Iškilioms LSMU asmenybėms – garbingi apdovanojimai

2022-07-18
< Grįžti

Liepos 6-osios – Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienos proga garbingi valstybės ir Kauno miesto apdovanojimai įteikti iškiliems Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) bendruomenės nariams.

Už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi apdovanojo LSMU MA Visuomenės sveikatos fakulteto dekanę, Sveikatos vadybos katedros vedėją, aktyvią Lietuvos sveikatos politikos formuotoją prof. habil. dr. Ramunę Kalėdienę.

„Šis aukštas įvertinimas, dėmesys mano veiklai buvo didelė ir itin maloni staigmena, – sakė prof. R. Kalėdienė. – Tai ne tik asmeninis apdovanojimas, bet ir mūsų Universiteto veiklos įvertinimas. Visos mano kompetencijos ir žinios įgytos LSMU, tad esu dėkinga Universitetui už nuolatinį ugdymą, galimybę tobulintis, augti, įgyti labai plačių kompetencijų, dalyvauti sveikatos politikos veiklose.“

Profesorė pabrėžė, jog labiausiai už garbų apdovanojimą yra dėkinga savo šviesios atminties Mamai:

„Mano mama Jadvyga Petrauskienė – viena sveikatos vadybos studijų ir mokslo pradininkių Lietuvoje, buvo pirmoji mano mokytoja ir ugdytoja. Gaila, kad Mama šio ypatingos apdovanojimo akimirkos nesulaukė“.

Apdovanojimų teikimo ceremonija Prezidento rūmuose profesorei suteikė progą pasidžiaugti, kiek daug iškilių, šviesių asmenybių  turime Lietuvoje.

„Šiandien mes atsidėkojame tiems, kurie savo nenuilstamu darbu svarbiose visuomenės gyvenimo srityse nusipelnė mūsų dėmesio ir didžiausios pagarbos. Kiekvieno iš Jūsų pavyzdys ir gyvenimo istorija mums yra ir neįkainojama pamoka, ir įkvėpimo šaltinis.

Geriau nei bet kas kitas žinote, kiek daug gėrio ir šviesos gali atnešti tiek nauja gera idėja, tiek ir pasiaukojamas kasdienis darbas. Kaip svarbu burti bendraminčius, pelnyti jų pasitikėjimą ir bendromis jėgomis siekti išsikeltų tikslų. Iš Jūsų pastangų, kaip iš gražiausios mozaikos detalių, galiausiai susideda tai, ką gražiausio ir tauriausio turime savo šalyje. Savo žiniomis, patirtimi, moraline laikysena Jūs puošiate ir praturtinate bendrus mūsų namus“, – ceremonijos metu kalbėjo Prezidentas.

Iškilmių Prezidento rūmuose metu Prezidentas Gitanas Nausėda apdovanojo ir daugiau nusipelniusių mūsų Universiteto bendruomenės atstovų.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi apdovanotas LSMU prorektorius, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų generalinis direktorius, Kardiologijos klinikos Konsultacijos ir diagnostikos skyriaus Diagnostikos sektoriaus vadovas, gydytojas kardiologas, aktyviai prisidėjęs prie COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) pandemijos valdymo Kauno regione, prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi apdovanota Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos bei Onkologijos instituto vadovė, Onkologijos ir hematologijos klinikos gydytoja onkologė radioterapeutė, reikšmingai prisidėjusi prie onkologinių ligų diagnostikos ir gydymo Lietuvoje, prof.  Elona Juozaitytė.

Minint Valstybės dieną,  nusipelnę asmenys iškilmingai pagerbti ir Kaune.  Festivalį „Operetė Kauno pilyje“ tradiciškai praturtino iškilminga ceremonija, kurios metu pagerbta ir apdovanota beveik pusšimtis miestui nusipelniusių asmenybių.

„Liepos 6-ąją kasmet prisimename garbingą šalies praeitį ir su viltimi žvelgiame į ateitį. Kiekviena valstybė prasideda nuo žmogaus – jo aplinkos, namų ir galiausiai miesto. Kviečiu pamatyti ir įvertinti, kokį Kauną mes turime šiandien. Šis šiuolaikiškas, veržlus miestas – tai Jūsų visų bendras kūrinys.

Kiekvienas savaip statome, auginame ir stipriname savo miestą – idėjomis, darbais, pasiekimais. Dabar atėjo metas visiems drauge pasveikinti ir pagerbti nusipelniusius kauniečius, iškilias asmenybes. Tai yra įkvepiantys pavyzdžiai, kad kiekvienas galime padaryti šį tą gero ir prisidėti prie bendro tikslo – kurti jaukius savo namus“, – sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Iškilmių metu 2-ojo laipsnio Santakos garbės ženklas įteiktas ilgamečiam mūsų Universiteto rektoriui,  Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Kardiologijos klinikos vadovui, akademikui, prof. habil. dr. Remigijui Žaliūnui.  2-ojo laipsnio Santakos garbės ženklu apdovanojami Kaunui nusipelnę asmenys, pasižymėję ypač uoliu ir sąžiningu darbu ir visuomenine veikla.

1-ojo laipsnio Santakos garbės ženklas LSMU gydytojui infektologui, prof. habil. dr.  Alvydui Laiškoniui. 1-ojo laipsnio Santakos garbės ženklu apdovanojami Lietuvos ir užsienio valstybių vadovai, taip pat gali būti apdovanojami kiti asmenys už ypatingus nuopelnus Kaunui ir Lietuvos Respublikai.

Nuoširdžiai sveikiname!

Nuotraukos ir informacija – Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos, Roberto Dačkaus, Kauno miesto savivaldybės, dienraščio „Kauno diena“