 mėn. po baigimo, kokį atlyginimą gauna baigusieji, moksliškumo lygis, kiek priimta geriausių abiturientų, koks vidutinis jų konkursinis balas stojant į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas studijų vietas, ir t.t.

Reitingų pagal dėstomus dalykus penkiasdešimtukuose įvertinta ir LSMU gimnazijos pažanga. Per šiuos metus į aukštesnes pozicijas gimnazija pakilo geriausiai išmokančių lietuvių kalbos (į ketvirtą vietą iš penktos), anglų kalbos (į septintą vietą iš vienuoliktos).

Geriausiai išmokančių matematikos ir informacinių technologijų reitinguose LSMU gimnazija taip pat užima aukštas pozicijas – atitinkamai aštuntą ir penktą vietas.

Kiek anksčiau šiais metais LSMU pasiekė ir svaraus tarptautinio pripažinimo: viename žymiausių tarptautinių universitetų reitingų – „Times Higher Education“ (THE) – LSMU pateko tarp 601–800 geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų ir užėmė aukščiausią vietą iš visų Lietuvos universitetų.