SELL studentų žaidynėse  –  sėkmingiausias istorijoje LSMU sportininkų startas

2024-05-22
< Grįžti

Gegužės 16-19 dienomis Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studentai dalyvavo XXXIX SELL studentų žaidynėse. Tai – vienas didžiausių sporto renginių Baltijos šalyse.

Šiemet Kaune vykusiose žaidynėse dalyvavo daugiau kaip 1300 dalyvių iš 10 šalių. LSMU atstovai iškovojo 7 aukso, 3 sidabro ir 7 bronzos medalius. Šis rezultatas bendroje įskaitoje leido užimti iki šiol aukščiausią Universiteto istorijoje – 4-ąją – vietą.

LSMU Sporto centro vadovo dr. Deivydo Veličkos teigimu, šis pasiekimas yra didelis žingsnis LSMU sporto istorijai.

„Užimta ketvirtoji vieta tarp dešimties šalių universitetų rodo teisingą sporto strategijos vystymą. Šis pasiekimas didina LSMU prestižą tarptautinėje akademinėje sporto aplinkoje, skatina ateityje siekti dar geresnių rezultatų bei plėtoti bendradarbiavimą su kitomis organizacijomis“, – sakė dr. D. Velička ir pridūrė, kad SELL žaidynės yra tarsi mini olimpiada, kurioje susirenka geriausi studentai sportininkai.

LSMU sporto delegaciją sudarė 60 sportininkų. Jie rungėsi krepšinio, dziudo, orientavimosi sporto, plaukimo, lengvosios atletikos, šachmatų, paplūdimio tinklinio, stalo teniso, badmintono, sportinio laipiojimo varžybose.

Medicinos I kurso studentės V. Padimanskaitė ir E. Sarafinaitė tapo SELL žaidynių čempionėmis. V. Padimanskaitė ant nugalėtojų pakylos lipo du kartus – laimėjo tolio ir trišuolio rungtis, o E. Sarafinaitė atbėgo pirma 400 m bėgime.

Pirmą kartą istorijoje, įveikusi stiprias priešininkes, LSMU 3×3 merginų krepšinio rinktinė iškovojo aukso medalius. Komandą sudarė A. Švėgždaitė, A. Pelegrimaitė, G. Šegždaitė, G. Mažionytė.

Orientavimosi sporto sprinto rungtyje aukso medalį iškovojo U. Gineikaitė. Sėkmingas buvo dziudo rinktinės pasirodymas. Iškovoti keturi medaliai: V. Šlapkauskaitė laimėjo sidabro medalį, R. Nenartavičiūtė, F. Buzaitė ir Š. Janušas – bronzos medalius.

Badmintono šakoje M. Lekšaitė užėmė 3 vietą vienetų varžybose, o komandoje su U. Pūkaite – 3 vietą dvejetų varžybose.

Sėkmingiausias buvo LSMU plaukimo rinktinės pasirodymas – A. Šeleikaitė, plaukdama 50 m. krūtine, o A. Jociūtė, plaukdama 50 m. delfinu, iškovojo aukso medalius, J. Birgiolaitė, plaukdama 50 m. delfinu, laimėjo sidabro medalį. A. M. Vaitkutė, plaukdama 100 m. nugara, o A. Abily., plaukdamas 200 m. kompleksiniu plaukimu, laimėjo bronzos medalius. K. Čereška, A. Šeleikaitė, J. Birgiolaitė ir A. Abily  kombinuotoje estafetėje taip pat iškovojo bronzos medalį.

Nors medalių šį kartą nepavyko iškovoti stalo teniso, tinklinio, šachmatų ir sportinio laipiojimo atstovams, norime padėkoti studentams už dalyvavimą ir dideles pastangas.