Visų laikų Izraelio alumni susitikimas

2022-11-22
< Grįžti

Lapkričio 17 d. Tel Avive iškilmingai paminėtas Izraelio-Lietuvos diplomatinių santykių 30-metis. Ta proga į šventę pakviesti visų laikų LSMU alumnai – ir sovietiniais laikais baigę Kauno medicinos institutą, Kauno medicinos akademiją, Kauno medicinos universitetą ir dabartiniai LSMU alumnai. Šventės organizatoriai – LSMU TRSC ir Lietuvos Respublikos ambasada Izraelyje visą pusmetį intensyviai dirbo, derindami susitikimo detales, ieškodami absolventų kontaktų ir kviesdami juos į renginį. Išties, tai nemažai pastangų ir laiko išteklių pareikalavęs iššūkis surengti LSMU šventę užsienio šalyje- Izraelyje.

Į šventę susirinko daugiau nei 100 Universiteto absolventų. Jiems tai buvo ne tik maloni diplomatinė šventė, bet ir galimybė susitikti su senais draugais, o jaunesniąjai kartai – pamatyti kiek daug jų vyresniųjų kolegų ir mokytojų yra baigę tą pačią mokslo įstaigą – Lietuvos sveikatos mokslų universitetą.

Šventėje LSMU alumnus sveikino garbūs svečiai: J.E. Lina Antanavičienė, Lietuvos ambasadorė Izraelyje, kuri susirinkusiuosius pasveikino hebrajų kalba ir pažymėjo ilgamečių diplomatinių santykių svarbą. Ambasadorė akcentavo, kad LSMU medicinos ir veterinarijos gydytojai, odontologai ir farmacininkai Izraelyje visiems laikams tampa Kauno ir Lietuvos atstovais, jungiamąja grandimi tarp dviejų šalių. Video sveikinimą atsiuntė J.E. Hadas Wittenberg – Izraelio ambasadorė Lietuvos Respublikoje, kuri džiaugėsi, kad Kaune yra puikios sąlygos studijuoti ir gyventi, dalyvauti Kauno žydų centro veikloje, pajusti namus toli nuo namų. LSMU rektorius prof. Rimantas Benetis pasidžiaugė bendradarbiavimu tarp dviejų šalių ir sėkmingomis Izraelio jaunuolių studijomis Lietuvoje bei būtinybe palaikyti glaudžius Universiteto ir alumnų ryšius. Gabūs vaikai tampa puikiais specialistais ir Universitetui tenka ne tik atsakomybė ir garbė, bet ir didelis džiaugsmas prisidėti prie sveikatos sistemos gerovės.

Savo buvimu šventės dalyvius pagerbė ir Universiteto prorektoriai prof. Vaiva Lesauskaitė ir prof. Kęstutis Petrikonis, Medicinos fakulteto dekanas prof. Algimantas Tamelis bei pirmoji TRSC dekanė prof. Angelija Valančiūtė. Tarptautinių ryšių ir studijų centro dekanė prof. Ingrida Janulevičienė supažindino Universiteto absolventus ir svečius su pasikeitusia Universiteto struktūra, įspūdingai išaugusiais tarptautinių studentų skaičiais ir vis gausėjančia Izraelio alumnų bendruomene. TRSC darbuotojai R. Antanaitienė, A. Dapkevičienė, J. Razgulin ir J. Vonžodienė taip pat džiaugėsi galimybe po daugelio metų pamatyti LSMU absolventus, dabar jau sėkmingai dirbančius Izraelyje. Lietuvos mokslo tarybos atstovė Laura Pėkienė kvietė absolventus aktyviai atsiliepti teikiant bendrus pasiūlymus „Horizon Europe“ programai. Dr. Asher Y. Salmon, Izraelio sveikatos ministerijos Tarptautinių santykių skyriaus vadovas, sveikinimo kalboje pabrėžė tarptautinių studijų svarbą. Turėdamas tamprių šeimyninių ryšių su Lietuva ir litvakais, Dr. Salmon pasidžiaugė aukšto lygio universitetinėmis studijomis Lietuvoje ir pažymėjo, kad Izraelyje trūksta sveikatos mokslų universitetų bei gydytojų. Dėl šios priežasties Izraelio vyriausybė numato skirti stipendijas gabiems jaunuoliams studijuoti užsienyje ir, įgijus profesiją, grįžti tarnauti savo šalies žmonių sveikatai ir gerovei. Prof. Alon Harris, Niujorko Mount Sinai Icahn Medicinos mokyklos tarptautinių mokslinių ir akademinių projektų vadovas ir ilgametis LSMU kviestinis lektorius pažymėjo, kad jo mokslinis kelias, prasidėjęs nuo Johanesburgo per Tel Avivą, Indianapolį ir Niujorką, tampriai siejasi su Kaunu. Prieš daugiau nei 20 metų pradėti vykdyti bendri moksliniai projektai glaukomos ir akies kraujotakos tyrimų srityje, šiandien vainikuojami keliomis dešimtimis publikacijų, mokslinių knygų ir naujų mokslinių idėjų bei projektinių veiklų.

Šventėje sveikinimo žodžius tarė ir savo prisiminimais apie studijų metus dalinosi įžymūs universiteto alumnai – prof. Joseph Press ir Gabi Gavriel. Prof. J. Press – ilgametis Izraelio Schneider’io vaikų medicinos centro vyr. gydytojas, kurio nuopelnai garsina jį ne tik Izraelyje, bet ir visame pasaulyje. Prof. J. Press apžvelgė savo profesinį kelią, kuris, siekiant tapti geru gydytoju, neatsiejamas nuo mokslinės veiklos: “medicinoje taip jau yra, kad tik per mokslinius tyrimus galima atrasti atsakymus į klinikinius klausimus”, – kalbėjo profesorius, prisitatydamas tiesiog Juozu. Žymus jaunesnės kartos alumnų atstovas G.Gavriel 2018 laimėjo geriausio gydytojo apdovanojimą Jeruzalės regione, o 2019 metais buvo apdovanotas prestižine „Geriausio Izraelio metų gydytojo“ premija. Šiuo metu jis ne tik sėkmingai dirba šeimos gydytoju, bet ir užima atsakingas dviejų šeimos klinikų vadovo pareigas. Savo kalboje G. Gavriel pasidalino prisiminimais apie studijų metus, draugiškus santykius su kurso draugais, atvykusiais studijuoti iš įvairių pasaulio šalių. Gyd. G. Gavriel taip pat kalbėjo ir apie tai, kaip pradėti medicininę praktiką Izraelio medicinos įstaigose, įgijus išsilavinimą užsienio universitete. Gyd. G. Gavriel pasidžiaugė, kad jo pasirinkimas studijuoti LSMU buvo geriausias sprendimas, kuris ne tik padėjo įgyti mylimą profesiją, bet ir sukurti šeimą bei studijoms LSMU pritraukė brolį ir kitus artimus giminaičius. Smagu, kad jiems LSMU alumni susitikima tapo dar ir šeimos susibūrimu.

Jaukią nuotaiką šventėje kūrė žymaus džiazo atlikėjo Tal Babitzky atliekami gyvos pianino muzikos garsai. Svečiai turėjo galimybę įsiamžinti prie LSMU logotipais papuoštos foto sienelės, buvo kviečiami pasidalinti darbinės karjeros patirtimis trumpų video interviu metu.

Izraelio alumnai buvo kviečiami prisijungti prie LSMU alumnų asociacijos ir taip išlaikyti pastovius ryšius su Universitetu. Tikimės, kad šis susitikimas ne tik subūrė įvairių kartų LSMU Izraelio absolventus, padėjo atgaivinti prisiminimus, sutikti seniai matytus studijų draugus, tačiau ir tapo pagrindu užmegzti naujas pažintis, ateityje sutelksiančias naujiems darbams bei bendradarbiavimui tarp Lietuvos ir Izraelio institucijų.

Šventės akimirkos