Prof. V. Grabauskas bendruomenei pristatė savo prisiminimų knygą „Reformų verpetuose“

2023-03-02
< Grįžti

Vasario 28 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Emanuelio Levino centre buvęs Universiteto rektorius prof. habil. dr. Vilius Jonas Grabauskas pristatė savo knygą „Reformų verpetuose“. Knygoje profesorius pasakoja apie tai, kaip institucijai pavyko išgyventi permainingą valstybės atkūrimo laikotarpį, ir atskleidžia dar nežinomą Universiteto istoriją.

Jaukus renginys sutraukė daugiau kaip 70 dalyvių. Pasveikinti autorių su knygos išleidimu atvyko buvę kolegos, mokytojai, šeimos nariai ir draugai, taip pat LSMU atstovai – rektorius prof. dr. Rimantas Benetis, LSMU Medicinos akademijos kanclerė prof. habil. dr. Daiva Rastenytė, prorektoriai prof. dr. Kęstutis Petrikonis ir prof. habil. dr. Vaiva Lesauskaitė, fakultetų dekanai, leidybos ir kitų skyrių darbuotojai.

Pabrėžė to meto įvykių svarbą

Tardamas sveikinimo žodį LSMU rektorius pasidžiaugė, kad prof. habil. dr. V. Grabauskas atrado laiko sudėti savo prisiminimus į knygą, ir pabrėžė to meto įvykių svarbą Universitetui – būtent profesoriui einant rektoriaus pareigas institucijai grąžintos Kauno klinikos, gimė Slaugos ir Visuomenės sveikatos fakultetai, Biomedicinos tyrimų, Endokrinologijos, Kardiologijos bei Psichofiziologijos ir reabilitacijos moksliniai institutai, kiti struktūriniai padaliniai.

„Visi sprendimai, kurie buvo priimti tuo metu, yra svarbūs ir šiandien. Tarptautinė profesoriaus darbo patirtis įnešė kažką savo į Universiteto gyvenimą, jo supratimą, sprendimų priėmimą“, – sakė rektorius prof. dr. R. Benetis ir pridėjo, kad svarbu užrašyti prisiminimus ateities kartoms: „Šie dokumentuojami momentai institucijai yra labai svarbūs ir turi būti skatinami, nes tai yra mūsų istorija, kuri einant laikui pasimiršta“.

Nusikėlė į visa ko pradžią

Pristatydamas savo prisiminimų knygą prof. habil. dr. V. Grabauskas dėkojo šeimai ir ją padėjusiems parašyti kolegomis, džiaugėsi dalyvių gausa. „Tai rodo dėmesį ir pagarbą tam, kas vyko mūsų Alma Mater“, – sakė jis.

Prisimindamas savo karjeros pradžią, profesorius daug dėmesio skyrė pirmiesiems Kaune Pasaulio sveikatos organizacijos projektams. Pasak jo, projektų sėkmei įtakos turėjo jaunų specialistų įtraukimas.

„Buvo daug entuziazmo. Jaunų žmonių įjungimas buvo garantas, kad įsipareigojimai pokyčiams bus ne tik priimami, bet ir vykdomi. Komanda, kuri buvo suburta, susidurdavo su tokiu reiškiniu, kai į juos žiūrėdavo kaip į neaukštos kvalifikacijos specialistus, todėl turėjo įsidirbti. Laiko tėkmėje mes pasirodėme nei kiek neprastesni ir net gerokai viršijome lūkesčius – išėjom ne tik į Europos, bet ir į globalius vandenis“, – prisiminimais dalijosi jis.

Kalbėdamas apie vėlesnius savo darbus Universitete, profesorius išliko kuklus. „Niekada neplanavau nei rašyti, nei rektoriauti, taip gyvenimas lėmė – kažkas mane pasirinko“, – sakė prof. habil. dr. V. Grabauskas.

Pasibaigus oficialiam knygos pristatymui, profesorius svečiams įteikė spausdintus knygos egzempliorius, dalijo autografus, asmeniškai pabendravo su susirinkusiais, išsamiau papasakojo apie knygos rašymo procesą.

Renginio galerija