LSMU profesorė J. Plisienė tapo konkurso „Metų kaunietė“ nugalėtoja

2024-03-08
< Grįžti

Ketvirtadienio vakarą paskelbta, kad „Metų kauniete 2023“ tapo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesorė, Kauno klinikų kardiologė, daug dėmesio skirianti švietimui, širdies ir kraujotakos sistemos ligų prevencijai ir taip gelbėjanti gyvybes bei gerinanti daugybės žmonių gyvenimo kokybę, Jurgita Plisienė.

„Nenoriu kalbėti apie titulus. Norėčiau pakalbėti apie šalutinį šio konkurso poveikį. Gavau tiek daug meilės, tiek daug palaikymo, padrąsinimo ir įkvėpimo… Pavyzdžiui, pacientas iš Ariogalos užsakė šv. Mišias už mano sėkmę. Vienos pacientės jubiliejus prasidėjo balsavimu už mane. Buvo daugybė jaudinančių akimirkų. Medikų bendruomenė didelė, palaikymo iš jos tikėjausi. Bet net negalvojau, kad sulauksiu tokio galingo palaikymo visuose etapuose nuo Klinikų iki buriuotojų ir motociklininkų, nuo mylimų rezidentų, pacientų iki poetų bendruomenių, nuo Kauno, Ariogalos iki Čikagos moterų choro“, – vardijo J. Plisienė, pridūrusi, kad jai yra skirta būti gydytoja ir tuo mėgaujasi.

J. Plisienė itin džiaugiasi ir moterų bendryste. „Moterys yra labai galinga jėga. Viena kitą turime palaikyti, o jeigu reikia – duoti petį išsiverkti. Dėkoju visiems ir kiekvienam atskirai“, – pasakojo medikė, sulaukusi nuoširdaus ir kitų finalo dalyvių palaikymo bei gražių žodžių.

Ji užsiminė apie tai, kad „Metų kaunietės“ titulas turėtų suteikti vidinį įsipareigojimą nuveikti kažką dar reikšmingo savo miestui, jo žmonėms. „Galėtume tapti tam tikrų idėjų, gerų darbų ambasadorėmis“, – siūlė ketvirtos kartos kaunietė. 

J. Plisienė akcentavo, kad konkurse dalyvavo atstovaudama profesijai. Projektas ne tik jai asmeniškai, bet apskritai medikams padėjo būti labiau matomiems, prisideda prie medikų prestižo kėlimo.

„Galbūt per mane visuomenė aiškiau ir svariau išgirs apie prevencijos svarbą, prisidės prie jos misijos matyti visuomenę sveikesnę“, – kalbėjo kaunietė. Ji vylėsi, kad jos pelnytas titulas padės įkvėpti jaunus žmonės rinktis „sunkų, bet labai prasmingą“ mediko kelią.

Linkiu neužsidaryti savo standartuose, švęsti šventę, švęsti malonumą gyventi. Būkite laimingi“, – linkėjo „Metų kaunietė 2023“ J. Plisienė.

J. Plisienė daug dėmesio skiria širdies ir kraujotakos sistemos ligų prevencijai, nes mūsų šalyje sergamumo šiomis ligomis situacija – liūdna. Jos kamuoja beveik dvigubai daugiau gyventojų nei ES vidurkis. Būtent todėl savo misija ir pasirinko skleisti idėjas, padedančias žmonėms gyventi sveikiau.

Pašnekovė atkreipė dėmesį, kad lengviau yra nesusirgti, nors susirgus į pagalbą ateina medicina, kuri turi didžiulių naujų technologijų, gydymo galimybių. „Visų pirma, žmogus turi patikėti, kad gyventi sveikiau – vadinasi, gyventi geriau“, – teigė medikė, pridūrusi, kad labai svarbu ne tik ilgiau gyventi, bet ir sveikai senti.

„Kauno dienos“ informacija

Regimanto Zakšensko, Justinos Lasauskaitės, Edgaro Cickevičiaus, Aurimo Barkausko nuotr.

Plačiau skaitykite: NUORODA