Paskelbti ir apdovanoti „Lietuvos metų vaistininkas 2022“ rinkimų nugalėtojai

2022-12-12
< Grįžti

Paskelbti ir apdovanoti penktųjų „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimų nugalėtojai. Konkursą, kaip ir ankstesniaisiais metais, organizavo Kaune leidžiamas specializuotas žurnalas „Farmacija ir laikas“ kartu su instituciniu partneriu Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Farmacijos fakultetu. 

2022-ųjų ir visų ankstesnių metų finalinių etapų dalyviai bei garbūs svečiai šiemet buvo pakviesti į iškilmingą apdovanojimų ceremoniją, kuri vyko šventiškai išpuoštoje Raudondvario pilyje (Kauno raj.).

Sveikinimai vaistininkams

Daug gražių žodžių ir linkėjimų vaistininkai išgirdo iš sveikatos apsaugos viceministro Aurimo Pečkausko, LSMU prorektoriaus prof. Kęstučio Petrikonio, LSMU Farmacijos fakulteto dekanės prof. Ramunės Morkūnienės, kitų garbių svečių.

Sveikinimą šių metų nugalėtojams ir visiems šalies vaistininkams atsiuntė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė – Nielsen.

„Šiandien apdovanoti geriausi 2022 metų vaistininkai, tačiau apdovanojimo ir padėkos yra vertas kiekvienas šios profesijos atstovas, kasdien susiduriantis su sudėtingomis situacijomis, kurias tenka įvertinti, suvaldyti ir suteikti žmonėms tinkamą pagalbą, – Sveikinime pažymėjo Seimo pirmininkė. – Dėkoju už sunkų darbą ir svarų indėlį į Lietuvos sveikatos apsaugą. Džiugių artėjančių šventų Kalėdų ir taikių Naujųjų metų!“

Dar vienas sveikinimas šventinio renginio dalyvius pasiekė iš Nyderlandų – jį pasirašė Tarptautinės farmacijos federacijos prezidentas Dominikas Jordanas (Dominique Jordan).

„Man, kaip Tarptautinės farmacijos federacijos prezidentui, didelė garbė kreiptis į jus Lietuvos metų vaistininko rinkimų nugalėtojų apdovanojimo proga, – savo sveikinime rašė ponas D. Jordanas. – Mūsų federacija atstovauja 4 milijonams vaistininkų, farmacijos mokslininkų ir pedagogų visame pasaulyje. Didžiuojamės tarp savo narių skaičiuodami ir Lietuvos vaistininkus. Tarptautinis bendravimas yra labai svarbus, ieškant tvarių ir veiksmingų sprendimų ne tik dėl koronaviruso pasekmių – susivieniję galime tobulinti savo profesiją, siekdami gerinti sveikatą Lietuvoje ir už jos ribų. Federacija įsitikinusi, kad labai svarbu remti ir pripažinti asmenis, kurie savo vizijomis ir įsipareigojimais įneša savo indėlį į mūsų profesiją ir bendruomenes. Sveikinu nugalėtojus ne tik už darbą, bet ir už pavyzdį kitiems. Dėkoju ne tik šių apdovanojimų laureatams, bet ir visiems kolegoms Lietuvoje už atsidavimą mūsų profesijai. Tegyvuoja mūsų federacija! Tegyvuoja Lietuvos vaistinė!“

Viena iš Lietuvos metų vaistininko rinkimų organizatorių, žurnalo „Farmacija ir laikas“ vyriausioji redaktorė, LSMU Farmacijos fakulteto prof. Loreta Kubilienė pabrėžė, jog šiemet vaistininkų konkursas buvo skelbiamas ypatingų pokyčių šviesoje, akcentuojant ir didžiuojantis, kokia svarbi ir reikšminga sveikatos sistemos dalis yra vaistininkai.

2022 metų finalinio etapo dalyviai

Į aukščiausius rinkimų „Lietuvos metų vaistininkas 2022“ apdovanojimus pretendavo šie vaistininkai: Jūratė Beržinienė (Telšiai) ir Giedrė Tautkevičienė iš Kauno (vaistinių tinklo „Gintarinė vaistinė“ atstovės), Vaida Andrėnienė (Vilnius) ir Aivara Bernotaitė iš Kauno (BENU VAISTINĖ LIETUVA tinklo atstovės), Jūratė Cijunaitienė (Vilnius) ir Reda Pilkytė – Klimienė iš Priekulės (CAMELIA tinklo atstovės), Asta Kvedaravičiūtė iš Alytaus ir Rasa Keraitė iš Vilniaus (EUROVAISTINĖS atstovės), Leonora Puodžiūnaitė (Kaunas) ir Ignas Inčius iš Vilniaus (APOTHEKA PHARMA VAISTINĖ tinklo atstovai), Laurynas Nikolajevas (Šiauliai) ir Gintarė Jackytė iš Kauno (tinklo „NORFA vaistinė“ atstovai), Žydrūnė Šuopytė (Šakiai, „Ramunėlės vaistinė“) ir nepriklausomoms vaistinėms atstovaujančios Irena Rastauskienė iš Ukmergės bei Vitalija Neverauskienė iš Joniškio.

Vertinimo komisijai teko nelengva užduotis

Vertinimo komisijai buvo sunku apsispręsti, renkant nugalėtoją, nes visi į konkurso finalinį etapą patekę farmacininkai pasirodė aukščiausiu lygiu – komisiją stebino gausiomis profesinėmis žiniomis, aukščiausia kvalifikacija, didžiule patirtimi, taip tik dar kartą patvirtindami, kad farmacijos specialistų teikiamomis farmacinėmis paslaugomis, patarimais ir rekomendacijomis drąsiai galima tikėti ir pasitikėti.

„Visi kandidatai buvo be galo stiprūs, kiekvienas pretendentas į metų apdovanojimus pasirodė kaip labai profesionalus, nuoširdus, norintis padėti, o ne galvojantis apie pardavimus farmacijos specialistas. Tas labai džiugina,“ – po pokalbio su finalinio etapo dalyviais kalbėjo vertinimo komisijos narė, Sveikatos apsaugos ministro patarėja Alina Sakalauskienė, užsiminusi, jog klausantis finalinio etapo dalyvių jai ir pačiai kilo noras sugrįžti dirbti į vaistinę.

Gydytojas, istorikas, politikas, Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo akto signataras, Europos Sąjungos komisaras Vytenis Povilas Andriukaitis irgi džiaugėsi Lietuvos vaistininkų profesionalumu.

„Pirmą kartą dalyvavau tokios komisijos darbe ir galiu nuoširdžiai, atvirai pasakyti – be galo stiprūs visi kandidatai, – pabrėžė jis. – Sujaudino tai, kad jie neišdavė savo mokslo pagrindų, kad, nepasidavę spaudimui, puikiai supranta įgyto diplomo vertę. Vaistininkų etinis apsisprendimas, jų kompetencija jiems yra švyturys. Taigi visi jie gali būti savo profesijos ambasadoriais. Šaunuoliai!“

Lietuvos metų vaistininkas 2022 – „Camelia“ vaistinių tinklo atstovė

Iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje Lietuvos metų vaistininką tradiciškai paskelbė kardinolas, Jo Eminencija Sigitas Tamkevičius. Tai „Camelia“ vaistinių tinklo vaistininkė Jūratė Cijunaitienė. Ji jau aštuoniolika metų sėkmingai vadovauja Vilniuje veikiančiai didžiausiai šio tinklo vaistinei, anksčiau įvertinta sveikatos apsaugos ministro ir „Camelia“ vaistinių tinklo padėkomis, o pernai Jūratės Cijunaitienės vadovaujama vaistinė organizacijos rinkimuose gavo Metų vaistinės nominaciją.

Aukso medaliu apdovanota vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ vaistininkė, šio tinklo Darbo tarybos narė, projektų ir pranešimų sveikatinimo temomis rengėja Rasa Keraitė (ji irgi dirba Vilniuje).

Na, o sidabro medaliu pasipuošė vaistinių tinklo „Gintarinė vaistinė“ atstovė, ilgametė bendrovės LIMEDIKA mentorė kaunietė Giedrė Tautkevičienė. 

Po iškilmingų apdovanojimų renginio svečiams koncertavo Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė Ieva Goleckytė (sopranas), Valstybinio operos ir baleto teatro solistas Joris Rubinovas (bosas), jiems akomponavo pianistė Laura Katinienė.

Išrinkti jau penki Lietuvos metų vaistininkai Pirmieji šalies vaistininkystės istorijoje Lietuvos metų vaistininko rinkimai buvo organizuoti 2018 metais, jų nugalėtoju tapo vilnietė Kristina Vaičaitienė („Gintarinė vaistinė“). 2019 metų geriausiu pripažintas vaistininkas – Tadas Labanauskas iš Šiaulių („Gintarinė vaistinė“). Dar po metų, 2020-aisiais, vertinimo komisija daugiausia balų skyrė ir nugalėtoju paskelbė „Camelia“ tinklo vaistinės vadovą Rimvydą Blyną (Vilnius), o pernai nugalėtoja tapo irgi „Camelia“ tinklo atstovė iš Vilniaus Virgilija Bečelytė.


Renginio akimirkos