Naujausiuose reitinguose – aukštos Universiteto ir LSMU gimnazijos pozicijos

2022-12-12
< Grįžti

Žurnalui „Reitingai“ šiandien pristačius skirtingų švietimo bei aukštojo mokslo institucijų dalykinius reitingus ir vertinimus, paaiškėjo aukštos Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) pozicijos ir įspūdingas, palyginti su praėjusiais metais, LSMU gimnazijos šuolis reitinguose pagal dėstomus dalykus.

Lyginamajame universitetų studijų krypčių vertinime šiemet žurnalas „Reitingai“ iš viso vertino apie 90 universitetų bakalaurų ir vientisųjų studijų krypčių. Iš jų LSMU pirmauja 7-iose visų vertintų studijų kryptyse, arba dešimtalyje krypčių: Medicinos, Odontologijos, Farmacijos, Veterinarijos, Slaugos ir akušerijos, Burnos priežiūros, Gyvulininkystės.

Pernai šiame vertinime LSMU pirmavo 6 kryptyse.

Tai – puikus įvertinimas, ypač turint omenyje, kad LSMU – specializuotas universitetas, kuriame studijos vyksta tik dalyje reitinguotų studijų krypčių, ir didžiosios dalies reitinge vertintų krypčių, tokių kaip teisės, inžinerijos ar pan., studijos LSMU nevyksta.

Svarbiausias šio vertinimo parametras buvo tai, kiek darbdavius tenkina į darbo rinką įsitraukiančių kiekvieno universiteto konkrečios krypties absolventų parengimo kokybė.

Pasak „Reitingų“ rengėjų, darbdaviai galėjo išskirti tik po vieną universitetą, kurio absolventai dirba jų įmonėse ar įstaigose, o jų žinios ir gebėjimai juos tenkina labiausiai.

Tais atvejais, kai konkreti studijų kryptis vykdoma tik vienoje aukštojoje mokykloje, respondentai absolventų žinias ir gebėjimus vertino dešimties balų skalėje. Kiekvienos krypties alumnus vertino tik tų įmonių ir įstaigų vadovai, kurie ir dirba toje srityje.

Taip pat šiandien paskelbtas ir universitetų reitingas pagal magistrantūros studijų specialistų parengimą. Iš viso įvertintos 84 studijų kryptys. Iš jų LSMU pirmauja 4 kryptyse, kaip ir pernai: Laboratorinės medicinos biologijos, Visuomenės sveikatos, Slaugos ir akušerijos, Reabilitacijos.

Vertinant antrosios pakopos (magistrantų) rengimą, atsižvelgta į tai, ką galvoja Lietuvos darbdaviai, koks yra absolventų įsidarbinamumo pokytis per trejus metus bei gaunamo atlyginimo pokytis. Atkreiptas dėmesys ir į kiekvieno konkretaus universiteto konkrečios krypties mokslo lygį.

Vertinant universitetų moksliškumą, remtasi Lietuvos mokslų tarybos (LMT) atliktu universitetų mokslo veiklos 2020 m. formaliuoju vertinimu.

Šiais metais gimnazijų reitinguose pagal atskirus geriausiai išmokomus dalykus – itin ryškus LSMU gimnazijos šuolis. Pernai pirmavusi dviejuose, šiemet LSMU gimnazija įvertinta tarp geriausiai Lietuvoje išmokančiųjų net 6 dalykų: matematikos (4 vieta iš 5), lietuvių kalbos (2 vieta), istorijos (5 vieta), biologijos (4 vieta), informacinių technologijų (4 vieta),  chemijos (3 vieta).