Kūrybiškų veterinarijos studentų iniciatyva – išskirtinis seminaras

2023-04-05
< Grįžti

Universitete turime itin iniciatyvių studentų asociacijų, į savo renginius pritraukiančių ne tik LSMU studentų ir Universiteto bendruomenės narių, bet ir svečių – Kauno ir kitų miestų gyventojų.

LSMU Veterinarijos fakulteto (VF) Lietuvos tarptautinių veterinarijos studentų asociacija (LIVSU), vienijanti veterinarinės medicinos studentus užsieniečius, ir Veterinarijos akademijos (VA) studentų asociacija (VASA), kurios nariais yra visų VA studijų programų studentai, sėkmingai bendradarbiauja studentiškų renginių srityje.

Drauge realizuodamos inovatyvias idėjas, abi asociacijos prasmingai pagyvino Veterinarijos akademijos studentišką gyvenimą. Įtraukių renginių metu studentai skleidžia žinią apie LSMU Veterinarijos ir Gyvūnų mokslų fakultetuose vykdomas studijų programas, o kartu – ir šviečia visuomenę gyvūnų gerovės, deramo elgesio su gyvūnais, gyvūnų sveikatos klausimais, vyksta į gyvūnų globos namus, remia juos dovanomis.

Jau keletą metų trunkanti veterinarijos studentų asociacijų LIVSU ir VASA bendradarbystė džiugina ir LSMU Veterinarijos fakulteto dekanę prof. Vitą Riškevičienę: dekanė pabrėžė šios nuolatinės partnerystės vertę ir teigiamą poveikį Fakultetui.

Vienas  ypatingesnių studentiškų akademinių renginių LSMU Veterinarijos fakultete – prieš 7 metus LIVSU iniciatyva pradėtas rengti kasmetis Tarptautinis veterinarinės medicinos studentų seminaras.  Šiemet, kovo 25-26 dienomis, LSMU VA K. J. Aleksos auditorijoje studentai surengė jau 6-ąjį tarptautinį veterinarinės medicinos studentų seminarą. Renginyje dalyvavo beveik 150 Veterinarinę mediciną studijuojančių užsieniečių ir lietuvių studentų, fakulteto darbuotojų.

LIVSU prezidentė, veterinarijos medicinos studijų užsienio kalba 5-ojo kurso studentė Annamaria Lucia Newmark, pabrėžė: kad renginys pavyktų, pastaruosius 8 mėnesius drauge planavo ir  darbavosi daugiau nei 30 LIVSU ir VASA narių.

–Kuo išskirtinis tarptautinis veterinarinės medicinos studentų seminaras?, – paklausėme  A. L. Newmark.

–Studentų iniciatyva kasmet į šį renginį skaityti paskaitų atvyksta pripažinti užsienio universitetų dėstytojai ir veterinarijos gydytojai, EBVS koledžo nariai. Šiame, 6-jame tarptautiniame veterinarinės medicinos studentų seminare, dalyvavo gausiausias profesionalių lektorių skaičius.

Į studentų kvietimus atsiliepė ir skaityti paskaitų atvyko net 8 tarptautiniai ir vietiniai patyrę lektoriai. Iš jų du iš Izraelio – dr. Ran Nivy ir Dr. Ronnie Kaufmann, vienas Estijos Žemės ūkio  universiteto Veterinarijos fakulteto – dr. Aleksandr Semjonov bei Latvijos  – dr. Laura Voiko, ir Jungtinės Karalystės – dr. Christopher Webb ir dr. Laura Stapleton, ir taip pat pranešimus skaitė LSMU Veterinarijos fakulteto klinikų vyresnieji veterinarijos gydytojai – Martinas Jankauskas ir Sandra Čechovičienė.

Veterinarijos studentai galėjo pasisemti papildomų žinių autoimuniteto, skausmo valdymo, dermatologijos, neurologijos srityse.

Antrąją seminaro dieną lektoriai dalijosi žiniomis ir patirtimi apie  graužikų ir triušių anestezijos ypatumus, putliųjų ląstelių navikus, atsparumą antimikrobinėms medžiagoms ir jo valdymą bei brachiocefalinį obstrukcinį kvėpavimo takų sindromą.

Neabejotina, kad per šį trumpą, bet studentams labai reikšmingą savaitgalį dėstytojai stengėsi perduoti studentams kuo daugiau naujienų ir žinių. Viso seminaro metu studentai galėjo užduoti klausimų pranešėjams, padiskutuoti su ekspertais.

–Kokie įspūdžiai po renginio, kaip vertinate šią studentų iniciatyvą?, – klausiame

Veterinarijos fakulteto dekanės prof. Vitos Riškevičienės.

–Labai džiaugiuosi šia studentų iniciatyva, skatiname ir remiame ją suprasdami, kad tarptautinių ryšių plėtra, daugiakultūrinė komunikacija ir bendradarbiavimas ateityje gali būti vainikuotas bendrais projektais, naujų darbuotojų pritraukimu ir Veterinarijos fakultete vykdomų veiklų sklaida. Studentų seminarą palaiko ir Universitetas, skirdamas paramą iš LSMU kviestinių dėstytojų judumo lėšų fondo.

Toks sėkmingas šis renginys tikrai nebūtų be socialinių partnerių paramos. Labai džiugina tai, kad mūsų studentai puikiai bendradarbiauja su verslo atstovais, kurie kasmet ir noriai remia šį studentų renginį, ir dalijasi su jaunimu savo patirtimi.

Organizatoriai džiaugiasi, kad šeštasis tarptautinis veterinarijos studentų seminaras šiemet buvo nepaprastai sėkmingas ir neabejotinai taps vienu svarbiausių metų renginiu šiemet. Organizatorių vardu LIVSU prezidentė A. L. Newmark dėkoja Veterinarijos fakulteto administracijai, Universitetui ir rėmėjams už paramą ir tikisi sulaukti šių metų seminaro dalyvių vėl sugrįžtančių į 7-ąjį Tarptautinį veterinarijos studentų seminarą, vyksiantį 2024 metais.

LIVSU prezidentė Annamaria Lucia Newmark