Laukinių gyvūnų globos centre pradedama partnerystės iniciatyva

2023-12-14
< Grįžti

Visuomenės susidomėjimo sulaukęs naujasis Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Laukinių gyvūnų globos centras (LGGC) aktyviai rengiasi kitų metų pradžiai ir kviečia bendradarbiauti prisidedant prie laukinių gyvūnų gerovės.

LGGC – modernus, Naujųjų Muniškių kaime (Kauno raj.) naujai pastatytas ir įrengtas vienintelis šalyje tokio tipo centras. Jau netrukus, nuo 2024 m. sausio 1 dienos, 7 dienas per savaitę jame pagalbos reikalingiems laukiniams gyvūnams iš Lietuvos bus teikiama profesionali veterinarinė pagalba ir globos, reabilitacijos ir adaptacijos paslaugos.

Centro pastatų kompleksas specifiškai suprojektuotas laukinių gyvūnų gydymui ir globai. Čia įrengta veterinarijos gydykla su laukinių gyvūnų priėmimo, apžiūros patalpomis, operacine, laboratorija, gyvūnų gydymo-reabilitacijos, visuomenės švietimo, darbuotojams skirtomis patalpomis, karantino pastatu, gyvūnų laikymo vidaus ir lauko voljerais.

Čia specialistų teikiama veterinarinė pagalba pagerins laukinių gyvūnų išgyvenamumą, padidins jų paleidimo į laisvę tikimybę ir sudarys palankesnes perdavimo laikyti tinkamomis sąlygomis galimybes.

Šiuo metu LSMU LGGC jau dirba Centro vadovė, veterinarijos gydytojai, dalis gyvūnų prižiūrėtojų, kitas personalas, o iki metų pabaigos bus pilnai suformuota visa komanda.

Kad galėtų teikti kokybišką veterinarinę pagalbą sužeistiems laukiniams gyvūnams, LSMU LGGC specialistai šiuo metu intensyviai tobulina įgūdžius dirbdami su viena pažangiausių veterinarinės medicinos ir laboratorijų įranga: ultragarso skeneriu, endoskopu, rentgeno aparatu, mobiliu laparoskopu, kraujo parametrų tyrimų aparatais ir kita įranga, kuri jau sumontuota Centro patalpose.

Veterinarijos gydytojai gilina žinias pirmosios pagalbos laukiniams gyvūnams, jų globos, priežiūros ir reabilitacijos srityse, taip pat semiasi patirties iš savo srities profesionalų.

Centro vadovės Justinos Morkūnaitės teigimu, siekiant sklandaus, efektyvaus ir sėkmingo darbo, prie įstaigos veiklos kviečiami prisijungti įvairūs partneriai ir rėmėjai. „Siekiame vienyti neabejingų gyvūnų gerovei asmenų, įstaigų, bendrovių, organizacijų pastangas ir iniciatyvas, tad laukiami visi, norintys bendradarbiauti, tapti matomais prisidedant prie laukinių gyvūnų gerovės“, – sakė J. Morkūnaitė.

Susidomėjusius naujojo Centro veikla, norinčius prisidėti, J. Morkūnaitė kviečia susitikti gyvai – Laukinių gyvūnų globos centras neabejotinai taps traukos objektu besidomintiems laukine gamta, prisidės šviečiant visuomenę apie laukinių gyvūnų priežiūrą, propaguos šios srities savanorystę.

Kontaktinis asmuo:

Justina Morkūnaitė,
LSMU LGGC vadovė,
tel., +370 655 03836
lggc@lsmu.lt