LSMU studentams įteikti pirmieji 2024 metų diplomai

2024-01-26
< Grįžti

Penktadienį Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Veterinarijos akademijos Didžiojoje salėje vyko iškilminga diplomų įteikimų šventė. Renginio metu studijų baigimo diplomai įteikti Medicinos, Slaugos, Visuomenės sveikatos, Veterinarijos ir Gyvūnų mokslų bakalauro bei magistro studentams.

Iš viso atsiimti diplomą atvyko 128 jaunuoliai. Tai – būsimi Medicininės ir veterinarinės genetikos, Medicininės ir veterinarinės biochemijos, Slaugos lyderystės, Gyvensenos medicinos, Maisto mokslo, Gyvūno ir žmogaus sąveikos bei Gyvūnų mokslo sričių specialistai. Septyni iš jų studijas baigė su pagyrimu.

Šiuo svarbiu gyvenimo momentu absolventus palaikyti atvyko jų artimieji – tėvai, draugai, seneliai, taip pat buvę dėstytojai, dekanatų darbuotojai. 

Sveikinimo žodį susirinkusiems tarė LSMU Senato pirmininkė bei Slaugos fakulteto dekanė prof. dr. Jūratė Macijauskienė, Medicinos akademijos kanclerė prof. habil. dr. Daiva Rastenytė, Veterinarijos akademijos kancleris Mindaugas Malakauskas ir Studentų atstovybės prezidentas Margiris Alesius.

„Ši diena jums, mieli absolventai, yra didi. Nemažiau džiaugsminga ir didi ji yra ir jūsų artimiesiems. Universitetas, jo dėstytojai ir jūs patys įdėjote daug darbo įgydami žinių, įgūdžių ir gebėjimų. Visa tai vainikuoja šis diplomas. Tai yra jūsų naujo gyvenimo etapo pradžia. Linkiu, kad ir toliau puoselėtumėte tas vertybes, kurias puoselėja visa Universiteto bendruomenė, nes tai yra tai, kas paklos pamatą Jūsų ateičiai“, – savo sveikinimo kalboje sakė Medicinos akademijos kanclerė prof. habil. dr. D. Rastenytė. 

Absolventams ji taip pat palinkėjo nepamiršti savo Alma Mater bei patikino, kad Universiteto durys jiems visada atviros. 

Tuo tarpu Veterinarijos akademijos kancleris studentams linkėjo nebijoti iššūkių ir juos paversti naujomis galimybėmis.

„Šiandien Jūsų kelerių metų triūsas įvertintas įteikiant diplomus. Neabejoju, kad šis diplomas liudys jūsų žinias ir gebėjimus bei primins, kokie jūsų ateities tikslai ir svajonės. Jūsų pasirinktos profesijos sritys, kurios siejasi su žmogaus, gyvūno sveikata bei maistu, yra pilnos iššūkių. Linkiu šiuos iššūkius paversti į galimybes, kurias įgyvendinus, pasieksite savo svajones“, – sakė Veterinarijos akademijos kancleris M. Malakauskas.

Na, o Studentų atstovybės prezidentas M. Alesius absolventams priminė LSMU šūkį „Galia keisti“, atspindintį sveikatos mokslų specialistų galimybes keisti pasaulį fiziškai ir psichologiškai gydant, diegiant medicinos naujoves, vykdant mokslinius tyrimus, kuriant vaistus ar rekomendacijas bei vykdant kitas su žmonių ir gyvūnų sveikatos gerinimu susijusias veiklas.

„Prisiminkite, dėl ko pasirinkote šios profesijos kelią ir ką galite su tuo padaryti. Nepamirškite, kad esate mūsų ateities lyderiai ir turite galią keisti“, – sakė M. Alesius.

Po sveikinimo kalbų studentams buvo įteikti diplomai. Renginį vainikavo atlikėjos Paulos Valentaitės pasirodymas. Po ceremonijos studentai įsiamžino žaismingoje foto būdelėje ir iškeliavo švęsti su artimaisiais.

Daugiau nuotraukų ČIA.