Paroda ,,Dialogas su pasąmone”

< Grįžti
19:00-19:00
LSMU Emanuelio Levino centras, V. Putvinskio g. 14, Kaunas

Atidarymas: Balandžio 19 d. 19 val.
Parodos lankymas: Balandžio 19 d. ‒ balandžio 26 d.
Vieta: LSMU Emanuelio Levino centras, V. Putvinskio g. 14, Kaunas

Dialogas su pasąmone – neatsiejama savęs pažinimo dalis. Kuo geriau pažįstame save ir savo vidų, tuo lengviau suprantame ir kitą asmenį. Todėl būsimam dailės terapeutui ypač svarbu pažinti save ir savo vidinius procesus, tuomet dirbdamas su klientu jis galės jam kuo geriau padėti. O asmeninė kūryba yra labai svarbi dailės terapeuto darbo dalis.

Ši paroda pristato LSMU SMD Dailės terapijos būrelio narių tapybos darbus ir piešinius, kuriuose būsimos dailės terapeutės tyrinėja savo pačių pasąmoninius klodus. Šie intymūs darbai atveria duris į sapnus, troškimus, baimes, išstumtas mintys ir tai, ko ieškome ir stengiamės suprasti visą gyvenimą. Paroda kviečia lankytojus pasinerti į šiuos tyrinėjimus. Tai suteikia galimybę pažvelgti į save ir pasaulį kitu kampu, įsisąmoninti savo paties vidines būsenas bei susipažinti su dailės terapija kaip unikalia praktika.

Dailės terapija pasitelkia kūrybą stengdamasi padėti žmonėms išreikšti save ir geriau suprasti jausmus bei patirtis. Ji yra paremta įsitikinimu, kad kūrybinis procesas leidžia žmogui atverti duris į savo emocijų, minčių ir potyrių pasaulį, taip skatina jo emocinę, psichologinę ir fizinę gerovę. Be to, ji per dailės kūrinius tyrinėja atsiskleidžiančią žmogaus pasąmonę, kuri yra nepaprastai svarbi žmogaus kaip visumos dalis.

Kviečiame susipažinti su LSMU SMD Dailės terapijos būrelio narių, LSMU ir VDA jungtinės magistro studijų programos Dailės terapija I, II, III kursų studenčių kūryba ir jų būdais užkalbinti savo vidinį pasaulį. Galbūt tai padės ar įkvėps ir Jus pažvelgti į nuo išorinės kasdienybės paslėptas vidines kerteles.


Parodos atidarymo metu menininkė Židrija Janušaitė atliks performansą „Susitikimai”

Parodos lankymo metu bus galimybė sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kurias ves LSMU SMD Dailės terapijos narės ir baigusios LSMU ir VDA jungtinę magistro studijų programą Dailės terapija absolventės.

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS:

  • Balandžio 22 d. 18:00 Pažintis su dailės terapija. Renginį veda: Giedrė Markauskienė
  • Balandžio 23 d. 18:30 Akvarelės liejimo vakaras. Renginį veda: Neringa Jurė.
  • Balandžio 24 d. 17:00 Pažintis su Fraktalinio piešimo metodais. Renginį veda: Ramūnė Paškevičienė.
  • Balandžio 25 d. 17:45 Edukacija 9-12 metų vaikams „Verkianti akvarelė“. Renginį veda: Jurgita Delonaitė, Beatričė Pikturnienė, Giedrė Stankevičiūtė.

Dalyvavimas kūrybinėse dirbtuvėse – nemokamas.

Parodos dalyvės: Agnė Butkevičiūtė, Agnė Paulėkienė, Beatričė Pikturnienė, Dagnė Gumbrevičiūtė, Giedrė Stankevičiūtė, Jurgita Delonaitė – Meškienė, Neringa Jurė, Olga Grinko, Orinta Plukaitė, Aušra Petrauskaitė, Ramūnė Paškevičienė, Rita Dūdėnė, Rūta Bitinaitė.
Parodos kuratorės: Neringa Jurė, Giedrė Stankevičiūtė, Olga Grinko, Rita Dūdėnė.