LSMU pirmą kartą vyko Studentų laisvalaikio mugė

2023-10-26
< Grįžti

Praėjusią savaitę Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) pirmą kartą surengė Studentų laisvalaikio mugę, skirtą supažindinti studentus su Universiteto siūlomomis laisvalaikio veiklomis bei paskatinti juos prisijungti prie labiausiai patikusių studentiškų organizacijų.

Renginį iniciavo LSMU Studentų reikalų tarnyba. Mugėje savo vykdomą veiklą pristatė LSMU Sporto centras, Studentų atstovybė (SA), Veterinarijos akademijos studentų asociacija (VASA), Studentų mokslinė draugija (SMD), Studentų odontologų asociacija (SOA), Visuomenės sveikatos studentų draugija (VSSD), korporacija GAJA, studentų ir gydytojų korporacija „Fraternitas Lituanica“, akademinis choras „Neris“, tautinių šokių ansambliai „Ave Vita“ ir „Džigūnas“, taip pat užsienio studentų organizacijos ESN ir ICOSA.

„Džiaugiuosi matydama, kad studentai ne tik rimtai mokosi, bet ir stengiasi kokybiškai praleisti laisvalaikį. Ši mugė buvo surengta tam, kad pabrėžtų Universiteto siūlomas galimybes subalansuoti mokslus ir laisvą nuo mokslų laiką. Turėti patinkantį laisvalaikio užsiėmimą studentams naudinga, nes tai leidžia atsipūsti nuo paskaitų, mažina egzaminų metu patiriamą stresą. Mums svarbu, kad studentai dalyvautų prasmingose veiklose ir renginiuose, kurie padeda visapusiškai puoselėti geresnę savijautą“, – sakė renginio sumanytoja Studentų dekanė doc. dr. Laura Malakauskienė.

Renginys vyko LSMU Farmacijos fakultete. Čia, kaip tikroje parodoje, studentai galėjo prieiti prie organizacijų stendų, susipažinti su būrelių vykdoma veikla, pabendrauti su jų atstovais, užduoti rūpimus klausimus.

Kiekviena organizacija bandė savaip išsiskirti ir atkreipti į save dėmesį – vieni siūlė žaisti žaidimus, kiti dalyvius viliojo saldumynais, treti kvietė įsitraukti į interaktyvias veiklas, išbandyti įvairius prietaisus, instrumentus, pasimatuoti aprangas. Mugėje taip pat vyko kraujo donorystės akcija, kurios metu visi norintys galėjo paaukoti kraujo.

„Vis dar yra studentų, kurie nėra susipažinę su Universiteto organizacijomis, todėl šis renginys buvo puiki proga apie jas sužinoti daugiau bei atrasti sau patinkančią veiklą. Be to, ši iniciatyva leido apšviesti studentus apie tai, kaip galima prasmingai praleisti laiką po paskaitų“, – sakė LSMU medicinos 4 kurso studentė Eglė, renginyje atstovavusi organizacijai ICOSA.

Tiek organizacijų atstovai, tiek veiklomis besidomėję studentai vieningai sutiko, kad renginys buvo naudingas bei padėjo geriau vieniems kitus pažinti. Tikimasi, jog mugė taps tęstine tradicija ir kitąmet laisvalaikio veiklos bus pristatomos jau naujiems pirmakursiams.

Renginio galerija