Visuomenės prisitaikymo didinimas ir psichikos sveikatos gerinimas į skaitmenizavimąsi vis labiau įsitraukiančioje popandeminėje Europoje

< Grįžti

(angl. Boosting Societal Adaptation and Mental Health in a Rapidly Digitalizing, Post-Pandemic Europe)

  • Projekto Nr.: 101080238
  • Projekto akronimas: BootStRaP
  • Projekto vadovas (LSMU): dr. Julius Burkauskas
  • Projekto koordinatorius: Institut Catala De La Salut (Ics-Hub) (ES)
  • Finansavimas: Horizon Europe. Innovate UK ir SERI skiria papildomą finansavimą
  • Bendra projekto vertė: 5 416 580,34 Eur
  • Projekto vertės dalis, skirta LSMU: 300 930,00 Eur
  • Projekto terminas: nuo 2023-07-01 iki 2028-06-30
  • Projekto puslapis: www.internetandme.eu/about-BootStRaP-2

Projekto santrauka

Ypač didelė skaitmeninių technologijų perteklinio naudojimo rizika kyla paaugliams, įskaitant atsaką į COVID pandemiją, tad dėl galimo žalingo poveikio psichikos sveikatai jie yra labiausiai pažeidžiami. Manoma, kad probleminis interneto naudojimas (PIN) yra sutrikusios savikontrolės požymis, turintis reikšmingų pasekmių asmens ir visuomenės sveikatai bei gerovei.

Projekto tikslas

BootStRaP apjungia tarpdisciplininį konsorciumą, kurio tikslas – inicijuoti sveikatos ir socialinės politikos bei praktikos pokyčius, siekiant mažinti žalingą skaitmenizacijos poveikį pirmiausia jaunimo psichikos sveikatai.

Rezultatai

Bus sukurta skaitmeninė stebėjimo ir vertinimo platforma, skirta suprasti, kuriems asmenims gresia rizika išsivystyti PIN. Algoritmais pagrįsti modeliai bus naudojami siekiant numatyti, kuriems asmenims ir kokio tipo savireguliacijos intervencijos bus naudingos, taip pat bus patikrintas šių prevencinių elgsenos intervencijų ekonominis efektyvumas. Galiausiai bus parengtas politikos priemonių rinkinys, skirtas žmogaus skaitmeninių teisių atskaitomybei vietos, nacionaliniu ir Europos lygmenimis skatinti.

Poveikis

BootStRaP suteiks precedento neturinčių mokslinių žinių apie psichologinius mechanizmus, kuriais grindžiama PIN rizika bei galimas intervencijas. Pagerėjusios savikontrolės galimybės ir sveiko naudojimosi internetu optimizavimo priemonės skatins psichikos sveikatą, užkirs kelią paauglių psichikos sutrikimams ir prisidės prie rūpinimosi psichikos sveikata stigmos mažinimo. Parengtas politikos priemonių rinkinys suteiks politikos formuotojams ir privačioms bendrovėms galimybę savarankiškai reguliuoti veiklą, siekiant apsaugoti pažeidžiamas grupes. BootStRaP prisidės prie psichikos gerovės gerinimo visoje Europoje ir už jos ribų.

BootStRaP vizija – kad sveikatos ir socialinės politikos bei praktikos pokyčiai turėtų būti nukreipti į: 1) interneto naudojimo savikontrolės gerinimą ir 2) esamų ir naujų politikos priemonių, skirtų su skaitmenizacija susijusiai žalai mažinti, tyrimą, įskaitant didesnę verslo sektoriaus atsakomybę, skaitmenines paslaugas teikiančių verslo modelių peržiūrą ir galimą reguliavimą. Manome, kad labai svarbu stiprinti skaitmeninimo teigiamo ir žalingo poveikio jaunimo psichikos sveikatai ir gerovei suvokimą ir mažinti stigmatizaciją bei marginalizaciją.

Projekto partneriai

Projekto partnerių sąrašą galite peržiūrėti čia