Prof. Auksei Mickienei – garbus apdovanojimas iš LR Prezidento 

2024-02-19
< Grįžti

Valstybės atkūrimo dienos proga Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda įteikė valstybės apdovanojimus už nuopelnus Lietuvai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje. Tarp apdovanotųjų – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gydytoja infektologė, profesorė, mokslų daktarė Auksė Mickienė.

Už reikšmingus infekcinių ligų srities klinikinius biomedicininius tyrimus, už pedagoginę ir administracinę veiklą, už indėlį į Lietuvos medicinos mokslą prof. A. Mickienė apdovanota Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi.

„Toks garbus apdovanojimas, juolab Vasario 16-osios proga – ypatingai džiugus ir malonus. Jį priėmiau kaip viso LSMU Infekcinių ligų klinikos kolektyvo nuopelnų įvertinimą. Taip pat džiugu, kad atkreiptas dėmesys į gydytojo infektologo specialybės svarbą.

Apdovanojimo ceremonija, iškilminga ir ori atmosfera, proga atsidurti itin garbių žmonių rate man buvo nauja, išskirtinė gyvenimo patirtis, didelė garbė ir džiaugsmas“, – kalbėjo prof. A. Mickienė.

Iš viso Vasario 16-osios proga paskelbtu dekretu Prezidentas apdovanojo 89 Lietuvos Respublikai nusipelniusius žmones.

„Noriu ištarti nuoširdų ačiū visiems ir kiekvienam, kas rūpinatės bendrais Lietuvos reikalais ir daugelio iššūkių akivaizdoje kuriate mums taip reikalingą vienybę. Vienybę, kuri taip įspūdingai peržengia mūsų šalies ribas ir sujungia Lietuvą su bendraminčiais visame pasaulyje. Tegul Jūsų visų darbai tampa įkvepiančiu pavyzdžiu ir visuomet liudija šviesos pergalę prieš tamsą!“, – susirinkusiems Prezidentūros Baltojoje salėje sakė šalies vadovas.