LSMU ruošiasi atnaujinti Veterinarijos akademijos teritoriją

2023-05-15
< Grįžti

2023 m. gegužę Lietuvos sveikatos mokslų universitetą  (LSMU) pasiekė gera žinia iš Kauno miesto savivaldybės administracijos.

Įvertinus pateiktas paraiškas visuomeninės paskirties objektų prieinamumo didinimo programai, skirtas finansavimas Universiteto projektui „LSMU Veterinarijos akademijos sklypo, esančio Tilžės g. 18, Kaune, susisiekimo, inžinerinių komunikacijų rekonstrukcijos ir kraštotvarkos darbų įgyvendinimas“.

Šio projekto įgyvendinimui Kauno miesto savivaldybė skyrė 1,5 mln. eurų. LSMU tarybos sprendimu numatyta prisidėti ir nuosavo įnašo dalimi – iki 1,35 mln. eurų. Bendra planuojama projekto vertė – 2,850 mln. eurų.

LSMU Veterinarijos akademijos kancleris prof. Mindaugas Malakauskas atkreipė dėmesį, jog Universiteto iniciatyva Veterinarijos akademijos teritorijos projektas parengtas dar 2017 m., tačiau tik 2023 m. pavyko išspręsti projekto įgyvendinimo iššūkius.

„Džiaugiamės, jog galėsime atnaujinti teritoriją: pakeisti takų dangą, įrengti apšvietimą, suolelius, bendruomenines erdves – šių pokyčių bendruomenėje labai laukėme“, – pažymėjo kancleris. – Neabejojame, kad įgyvendinus projektą pokyčiai sukurs patrauklią ir patogią studijų ir darbo aplinką Universiteto darbuotojams bei svečiams ir atviras erdves miesto gyventojams stiprinant Universiteto ir visuomenės ryšius“.

Administracijos ir finansų direktorė Laima Matusevičienė pabrėžė, kad finansavimą pavyko pritraukti dėl LSMU ir Kauno miesto strateginių tikslų atitikties.

Kauno miestas siekia ne tik išsaugoti istorinę aplinką, bet ir aktyviau ją panaudoti turizmo, poilsio ir kultūros reikmėms.  

LSMU strateginės plėtros gairių 2022–2026 m. įgyvendinimo plane strateginėje plėtros kryptyje „Tvarus universitetas“ taip pat numatyta priemonė [4.6.2.4], skirta kultūros paveldo statusą turinčių pastatų ir teritorijų tvarkybai. Tai sudarė sąlygas parengti projekto paraišką ir pritraukti papildomų lėšų.

2023 m. birželį bus pradėtos viešojo pirkimo procedūros rangos darbams, planuojama projekto pabaiga – 2023/2024 m.