Konferencija „Lietuvos epidemiologinių tyrimų ir profilaktinės medicinos ištakos ir plėtra”

< Grįžti
09:30-12:00

Maloniai kviečiame dalyvauti PSO Kauno ir Roterdamo intervencijos tyrimo (KRIS) 50-mečiui paminėti skirtame renginyje „Lietuvos epidemiologinių tyrimų ir profilaktinės medicinos ištakos ir plėtra”.

Nuo KRIS tyrimo, kurio iniciatorius buvo profesorius Z. Januškevičius, prasidėjo tuometinio Kauno medicinos instituto bendradarbiavimas su Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir daugeliu Europos bei pasaulio mokslo centrų. Dalyvauti KRIS tyrime buvo pakviesti įvairių specialybių instituto mokslininkai ir dėstytojai, kurie tapo pasaulyje žinomais populiacinių tyrimų organizatoriais ir vykdytojais. KRIS dalyvių ilgalaikio stebėjimo duomenimis buvo pagrįsta lėtinių neinfekcinių ligų (LNL) rizikos veiksnių bendrumo ir integruotos LNL profilaktikos koncepcija, kurią patvirtino PSO. Jos pagrindu buvo kuriamos PSO koordinuojamos integruotos LNL profilaktikos programos.

Konferencijos metu KRIS tyrimo dalyviai pasidalins savo prisiminimais, bus aptarta epidemiologinių tyrimų raida Lietuvoje ir bendradarbiavimas su PSO, vyks diskusijos apie istorijos pamokas sveikatos mokslų bei studijų plėtrai.

Data: 2023 m. balandžio 12 d. 9.30 – 12.30.

Vieta: LSMU MA Visuomenės sveikatos fakultetas, „Aula Magna” auditorija, Tilžės g. 18,

Neturint galimybės atvykti, kvieičiami jungtis į tiesioginę transliaciją.

Registruotis čia.

Renginio programa:

09.30 val. Konferencijos atidarymas. Pirmininkauja prof. dr. M. Štelemėkas. Sveikinimo kalbos

10.00 val. Prof. dr. I. Liseckienė ir prof. habil. dr. V. Grabauskas. Dialogas „KRIS-50 istorija ir prisiminimai“.

10.20 val. Prof. habil. dr. A. Goštautas. „Psichologijos ir medicinos tyrimų integracija KRIS programoje: reikšmė ir iššūkiai“.

10.40 val. Dr. A. Šačkutė. „Epidemiologinių tyrimų raida, plėtojant lėtinių neinfekcinių ligų integruotą profilaktiką“.

10.55 val. I. Zurlytė. „PSO raida Europoje ir PSO biuro veikla Lietuvoje“.

11.10 val. Pertraukėlė.

11.25 val. Plenarinė diskusija „Quo vadis, Visuomenės sveikata. Istorijos pamokos sveikatos mokslų bei studijų plėtrai, atsakant į laikmečio iššūkius“. Moderuoja prof. habil. dr. R. Kalėdienė.