LSMU hakatone laukiama veržlių farmacijos technologijų ir kosmetologijos inovacijų idėjų

2023-03-20
< Grįžti

Septynmyle pažanga žengianti šiuolaikinė farmacija atveria netikėčiausius veiklos horizontus. Prie plačios sferos kviečia prisiliesti ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU): artėjantis tradicinis idėjų turnyras – „Pharm Tech“ hakatonas – šiemet suteiks galimybę atsigręžti į inovacijų kūrimą farmacijos technologijų bei kosmetologijos srityje.

Nauda – daugialypė

Kaip pripažino LSMU Farmacijos fakulteto Vaistų technologijos ir socialinės farmacijos katedros vedėja prof. Jurga Bernatonienė, temos aktualumą iliustruoja nuoseklus gamintojų susidomėjimas fakulteto veikla.

„Šis verslo susidomėjimas palaipsniui auga nuo 2014 m., kai mūsų universiteto Naujausių farmacijos bei sveikatos technologijų centre, pasitelkus įvairią modernią įrangą, pradėtos kurti įdomios ir technologiškai labai pažangios ne tik odos priežiūros priemonės, bet ir įvairūs farmaciniai preparatai“, – sako pašnekovė.

J. Bernatonienės pastebėjimu, farmacijos pramonė ir kosmetika yra tos sritys, kur nuolat daugėja reikšmingų inovacijų, o tai mokslininkams neabejotinai atveria beribį profesinės ir kūrybinės saviraiškos lauką.

„Sakyčiau, tokio bendradarbiavimo nauda – triguba: mokslininkams, studentams ir verslo parteriams. Pirmieji su verslo partneriais gali pasidalyti naujausiais moksliniais pasiekimais, be to, verslininkai mokslininkams diktuoja rinkos poreikius, kad nekurtume to, kas liktų stalčiuje. Savo ruožtu, turėdami tokią bendradarbiavimo patirtį, studentams galime atskleisti pačias naujausias, inovatyviausias ir praktikoje lengvai pritaikomas žinias“, – iliustravo LSMU profesorė.

Augina profesinį prestižą

Kaip pripažino pašnekovė, bemaž prieš dešimtį metų užsimezgusi Alma Mater farmacininkų ir verslo atstovų partnerystė suteikia galimybę reikšmingiau prisidėti ir prie šios profesijos populiarinimo ir jos prestižo didinimo. Iš tokio bendradarbiavimo uždirbtas lėšas mokslo įstaiga investuoja į studentų skatinimą.

Pavyzdžiui, viena naujausių iniciatyvų – vienkartinė 300–500 eurų dydžio „Jaunojo farmacininko“ stipendija, kuri bus skiriama kiekvienam LSMU farmacijos studijas pasirinkusiam jaunuoliui.

Pačios profesorės iniciatyva duota pradžia ir kitai – „Farmacijos ateities“ stipendijai: jai įsteigti mokslininkė skyrė dalį Lietuvos mokslo premijos, kuria buvo įvertinta prieš keletą metų. Studentai turės galimybę siūlyti savo idėjas, vėliau komisija iš jų rinks inovatyviausias, įdomiausias bei turinčias didžiausią pridėtinę praktinę vertę, o laureatai bus įvertinti trijų dydžių – nuo 700 iki 1000 eurų stipendijomis.

Galimybę pretenduoti į šį rudenį vyksiantį farmacijos idėjų stipendijų konkursą turės ir išradingiausiai pasirodę būsimojo hakatono dalyviai. Tačiau, žinoma, tai ne vienintelė motyvacija.

Kūrybiškumą kurstys iššūkiai

„Pharm Tech“ hakatonas suteikia unikalią progą ne tik įgyti praktinės patirties, bet ir dalyvauti įkvepiančiose mentorystės, koučingo sesijose, užmegzti ryšius su pramonės profesionalais, ugdyti vertingus verslumo įgūdžius dinamiškoje ir bendradarbiaujančioje aplinkoje.

Kovo 27 – balandžio 1 dienomis Kauno LSMU Farmacijos fakultete vyksiantis renginys orientuotas į inovatyvių sprendimų farmacijos technologijų kūrimą, bei skirtas suburti tarpdisciplinines dalyvių komandas trijose pagrindinėse iššūkių kategorijose: „Pramonės“ (inovatyvios idėjos ir nauji metodai), „Pakuotės“ (tvarumas, originalumas, ergonomika) ir „Nuo idėjos iki produkto“ (tarpdisciplininis bendradarbiavimas).

Hakatono iššūkį gali priimti farmacijos, medicinos, IT, inžinerijos, dizaino, rinkodaros ir verslo vadybos studentai, doktorantai ir mokslo darbuotojai, reginyje laukiami ir pacientai.

„Kviečiame tiek studentus, tiek specialistus, besidominčius farmacijos technologijų ir kosmetologijos pramone, suvienyti jėgas pasitelkiant visas savo žinias, išmonę bei kūrybiškumą – juk įvairių patirčių bendrystėje skleidžiasi veržliausios mūsų idėjos. Tad nekantraujame sulaukti novatoriškų sprendimų, kurie gims hakatono metu“, – sako LSMU prof. J. Bernatonienė.

„Pharm Tech“ hakatono organizatoriai ir partneriai: LSMU Sveikatos inovacijų centras, Farmacijos fakultetas ir doktorantų taryba, Inovacijų agentūra, rėmėjas – vaisvandeniai „Rasa“. Dalyviai kviečiami registruotis iki kovo 23 d. Daugiau informacijos rasite čia.