Pirmas blynas neprisvilo: LSMU vaikų dienos stovykla sulaukė pasisekimo

2023-07-05
< Grįžti

Birželio 27-29 dienomis Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) vyko vaikų dienos stovykla. Pirmasis toks Studentų reikalų tarnybos renginys sulaukė pasisekimo – jį teigiamai įvertino tiek moksleiviai, tiek prie projekto prisidėję darbuotojai.

Stovykloje dalyvavo 46 vaikai – 10-11 klasių mokiniai iš visos Lietuvos. 5 iš jų pasinaudojo Universiteto sudaryta galimybe išbandyti gyvenimą bendrabučiuose.

Pirmoji stovyklos dienaprasidėjo Medicinos akademijos Centriniuose rūmuose. Čia mokiniai apsilankė Anatomijos muziejuje, atliko laboratorinį darbą „Žmogaus elektromiogramos (EMG) užrašymas“, kartu su Studentų reikalų tarnybos komanda bandė atrasti savo karjeros kelią, dalyvavo Universiteto dėstytojų paskaitose.

Antrąją dieną mokiniai lankėsi Veterinarijos akademijoje. Visuomenės sveikatos fakultete jie atliko keletą laboratorinių darbų, kurių metu bandė nustatyti maisto pasirinkimą lemiančius veiksnius ir daugiau sužinojo apie funkcionaliųjų ingredientų panaudojimą maiste. Praleidus keletą valandų laboratorijoje, mokiniai dalyvavo greta fakulteto vykusioje mankštoje.

Vėliau dalis stovyklos dalyvių keliavo į laboratorinius darbus, kur atliko pašarų maistinės ir energetinės vertės vertinimą, o likusieji dalyvavo paskaitoje, kurioje sužinojo, ko reikia, norint tapti mokslininku.

Veterinarijos akademijoje, žinoma, neapsieita be gyvūnų. Antrosios renginio dienos pabaigoje stovyklautojai aiškinosi, kaip susikalbėti su šunimi. Tai jie darė padedami Dodžio – visiems puikiai pažįstamo terapinio šuniuko, priklausančio Gyvūnų mokslų fakulteto mokslininkei, kaniterapeutei Ugnei Nedzinskaitei.

Trečiąją dieną mokiniai apsilankė Mokomajame laboratoriniame korpuse bei Farmacijos fakultete. Intensyvi diena prasidėjo nuo laboratorinių darbų, kurių metu dalyviai ne tik stebėjo pro mikroskopus ir domėjosi parazitologijos mokslu, bet ir nustatinėjo vitamino C kiekį sultyse, o gautą informaciją lygino su gamintojo pateiktais duomenimis. Taip pat laikinieji LSMU studentai gamino lupų pieštukus, mokėsi siūti žaizdas, gaivinti, intubuoti, lavino kitus medicininius įgūdžius.

Paskutinė stovyklos diena finišavo įspūdžių aptarimu. Džiaugiamės, kad mokinių atsiliepimai apie pirmą kartą vykusią LSMU dienos stovyklą buvo puikūs – mokiniai džiaugėsi Universiteto sudarytomis galimybėmis, jiems įspūdį paliko dėstytojų bendravimas ir atsidavimas savo sričiai. Visiems stovyklos dalyviams buvo įteikti dalyvavimą stovykloje patvirtinantys pažymėjimai.

„Dėkojame Universiteto dėstytojams, prisidėjusiems prie pirmosios LSMU dienos stovyklos įgyvendinimo. Puikūs stovyklos dalyvių atsiliepimai ir padėkų laiškai, gauti pasibaigus renginiui, džiugina ir jau dabar skatina galvoti apie naujus renginius. Studentų reikalų tarnybos komandai tai buvo turtinga patirtis ir stipri motyvacija kitiems mokslo metams. Neabejojame, kad dauguma šių moksleivių sugrįš studijuoti į Lietuvos sveikatos mokslų universitetą“, – sakė Studentų reikalų tarnybos vadovė doc. dr. Laura Malakauskienė.

Renginio galerija