LSMU tautinių šokių kolektyvui „Džigūnas“ – prestižinis „Aukso paukštės“ apdovanojimas

2024-02-12
< Grįžti

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) tautinių šokių kolektyvui „Džigūnas“ skirtas prestižinis „Aukso paukštės“ apdovanojimas. Tai – aukščiausias šalyje mėgėjų meno apdovanojimas, kuris kiekvienais metais įteikiamas labiausiai nusipelniusiems šalies chorams, teatrams, folkloro, šokių, vokaliniams ansambliams, liaudiškos muzikos kapeloms, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrams.

Kolektyvas triumfavo dvejose kategorijose – „Geriausios liaudiškos grupės“ bei „Geriausio vadovo“. „Džigūno“ šokėja Smiltė Šilėnaitė pasakoja, kad šis pasiekimas stipriai praturtins kolektyvo istoriją.

„Žymaus romėnų politiko ir filosofo Cicerono citata „Usus magister est optimus” teigia, jog patirtis yra geriausias mokytojas. Patirtis, nuotykiai, bendrystė, šeima, šokis – tai tik keli žodžiai, apibūdinantys daugiau nei pusšimtį metų gyvuojantį tautinių šokių kolektyvą „Džigūnas”. Svarbiausias kiekvieno kolektyvo patirties matas – įvertinimas. Žiūrovų emocijos, ovacijos, skatinamieji žodžiai, padėkos, diplomai ir yra tai, kas talpina visą išgyventą patirtį į kolektyvo istorijos puslapius. Į „Džigūno“ komandos glėbį šiais metais atskrenda ir „Aukso paukštė“. Esame pakylėti ir džiaugiamės, kad buvome pripažinti net dvejose kategorijose“, – sakė S. Šilėnaitė.

„Džigūno“ vadovės V. Tiškevičienės teigimu, „Aukso paukštės“ apdovanojimą pasiekti padėjo nuoseklus darbas, abipusis supratimas ir noras siekti tų pačių tikslų.

„Darome tai, kas teikia džiaugsmą sau ir kitiems. Visur ir visada siekiame kokybės. Reikia pasinaudoti visais turimais gebėjimais ir įnešti vertingą įnašą į tautinį meną. Reikia jausti bendrumą su kolektyvu, puoselėti gerus ir nuoširdžius santykius, taip pat per galimybes patikrinti naujas, galbūt dar neišmėgintas idėjas, skatinti jaunimą mylėti bei puoselėti savo tradicijas, lietuvišką dainą, šokį, muziką ir papročius“, – mintimis dalijosi V. Tiškevičienė.

„Pirmąkart į „Džigūno” šeimą nutupianti „Aukso paukštė” sukėlė nuostabius jausmus kiekvieno džigūniečio širdyje. Tai įspūdingiausias įvertinimas kolektyvo nariams bei vadovei. Buvimas „Džigūno” dalimi man yra pasididžiavimas ir garbė. Čia man ypatinga kiekviena akimirka, besisukant tautinio šokio žingsneliu, kiekvienas pasirodymas, kiekvienas sutiktas žmogus. Šis apdovanojimas atspindi ilgus metus trunkantį kolektyvo darbą, veržlumą bei vienybę“, – pridūrė šokėja Aušrinė Monika Januškevičiūtė.

„Džigūnas“ aktyviai dalyvauja nacionaliniuose bei tarptautiniuose renginiuose, kur garsina LSMU, Kauno miesto bei Lietuvos vardus. Nuo  2013 metų vadovės ir kolektyvo iniciatyva organizuojamas tautinio meno festivalis „Kai prabyla žemė“ į kurį atvyksta kolektyvai iš visos Lietuvos.

Kolektyvas pasirodo Kauno, Lietuvos ir pasaulio lietuvių dainų šventėse, Baltijos šalių studentų festivaliuose „Gaudeamus“, koncertuoja miesto renginiuose, kasmet šoka Kauno miesto studentų festivalyje „Ei, studente, sukis vėju!“. „Džigūnas“ dalyvauja įvairiuose konkursuose Lietuvoje bei Europoje ir yra ne vieno prizo laimėtojai.

Prestižinis „Aukso paukštės“ apdovanojimas kolektyvui bus įteiktas koncerte „Kai prabyla žemė“, kuris vyks gegužės 17 d. 18 val. Kauno kultūros centre.