LSMU tęsia bendradarbiavimą su aukštos kompetencijos dėstytojais: šįkart savo ekspertinėmis žiniomis pasidalijo žymus dermatologas iš Lenkijos prof. J. C. Szepietowski

2023-10-02
< Grįžti

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) tęsia bendradarbiavimą su aukštos kompetencijos dėstytojais. Šįkart savo ekspertinėmis žiniomis pasidalijo žymus dermatologas iš Lenkijos prof. Jacek Cezary Szepietowski.

Profesorius visą savaitę skaitė paskaitas Universiteto studentams bei rezidentams. Paskaitų temos buvo įvairios – nuo lėtinio niežėjimo patogenezės ir gydymo, iki odos ir jos priedų grybinių infekcijų ar alerginių odos ligų.

Ypatingas dėmesys buvo skirtas naujausioms atopinio dermatito ir lėtinio niežėjimo gydymo gairėms bei psichodermatologijai. Tai – atskira dermatologijos sritis, kuri apima lėtinių odos ligų psichosocialinių problemų sąsajas bei savitųjų psichosdermatozių, artefaktinio dermatito, lėtinio niežėjimo valdymą.

Svarbiausiu prof. J. C. Szepietowski apsilankymo akcentu tapo jo paskaita „Odos pakitimai sergant vidaus organų ligomis“. Ekspertas dalyviams papasakojo apie dažniausias paraneoplastines odos ligas, kurios atsiranda sergant piktybiniais navikais.

„Profesoriaus J. C. Szepietowski atvykimas vertinamas kaip itin svarbus įvykis. Jo vizitas suteiks galimybę studentams, rezidentams ir doktorantams plėsti žinias bei susipažinti su naujomis mokslinėmis idėjomis dermatologijos srityje. Universiteto bendruomenė džiaugiasi, kad tokio aukšto lygio ekspertas nori bendradarbiauti ir dalintis savo patirtimi. Tikimės, kad šis bendradarbiavimas suteiks rimtą impulsą dermatoalergologijos srities plėtrai“, – sakė paskaitoje dalyvavęs LSMU Medicinos fakulteto dekanas prof. dr. Andrius Macas.

Prof. J. C. Szepietowski ir prof. dr. A. Macas.

Jis LSMU rektoriaus vardu svečiui įteikė padėką bei padėkojo Odos ir venerinių ligų klinikos vadovei prof. Skaidrai Valiukevičienei ir visam kolektyvui už aktyvų indėlį į universiteto tarptautiškumo plėtrą.

Tai jau ne pirmo aukštos kompetencijos dėstytojo vizitas

Prof. J. C. Szepietowski vadovauja Vroclovo Medicinos universiteto (Lenkija) Dermatologijos, venerologijos ir alergologijos klinikai. Jis yra Lenkijos dermatovenerologų draugijos prezidentas. Profesoriaus mokslinio ir praktinio domėjimosi sritys apima bendrąją dermatologiją, psichodermatologiją, lėtines uždegimines ligas. Jis yra 700 recenzuotų straipsnių, 17 knygų autorius, perskaitė daugiau nei 300 paskaitų tarptautiniuose ir nacionaliniuose kongresuose.

Garsaus eksperto vizitą pagal kvietimą „Aukštos kompetencijos dėstytojų iš užsienio šalių trumpalaikiams dėstymo vizitams 2023 metais“ finansavo Švietimo mainų paramos fondas (ŠMPF). Šiuo kvietimu gali pasinaudoti ir kiti akademiniai Universiteto padaliniai.

Rudenį Odos ir venerinių ligų klinikoje svečiavosi dar du žymus ekspertai – prof. Harald Gollnick iš Vokietijos Magdeburgo Oto fon Gerikės universiteto bei prof. Christos C. Zouboulis iš Vokeitijos Dessau medicinos centro.

Iš viso šiemet pagal minėtą ŠMPF kvietimą LSMU apsilankė 12 aukštos kompetencijos dėstytojų iš užsienio. Dar dviejų profesorių vizitai numatomi gruodį.

Ir toliau tęs bendradarbiavimą

Prof. J. C. Szepietowski ne tik skaitė paskaitas, bet ir dalyvavo LSMU Kauno klinikų Odos ir venerinių ligų klinikos konsiliume, kuriame aptarti ypač sunkūs atopinio dermatito bei odos

žvynelinės klinikiniai atvejai. Profesorius pasidalijo naudingais patarimais, padėjo sudaryti šių pacientų tyrimų ir gydymo planus.

Taip pat su Lenkijos ekspertu aptarti doktorantų vykdomi darbai, susiję su atopiniu dermatitu bei genetiniais žymenimis. Nutarta stiprinti bendradarbiavimą dalyvaujant Lietuvos-Lenkijos moksliniuose projektuose, kurių tikslas – mokslinių tyrimų įgyvendinimas ir jų rezultatų sklaida. Numatytos perspektyvos plėsti kompetencijas dermatoalergologijos srityje – sutarta dėl klinikinės stažuotės Vroclovo Medicinos universitete.

Su LSMU Medicinos fakulteto Odos ir venerinių ligų klinika profesorius bendradarbiauja nuo 2013 metų. Pirmo apsilankymo Kaune metu jis pirmininkavo Baltijos šalių asociacijos dermatovenerologų kongreso alergologijos sesijai.

Paskutinį kartą Kaune jis lankėsi prieš penkerius metus – kaip LSMU medicinos mokslo krypties daktaro disertacijos gynimo tarybos narys. Tai buvo penktoji daktaro disertacija dermatologijos srityje, kuomet profesorius dalyvavo gynimo tarybos sudėtyje.

„Nuo paskutinio savo vizito matau teigiamus pokyčius“, – sakė prof. J. C. Szepietowski.

Bendruomenės atsiliepimai

„Prof. Jacek C. Szepietowski išsiskiria savo didele klinikine ir moksline patirtimi dermatoalergologijoje, ypač atopinio dermatito srityje. Vizito metu turėjome laiko aptarti iškylančius sunkumus mano doktorantūros darbe, gavau naudingų patarimų, kaip juos spręsti, suplanavome ateities darbus. Labai vertinu galimybę bendradarbiauti su profesoriumi ir vykdyti tyrimą dermatoalergologijos srityje.”, – po susitikimo savo mintimis dalijosi Odos ir venerinių ligų klinikos doktorantė, gydytoja dermatovenerologė Kamilija Briedė.

„Džiaugiuosi turėjusi galimybę susipažinti ir mokytis iš prof. J. C. Szepietowski. Profesorius pasižymi profesionalumu ir nuoširdžiu noru dalintis patirtimi su mumis. Paskaitos buvo išsamios, įdomios, suteikiančios žinių apie naujienas dermatovenerologijos srityje“, – įspūdžiais pasidalino Odos ir venerinių ligų klinikos gydytoja rezidentė Evelina Bučionytė.

,,Esu dėkinga, kad turėjau galimybę dalyvauti susitikime su profesoriumi J. C. Szepietowski. Atmintyje profesorius įstrigo kaip dalykiškas, didžiulę profesinę patirtį turintis, aktyvus bei šiltas žmogus“, – sakė Odos ir venerinių ligų klinikos vyriausioji slaugytoja Sonata Didžiagalvienė.

,Profesorius yra įkvepianti asmenybė tiek karjeros, tiek vertybių prasme. Paskaitų metu jis ne tik dalinosi daug metų kauptomis žiniomis ir patirtimi, bet ir ypatingai akcentavo minkštųjų kompetencijų svarbą studijų procese, ryšį su pacientais. Džiaugiamės, kad universitetas skatina bendradarbiavimą su pasaulinio lygio mokslininkais. Tai mums, studentams, atveria daugiau mokslinių bei praktikos galimybių”, – džiaugėsi Odos ir venerinių ligų klinikos Studentų mokslininkų draugijos būrelio valdybos narė Livija Petrokaitė.