Rugsėjo 1-ąją Kauno universitetai švenčia kartu: mieste – nemokamas koncertas ir šviesų šou

2022-09-01
< Grįžti

Trys Kauno aukštosios mokyklos naujuosius mokslo metus pasitinka vieningai: Kauno technologijos (KTU), Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) ir Vytauto Didžiojo (VDU) universitetai, šįmet minėdami Lietuvos universiteto šimtmetį, Rugsėjo 1-ąją švenčia kartu. Universitetų bendruomenės popiet surengė bendrą eiseną Laisvės alėja, Vienybės aikštėje koncertavo atlikėja Jessica Shy, o vakare kauniečius pradžiugins muzikos ir šviesų šou.

„Nuoširdžiai sveikinu visus su naujų akademinių mokslo metų pradžia. Šiemet švenčiamas Lietuvos universiteto šimtmetis – tai puiki vieningumo idėjos simbolika. Neatsitiktinai švenčiame Vienybės aikštėje, nuostabiame, amžinai jauname Kauno mieste, kuriame tiek aukštųjų mokyklų ir nuostabių studijuojančių žmonių. Jaunieji kolegos, studentai, pradedantys, tęsiantys ar šiemet baigsiantys mokslo ir studijų kelią, jūs esate naujoji unikalaus šimtamečio Lietuvos universiteto dvasia bei ateitis. Nesustokite ieškoti bei klausti, nesustokite mąstyti kitaip, abejoti ir keisti“, – šventėje kalbėjo KTU rektorius prof. Eugenijus Valatka, taip pat palinkėjęs akademinei bendruomenei vieningų tikslų, susitelkimo ir kūrybiškumo.

Vienybės aikštėje susirinkusiuosius taip pat pasveikino ir VDU rektorius prof. Juozas Augutis. Jis pažymėjo, kad tarp Kauno universitetų pasirašyta istorinė sutartis leis keistis mokslo ir technologine informacija, rengti įvairius bendrus projektus, stiprins miesto akademinę bendruomenę ir Kauno kaip tarptautinių studentų miesto įvaizdį.

Studentams VDU rektorius palinkėjo neblėstančio žingeidumo ir veržlumo. „Dėkoju Jums už Jūsų pasirinkimą žengti aukštojo mokslo keliu. Neabejoju, kad jo nesigailėsite – tai taps Jūsų pasirinkto gyvenimo kelio tramplinu, kuriame gražia mozaika dėliosis naujos pažintys ir vertingos žinios bei patirtys“, – linkėjimais dalinosi prof. J. Augutis.

LSMU  rektorius prof. Rimantas Benetis pasveikino prie akademinės bendruomenės prisijungusius pirmakursius ir priminė, jog ši rugsėjo 1 -oji jiems – ir simbolinė savarankiškumo, didesnės atsakomybės už savo gyvenimo planavimą diena.

 „Džiugu, kad pasirinkote studijuoti Kauno mieste, jo universitetuose, kurie šiemet švenčia garbų jubiliejų. Šimtmetis – ilgiausia lietuviško universiteto istorija mūsų šalyje. Kaunas – gražus, jaukus, žalias, svetingas miestas. Kurkite, atraskite, tobulėkite: studijų metai – gražiausias gyvenimo laikotarpis. Džiaukitės šiandiena ir smagiai, turiningai praleiskite mokslo metus“,  – linkėjo prof. R. Benetis.

Tradiciškai akademinių mokslų pradžios šventė prasidėjo vidurdienį, Šv. Mišiomis Kauno šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje. Po jų vyko vieninga KTU, LSMU ir VDU eisena – trijų universitetų bendruomenės žygiavo Laisvės alėja, nuo Nepriklausomybės iki Vienybės aikštės, pakeliui trumpam stabtelėdami rekonstruotame Studentų skvere, kur buvo pažymėtas jo atidarymas. Vienybės aikštėje įrengtoje scenoje, kaip įprasta, vyko Rugsėjo 1-ajai skirtas nemokamas koncertas – šįkart jį surengė atlikėja Jessica Shy.

Rugsėjo 1-osios šventė šiandien dar nesibaigė – miestiečiai kviečiami į vakarinę renginio dalį. 19 val. Studentų skvere šokių atmosferą palaikys didžėjai, o vėliau, nuo 20 val., Vienybės aikštės scenoje pasirodys hiphopo atlikėjas OG Version. Šventė tęsis iki pat vidurnakčio: Studentų skverą ir Vienybės aikštę nušvies muzikos ir šviesų šou.

1922 metais įkurtas Lietuvos universitetas davė pagrindą šiuolaikinėms aukštosioms mokykloms – Vytauto Didžiojo, Kauno technologijos ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetams. 2022-uosius Seimas paskelbė Lietuvos universitetų metais.

Šventės akimirkos