„Health Tech” finaliniuose apdovanojimuose LSMU dėstytojos A. Lukošiutės-Urbonienės suburta komanda užėmė II-ąją vietą

2023-05-15
< Grįžti

Balandžio 27-ąją įvyko pirmojo Lietuvoje sveikatos sektoriaus inovacijų akceleratoriaus „Health Tech” finaliniai apdovanojimai. Septynias savaites vykusioje inovacijų mokymų programoje mokėsi 150 dalyvių. Susiformavusios komandos ieškojo sprendimų sveikatos sektoriaus problemoms bei juos vystė.

Renginio metu pristatytos geriausios penkiolikos finalininkų idėjos, kurias vertino ekspertų komisija bandydama atsakyti į pagrindinį klausimą: ar aš investuočiau savo pinigus į šią idėją?

Atsakymą „Taip!” išgirdo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) dėstytojos Aušros Lukošiutės-Urbonienės suburta komanda. Su analogų pasaulyje neturinčia idėja „MyStoma“, siūlančia skaitmenizuotą sprendimą stomą turintiems ligoniams, ji užėmė II-ąją vietą. Sprendimas leistų tiek pacientams, tiek medikams visą informaciją apie stomos priežiūrą, pakeitimus, susijusius vizitus vertinti ir planuotis savo telefone.

„Kadangi nei Lietuvos nei užsienio rinkoje neradome jokio panašaus atitikmens, kartu su pacientais priėjome išvadą, kad skaitmenizuotas sprendimas programėlė „MySTOMA“ tikrai palengvintų visų problemas“, – teigė II-osios vietos laimėtoja.

Apdovanojimų metu ją užplūdo netikėti jausmai.  „Jei nuoširdžiai, buvo netikėta gauti tiek palaikymo, pripažinimo ir sveikinimų, nes kasdien su tuo dirbant, atrodo, kad tai yra tik tavo gydytojo ir paciento bėda, tad būtent tas visuotinis kitų pripažinimas rodo, kad šito reikia ir, kad einame tinkamu keliu. O laimėjus mentorystę, norisi nesustoti su šia idėja. Pradžioje, radus investuotoją, norime sukurti ir išbandyti skaitmeninę paso versiją Lietuvoje, bandysime sujungti pacientų duomenis su ligoninės informacine sistema, o ateityje neatmetame galimybės išsiplėsti ir  į užsienio rinką“ – įspūdžiais ir ateities planais dalijosi LSMU dėstytoja Aušra Lukošiutė-Urbonienė.


Daugiau apie renginį čia.