Apie kliniką

Tikslai, uždaviniai, reikšmingi istorijos faktai

Urologijos skyrius Kauno klinikos įkurtas 1955 rugsėjo 27 d, o 1992 m įkurta urologijos klinika. Ją sudaro LSMU Kauno klinikų Urologijos skyrius ir LSMU Kauno klinikų Konsultacinės poliklinikos urologijos kabinetai. Čia dirba patyrę gydytojai urologai. Urologijos klinikoje yra 35 lovos. Per metus gydoma apie 2000 ligonių. Atliekama apie 1800 operacijų, atliekama 30-40 inkstų transplantacijų.

LSMU KK Urologijos klinikos tikslas suteikti studentams ir rezidentams modernios urologijos žinias, plėtoti modernų urologijos mokslą ir suteikti kvalifikuotą, savalaikę šiuolaikinę pagalbą, paremtą įrodymais pacientams, sergantiems urologinėmis ir onkourologinėmis ligomis.

LSMU Kauno klinikų gydytojai atitinkančia Vakarų šalių standartus diagnostine aparatūra (kompiuteriniais tomografais, magnetinio rezonanso skaitytuvais, pozitronų emisijos kompiuterine tomografija,ultragarsiniais aparatais) greitai ištiria pacientus, nustato diagnozę.

Kauno Klinikos yra daugiaprofilinės, todėl urologiniai pacientai,ypač sergantys onkologinėmis ligomis, yra konsultuojami kitų aukščiausio lygio specialistų pvz. onkologų chemoterapeutų, radioterapeutų, nefrologų, mikrobiologų, reanimatologų. Tai ypač svarbu parenkant teisingą gydymo taktiką ir gelbstint pacientus iš  sunkių ir sudėtingų būklių.

Klinikinės veiklos kryptys

Svarbiausios klinikos darbo kryptys yra šios: onkourologija, transplantantologija, plastinė ir rekonstrukcinė urologija; inkstų akmenligės gydymas, metafilaktika ir profilaktika, andrologija, minimaliai invazinių chirurginių metodų pritaikymas gydant urologinius pacientus.

Atliekamos visos transuretrinės operacijos: prostatos rezekcija dėl prostatos išvešėjimo, šlapimo pūslės rezekcijos dėl navikų, uretrotomijos ir kitos. Atliekamos minimaliai invazinės procedūros – inkstų arterijų embolizacija, perkutaninė nefrostomija, retrogradinė ir antegradinė vidinės sėklinės venos skleroterapija, laparoskopinis v. testicularis perrišimas, venoveninė epigastrinė – testikulinė jungtis. Inkstų akmenligė gydoma moderniais metodais, atliekamos endoskopinės operacijos (ureteroskopinės ir perkutaninės nefrolitotripsijos lanksčiais ir rigidiškais instrumentais), ekstrakorporinės litotripsijos. 
Konsultacijomis, diagnostika ir gydymu klinikos specialistai aktyviai dalyvauja “Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos” programoje.

Kiti klinikos pasiekimai

Urologinės klinikos gydytojai yra  aktyvūs Lietuvos urologų ir Europos urologų asociacijų nariai, dalyvaujaLietuvos Nefrologijos, dializės ir transplantacijos asociacijos, Lietuvos uroginekologijos draugijos veikloje.  

Palaikomi glaudūs ryšiai su Vakarų Europos ir JAV urologijos klinikomis, vykdomos pasikeitimo programos kviečiant iš užsienio urologus į mūsų kliniką pasidalinti patirtimi. Daugumamūsųurologųstažavosiįvairioseužsienioklinikose.

Klinika dalyvauja medicinos studijų programoje,  V kurso MF studentams, modulis – „Inkstų ir šlapimo takų patologijos ir klinikinės toksikologijos“; gydytojų rezidentų rengime „Urologijos programa“ .Gydytojams organizuojami biomedicinos srities podiplominių studijų kvalifikacijos kėlimo kursai: Onkourologija; Endourologija; Prostatos ligos. Šiuolaikinės diagnostikos ir gydymo tendencijos.

Onkologinė urologija, urologinė ginekologija, urologinė andrologija, šlapimo takų akmenligė.

Klinikos mokslininkai savo darbo rezultatus yra paskelbę respublikinėje ir užsienio spaudoje, konferencijose ir suvažiavimuose. Autorių kolektyvas išleido specialisto žinyną “Urologija” (1989), vadovėlius “Urologijos pradmenys” (2000), “Šeimos gydytojo urologija” (2002), “Inkstų vėžys” (2006), Šlapimo takų akmenligė (2006), šlapimo pūslės vėžys (2008), Erektilinė disfunkcija (2012), vadovėlio „Chirurgija“ bendraautoriai.

LMT, LSMU Mokslo fondo, tarptautiniai

Vykdomos mokslinės studijos kartu su Lietuvos Urologijos Draugija

Rezidentūros programos, studentų skaičius,

Klinika yra studentų studijų bazė Kas metai paskaitos ir darbai dėstomi apie 30-čiai grupių (320 studentų) V kurso MF studentams, modulis – „Inkstų ir šlapimo takų patologijos ir klinikinės toksikologijos“. Klinikoje rengiami urologijos rezidentai, savo žinias urgentinėje urologijoje gilina chirurgijos ir nefrologijos, šeimos gydytojų rezidentai bei stažuotojai. Studijų tikslams klinika naudojasi LSMU Kauno klinikų urologijos skyriaus ir operacinės bei konsultacinių kabinetų moksline baze.

LSMU Urologijos klinika
Prof. Mindaugas Jievaltas
Urologijos klinikos vadovas
Visi kontaktai